bugün

son zamanlarda; apple'nin akıllı telefon üzerinde elde edilen gelirde karın %32'sine sahip olmasına karşın Samsung ve Huawei'nin gerisinde kalmıştır satış konusunda. hatta sonradan devreye giren oppo ve xiaomi de listeyi zorlamaktadır. buradan çıkarılan tek sonuç apple'nin şişirilmiş bir balon oluşudur. mesela oppo reno 2 ile iphone 11 karşılaştırıldığında, hemen hemen aynı özelliklerde olan iki telefonda; oppo kemera çözünürlüğü 48 mp, iphone 12. oppo işlemcisi 8 çekirdek, iphone 6. parmak izi okuyucu oppo'da varken; iphonede yok. oppo 4000 mah pil gücündeyken iphone 3110 mah gücünde.. bu gibi bir çok özellik kayda alındığında oppo 5.300 tl civarıyken, iphone 8.250 tl'dir. gelecek zamanlarda iphone listenin epey gerisinde kalacak ve sanıyorum piyasadaki ezici üstünlüğü sona erecek.. ben iphoneciyim başka telefon kullanamıyorum yaa'cılar dışında kullanan kalmayacak gibi. umarım kalmaz apple üreticileri bakıp bakıp gülüyordur alıcılardaki bu anlamsız tutkuya
https://www.epey.com/akil...o2_apple-iphone-11-256gb/
Samsung un alayını tokatlayacağı versus.
Bende samsungcuyum. Apple in sisirilmis balon oldugu da dogru. Ama en onemlisi cin markalarindan uzak durulmalidir.
nokia hepsinin gelmişini skertir geçmişine rahmet okur.

görsel
görsel
yahu hepsi telefon işte, hangisini alırsan al kullanacağın uygulamalar belli;

facebook
instagram
twitter
whatsapp
tiktok
tinder
bir kaç banka uygulaması
bir kaç online alışveriş uygulaması.

bir de pubg.

hafızası geniş, ortalama 3-4 gb rama sahip ve işlemcisi en kötü 2-3 yıllık bir cihaz bunların hepsini şakır şakır yapacaktır.

size de bütçenize göre alacağınız telefonun tipine karar vermek kalıyor.

çok da şaapmayın. alın kullanın.
Steve Jobs bile Apple ı bizim teknoloji canavarlarının koruduğu kadar koruyup reklamını yapmamıştır.
Huawei'nin hepsine tek atacağı karşılaştırmadır.
nakianın hepsine tek atacağı gerçeği.3310 candır.
ilk tercihim her zaman nokia olur.
Nokia yeterince iyi değilse Sony isterim ama Sony mobile de Türkiye'den çekildi artık.

Kala kala yukarıdaki firmalara kaldık ne yazık ki.
HTC ve lg'nin bile adı anılmıyor artık. Sahi nerede bunlar.
Hiçbiri. Vestel Venüs v6 der geçerim.
Apple iyi lafim yok.

Lakin samsung-cuyum. Memnunum şindik.
Nokia 6 kullanıyorum 5. senesi gerisini siz düşünün. Ama saf android olduğu için (bütün uygulamaları fotoğraf, dosya yöneticisi falan app'den yüklüyoruz) herşeyi biz yapıyoruz bir zahmet telefonuda parça parça getirinde onuda biz yapalım.

Edit: Sonraki ay Samsung'a geçeceğim.
abi şu megapiksel olayını bir öğrenseniz araştırıp kamerada megapiksel çok önemli bir şey değildir.
Kamerayı etkileyen bir sürü olay var .
Bu kadar çok markanın olması bizim işimize yarar, bu sayede daha kaliteli ürünleri daha ucuza alırız.