bugün

bekleyip göreceğiz, uzun vadede arap ulusunu ve tarihini inkar eden israilin bölgede tutunması imkansız, amerikan ve nato üslerinin çoğu ya kapatılacak, ya da geldikleri yere siktir olup gidecekler.
bu kum maymunları köle falan değil.. tarih boyunca en kindar ve en çıkarcı ulus olabilirler..

ingilizler'in kölesi değillerdi, osmanlı'dan kurtulmak için kullanıp, bedelini petrolle ödediler..

(osmanlı'dan tabii ki, kurtulmak istediler çünkü osmanlı zamanında müslüman dünyasında kimsenin bunları ipleyip, muhatap aldıkları bile yoktu.. hala bile, 20 tane arap devleti var, kabe ellerinde, mescid-i nebevi ellerinde, türkiye iki tane siha, üç tane füze yaptı; rusya veya çin gidip bunlarla konuşmuyor, bizimle konuşuyor.. iki gemi gezdiriyoruz, osmanlı dirilecek diye ödleri kopuyor..

halbuki, ben türkiye'de osmanlı'yı diriltme azmi olduğunu da sanmıyorum.. biz, osmanlı'nın bize bıraktığı tabii coğrafik miras üzerinden; sıkıştığımız kalıpları, sınırları ve bize biçilen "batının uslu finosu" rolünü reddetmeye çalıştığımızı düşünüyorum.. yoksa, bana göre cumhuriyet, türk'ün bozkırdan gelen özgür kimliğine çok çok daha uygundur).

ellerini verip, kollarını çok kaptırdıkları için sessiz kaldıklarını düşünüyorum ama günü geldiğinde bunlar, kendilerine güvenenlere en büyük ihaneti de gerçekleştirmeyi bileceklerdir..

arap nedir? bana göre şudur.. emevi hanedanı aslında peygamberin akrabası mı, değil mi? akrabası.. zaten 5000 nüfuslu mekke'de akraba olmayan mı var? adam, kin duyduğu için, mevki makam uğruna peygamberinin ailesini sistematik bir biçimde katlediyor, dini iki mezhebe bölüyor, bütün dindarları şii'si olsun, sünni'si olsun, peygamberin torunlarının vahşice katledilmesi travmasıyla baş başa bırakıyor ve şii ile sünni hala geçinemediği halde, her iki taraf da hüseyin menkıbesini anlattığında gözleri doluyor..