bugün

sekizinci nesil yazar adayı. antikawın halefi dir kendileri.
atika efsanesinin 5 gelişi efenim
yeniden hoşgeldim...
an itibariyle coşmuştur efendim durduramıyoruz, hoş gelmiş.
yazar adını beğenmesem de şeriatın ne olduğunu gerçek manada bilen bir insan olduğunu düşünüyorum.
(#14103615) he la he tamam, tükenmemiş ideolojiler.

edit: yaratıcı olmayan yazardır.
edit 2: yazdıklarının bir adım ilerisi çocuk gibi inatlaşmaktır.
yobazların topa tutmaya çalıştığı saygı değer bir insan.

kendisi şu anda öküze aydınlığın ne olduğunu öğretmeye çalışmaktadır.

unutmadan filozofun dediği gibi:

"cahillerle hiç tartışmayın ben hiç yenemedim."

kendisine gazali'den bu notu düşüyorum.
yeni yılını en içten dileklerimle kutladığım,

kendisine sevgi, dostluk ve huzur dolu sağlıklı bir yıl dilediğim uludağ sözlük yazarı.
tanım: kemalist asayiş olmazsa, kemalist anarşizm olsun diyerek sizlerin yeni yılnı kutlarım efenim, çünkü; gerçek üretici köylüdür, bu dünyada gerçek hak adalettir! adaleti olmayan devlet yıkılmaya mecburdur efenim...
(#14118250) uykusuzluk alkol falan bünyeyi bu hale getiriyo demek. *
--spoiler--
http://atikaaltiok.blogsp...10/12/uaral-lamentos.html
acının göz yaşlarının göz yaşları
hayat yalan sen yalan ben yalan
yaşam yalan
ölüm yalan
herşey yalanla örülü
ve birgün bilgisayarlarımızı çalıştıracak
maden bile bulamamayacağız
ve birgün öleceğiz
ve sanalın içinde yaşıyoruz
ve ben buraya neden yazıyorsam
hayat yalan
ölüm yalan
bilgisayarlarımızı çalıştıracak maden bile bulamayacağız
ve bende o güne dair tanrı korkusu bile yok asla yok kormuyorum ondan
hepimizde olamayan korkusuzluktur bu
herkes sevsin çok sevsin
ama kavuşmasın
ölsün gebersin
ağzında salyaar içinde ölümü beklesin
çünkü çok sevmiştir kavuşamamıştır
ölsün gebersin ağzındaki salyalar içinde, kdursun!
acının gözyaşlarının gözyaşlardır bu!
--spoiler-
-
notdoom metal dinledikten sonra heleki uaral
dinledikten sonra alkol almaya bile gerek yoktur alkolden daha fazla sizi çarpar efenim, sizi yok eder!doom metalmetal müziğin arabeskidir efenim...
(#14118250) numaralı eseri yaran google translate çevirilerini andıran yazar.
sürekli forum-chat tarzı entryler giren, ama her entrysinin başına tanımın anlamını bilmediği halde tanım: yazan yazardır. ha bir de onun entrysini kötülerseniz gammazlayabilir.
--spoiler--
tanım:aslında şeytan daima egemenlerin sözünü dinlemeyen, hep hak hukuksuzlara karşı çıkmış olması gerçeğidir efenim, şeytan daima, kendi hakkını vermeyen tanrı'ya isyan etmiş bir solcudur ...
--spoiler--

sen beni güldürdün ya allah da seni güldürsün. *
resmen kızgın olan yazardır, nasıl yaptılarsa, adımla omomatik diye bir şey yazdılar
sonrada olanlar oldu...

antikaw miltiarist her yerden bilgi toplayabilir, toplumsal gerçekleri, her türlü yoldan öğrenebilir efenim, kitap okuyor merak etmeyiniz, sadece, refah yol- akp-has-saadet-sonra türkiye partisini sevmediğini belirtmiştir efenim...
ayrıcana, güzel yazıları vardır antikaw militaristtin...

--
spoiler--
niye bu dünyaya ait olayım ki
niye olayım bu dünya'ya ait neden ki her şey bu kadar farklı gelirken bana neden bu dünya'ya ait olayım ki..
ben bu dünya'dan değilim arkadaş ben başka bir dünya'ya aitim bu dünya bazen bana dar geliyor beni öldürmekten başka bir işe yaramıyor bazen ..
bütün bir cinsellik kavramından çelişkilerinden ''insanlık''tan nefret ediyorum bazen keşke tek cinsiyetli olsaydık diyorum ...
tek cinsiyetli olup bölüne bölüne çoğalsaydık belki arkamızdan dalga geçen kadın yada erkeklerin arkasından bu kadar üzülmezdik!
keşke bu kötü
hormonlar olmasaydı..
bazen beynimizi kontrol edemiyoruz ilaçlara bağımlı hale geliyoruz!
keşke şu dünya'dan çıkabilsek
keşke...
ölüm bizi buluyor bazen ölüyoruz işte bu vahşi doğanın içinde
her şey bazen bana ölümü çağrıştırıyor!
vahşi doğanın içinde olduğumuzu
sesizlğimizi
her şeyi
ah bazen sevgisizlik ne zor
bazen bir deriye muhtacız işte

hangi kişiğimiz var hangi beynimiz var bilemiyorum bilmiyorum
bazen diyorum neden bu dünya'ya ait olayım ben!
bu dünya ya beni farklılaştıracak ya da ben bu dünya'yı farklılaştıracağım!
çünkü; bir atika dünya'ya bedeldir!
bazen insanlığa küsüyorum bazen insanlığı anlamıyorum!

hiç bir şey bana göre değil sanki...insanların davranışlarını önceden kestirebilmek ne zor
her gün gene insan olduğum için belirli mantık sınrı çizmeye çalışıyoruz bu mantıksız olaylar içinde
her şey post modernist görüşlerin himayesinde...
ben gerçek kadınlığı arıyor bulamıyorum
bulmak ne zor
erkeğim bana örgü örsene
bazı erkekler diyor ki erkekler iyi yemek yapar kadınlar yapamaz
bu ne kadar doğrudur acaba
kadınlar sadece pirinç ayıklar görüşleri...
ben ki kendime bir çorba yapacak erkek ararken!
işte dünya'nın çelişkileri...
dünyevici olmak ne zor iş...
erkeğim o'zaman bana örgü örsene!
her gün cinsiyetcilik her gün vahşi doğa işte...
ve her gün ölüyoruz
ve aşk insanı değiliz!
cinsellik nedir?
aşk nedir?
heyecan nedir?
ben kimin?
bütün bu soruların cevabını bulabileceğimi sanmıyorum ben
neden bu dünyaya vahşi doğaya ait olayım ki...
edit:imla...
--spoiler--

not:antikaw militarist kendisini eleştiren herkese armağan eder bu güzide yazısını efenim(!)
ak parti' ye devlet düşmanı diyen heyecanlı bir arkadaş.

ak parti' nin devlet düşmanı olduğunu gösteren 3 done istedim kendisinden, bana 2 tane youtube linki ve bi dolu laiklik elden gidiyor zırvası göndermiş.*
hala laiklik elden gidiyor diyebilen insanlar var, ve hatta hala laikliği dünyanın merkezine oturtmaya çalışanlar var. şaka gibi!

ama desen ki din var, kur'an var, allah var, ahiret var... tek kelime etmez bunlar. edemezler. çünkü beyinleri boş. çünkü hep birilerinin onları yönlendirmelerine alışmışlar. düşünmek, kendi değerlerinin farkına varmak, bir insanın bin devletten daha önemli olduğunu anlamak işlerine gelmez.

ezberleri bozulmasın, allah yardımcıları olmasın.
--spoiler--
http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded +
Laik sistemin bir an evvel defolup gitmesi gerekir'
'Gelin Ne mutlu Türküm diyene yerine.Ne mutlu Müslamanım diyene yazalım 'Hakimiyet Kayıtsız şartsız milletindir'' sözü laftan ibarettir.Yıllardır bizi sarhoş bekri Mustafalar idare ediyordu''
Bir de bu lanet milletvekilinin anayasayla ilgili önceki konuşmaları ;
Dünyanın hiç bir ülkesi yoktur anayasalarında dini yazılı olmasın.Dini yazılı olmayan tek ülke biziz

''Biz bu laiklikten kurtulmalıyız''
asıl tehlikeli olan bu dindarız deyip duranlarmış bu eski mlli görüşçüler hepsi demiş ne mutlu türküm diyene dersen oda ne mutlu kürdüm diyene der diye...asıl bölücüğü bunlar başlattı aslında...
http://www.youtube.com/watch?v=IZINSSG3OjA +
http://www.youtube.com/wa...FiyUw&feature=related +
http://www.youtube.com/wa...HKh_Q&feature=related +
en ilginci budur mehmet haberalı övüyor rte *
--spoiler--

not:kimlerin kürtçülüğü, başlattığına dari videolar gönderdiim birirlerine, kimlerin, ne yaptığını ne ttiğini gönderdim, provkatif söylemlerini gönderdim bir de dedim ki '' gerçek faşizm ümmetçilik adı altında ulus devlete mayın döşemektir''....
çünkü; bu ümmetçilerin baızları biz milleyçi, kavmiyetçi değiliz zırvalarını...
antikaw miltarist, kimsenin, yönlerdirmelerinde değildir!...

bir akepelinin itirafları

--spoiler--
Atatürkçüler laiktir,
Laikler müslüman olamaz,
O zaman laiklik bir dindir,
Ama Atatürk de laikti,
Atatürk dinsiz olduğuna göre,
Atatürkçüler de dinsizdir,
Kişi laik olamaz, devlet laik olur,
Laiklik dinsizlik olduğuna göre,
Kişiler de laik olamayacağına göre
Atatürkçüler kişi değil devlettir,
Devletler laik olabildiğine göre,
Atatürkçüler laiktir... *
--spoiler--
edit:sanrım böyle bir şey olsa gerek...
edit2:alıntıdır...
sanrım, birileride bunları söylediler efenim...

--spoiler--
cumhuriyet altını
cumhuriyet altinimizdir bağimsizliğmizdir aşkimizdir başkaldirişimizdir içtiğimiz sudur madenizmizdir her gün içtiğimiz su kadar helaldir çünkü biz bu ülkeyi en helal şekilde kurduk ve kimseye sormadik kurarken /medenimizdir ve madenimize sahip çikmamiz lazim biz bu ülkeyi sifirdan kurduk cumhuriyet gibi madenle cumhuriyetimiz ahlakli olanlarin rejimdir çünkü/ atatürk en ahlakli adamdir! adam gibi adamdir! cumhuriyetimiz adam olmuş olanlarin rejimdir adam olmayanlar anlayamazlar cumhuriyet altini cumhuriyetimiz altinimizdir bağimsizliğimzidır çünkü biz bu ülkeyi nasirli ellerimizle kurduk en onurlu bir biçimde kurduk türk halkinin en büyük emeği türkiye cumhuriyeti devletini kurmaktir ey bağlardaki anam ey! büyük annem sen bu ülkeye kendi emeklerinle kurdun üç beş çapulsuza terk mi ediyorsun / ey babam yerin altinda çalişan babam yer yüzüne çik çünkü gerçek maden cumhuriyet yikiliyor gerçek maden cumhuriyettir ve sen bu ülkeyi ellerinle kurmadin mi başkalarina terk mi ediyorsun bu ülkeyi / çünkü cumhuriyet alinimizdir bağimsizliğmizdir aşkimizdir içmiziğimz su kadr helaldir cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir / hayatimzidır ey halk aşkiniz emeğine sahip çikmayacakmisin sen bu ülkeyi emeklerinle kurmadin mi ey halk en büyük emeğin en büyük önderinle ! türkiye cumhuriyeti devletini kurmaktir !!!ve sen buna sahip çikmalisin ey halk çünkü köylü milletin efendisir ey halk ülkene sahip çik hakkini kimseye yedirme git hesap sor kimse senin hor gömesin ey halk uyuma herkesin yatağında sahip çik cumhuriyet altinimızzdir bağimsizliğimizir sen bu ülkeyi nasirli ellerinle kurdun çakallara terk etme ey halk bu ülkeye sahip çik kimseyi yedirme hakkini bu ülke altınimizdir kimseye yedirmeyelim hepimiz mustafa kemaliz ve atatürk ilkleriyle pkkyi yeneriz ve vururuz köylü milletin efendisidir ne mutlu türküm diyene biz bu ülkeyi nasilrli ellerimizle kurduk kimseye yedirmeyiz bağimzsiliğmizdidan ödün vermeyiz ve emeğimizi yedirmeyiz//////// cumhuriyet altinimzdir bağimsızliğımizdir!!!!!
--spoiler--
not:tüm cumhuriyetçilere gitsin!...

kemalist değerler ve ikinci cumhuriyetçi olmak
kemalist değerler emeğimzin aşkımzın sesidir
gerçek kadın haklarını savunur bütün ruhuyla
kemalist devrim zaten ''feminist devrimdir'' ilk bakışıyla bakmak gerekirse
askeri törenlerde yaptıkları kadın haklarının ta kandisidir çünkü;erkeğinin bir adım gersinden giden kadını iki ilerisine taşımıştır,kadını bir eşya mal gibi alnıp satılan bir varlık olarak görmek istememiştir ,tabi kemalist=feminist devrim ilk önce bütün yapılanrda sabiha ziya ve sabiha gökçen gibi kadınların emekleri yaptıkları çoktur!
hadlide edip adıvar'ıda unutmamak lazımdır çünkü her cumhuriyet günlerinde yayınlanır bu vatan için ne kadar uğraştığı ha tabi denilebilir amerikancıydı halide edip yada ilk önce kuvay-i milliyeci değildi diye ama;sonradan görülmüştür ki gerçekten vatan için uğraşmıştır çünkü o izlediğim görüntülerde şöyle bir ifade geçiyordu bir kadını bir yakalayamadınız hem atatürk fotoğrafları hem halide edip'in fotoğrafları çıkyor çocukların koynundan diye bu da onun anılarına saygımız arttıyor sonrası düşman kuvvetlerinde kaçarken hastalanışı her şeyi apaçaık açıklıyor zaten sayın halide edip kadın psikolojini anlatır kitaplarında ''vurun kahpeye '' adlı romanındada bu görülmektedir bütün kitaplarını okmuş sayılmam ama ;en yakın zamanda okumayı düşünmekteyim sayın halide edip adıvar'ın
bütün sabihalar selamlar olsun birisi f 16 uçuruyordu diğeri ise heykeltıraş
hepside sant yapıyorlardı işte!
yeni bir vatanı nakış nakış dokuyorlardı
yaptıklarıyla o kadınlık onurlarıyla!!!
attıkları çığlıklarıyla...
sonrası vatanseverdir kemalist değerler hepimzin bir vatan için uğraştığını haykrır bayrağın tarihin kıymetini bilir ve yeni kurulan devlet hep ergenekondan günümüze kadar olan türk atalarına saygı duyar 'türk atalarının yaptıklarıyla onurlacak dah çok güç kazanacaktır'' sözüyle olduğu gibi bazılarının yaptığı gibi fatih sultan mehmet-atatürk gibi karşılaştırma yapmaz!!!
çünkü onlar o tarih o güç sayesinde bu savaşları kazanacağını biliyordu ve selçuklu-osmanlı arasında bir o kadar farkı bulunduğunuda

hep devrimcidir ilericidir ''gökten indiği sanılan kitapların'' etkiside değildir hiç bir zaman bu din düşmanlığıda değildir sadece dinler e saygıdır çünkü yaşamın ta kendisinden alırlar kurallarını yaşamı hep incelerler çalışkan olmaya çalışırlar

realistir ayrıcana hep gerçekçi gözle bakarlar ''sovyet rusya şimdi düşmanımız değildir ama ;yarın ne olacağı belli olmaz oradaki dostlarımzıla ilgilenmeyiz'' der
türk dünyasına türkçeye büyük katkılar sağlar
ve birinin yaptığı gibi asla dönek değildir!
birileri kemalist görüşlere saygı duyduğunu söyleyip daha sonra bu görüşlerl için adam kaçırdığını söyleyip daha sonra dönmez gerçek kemalist görüşler düşüncelerinden

birilerini gerçekten siyular kaçırmış olmaki bu kadar denilebilir neyse onlar değersiz bu kadaryazı onları şımartır üstün yapar kesiyorum!
edit:imla...
antikaw militarist, 23 yaşında olan bir yazardır efenim...
ilkokula yeniden başlamasını önerdiğim, 23 yaşına kadar bu türkçe ile nasıl gelebildiğine anlam veremediğim, nüfus sayımlarında sayılıp sayılmadığını merak ettiğim, dolu dolu bir genç beyin!

siyasi ve toplumsal gerçekleri youtube aracılığı ile öğrenmeye çalışıyor. kitap oku la, değişiklik olur.
yazdığı her cümlede sayısız yazım yanlışı bulunan yazar!

adam inatla yazabildiğini iddia ediyor. hayır yazık olmasın, okuyayım diyorum bir iki cümle, ama ne mümkün.

şaka gibi valla. moderasyon uyuyor mu acaba? adam ilkokul terk lan!
yine saçmalamayı başarmış yazar! iyi ki var. her gün bakıyorum, okumaya ve anlamaya çalışıyorum, ve gülüyorum. olaylar olaylar.

adamsın antika.*
kendini sol frame a taşımaya çalışarak güldürmüş yazar. yazık! kimse seni görmedi mi bugün. ilahi, çocuk gibi...
imlaya savaş açmıştır. bir de sanırım yazdıklarının anlamı çok derin, zor anlaşılıyor.
yürüyen hayat bilgisi kitabı...
yazdıklarının zor anlaşıldığı doğru. ama bunun nitelikten kaynakladığı konusundaki şüphelerimi gideremedim. sorun ben de galiba. ya da ulusalcı zırvalar atık anlaşılmaktan da uzaklaşmakta.
23 yaşında olduğunu iddaa eden ancak benim 4 yaşımdaki yeğenimle eşit seviyede türkçeye sahip yazar.
''reis senin anan baban dilsiz miydi ? ilkokul öğretmenin moritanyalı mıydı ?
nerden öğrendin olm bu dili ? nası bi çevren var ?'' diye söylemek geliyor içimden.