bugün

kişiyi anlık strese sokabilir. şimdi profil fotomu değiştircem ya da arkadaşların etiketlediği fotolara bakıyorum nnem göz ucuyla bi görüyor 'aaa sen değil misin o' 'oğluşuma baaaaaak' ya da 'ayyy ne de güzel çıkmış yanardöner gözlü (orasını hiç anlatmayayım) oğlum beniiiiim' gibi tepkiler veriyor. o yüzden telefondan hallediyorum artık bu işleri.
fotoğrafları anneden gizlemeye kadar giden olaydır. Fakat bir o kadar da tatlı ve samimidir.
insanı kırmızı alarma geçiren yorumlardır. anne bilgisayar başından kalktığı an facebook'a girilip itinayla yorumu silinir.
birini gormustum kaynana yorum yapiyor ogluyla gelininin fotografina. benim oglum daha guzel diyodu bilemicem.
"iyiki doğurmuşum.".. e doğal olarak silemedim tabi.
Canım oğlum benim. Aslansın aslan.

-Yorumu silmek istiyor musunuz?
-Emin misiniz?
-Yorum silindi.
siktir boktan fotoğraf altına yazılan yorumlar:

- oo kanka yakıyosun. *
- burası neresi yaa. *
- aaa sen ne kadar değişmişsin böyleee. *
- canım oğlum benim (:(: *
"benim güzel kuzucuğummmmmmmm" utanmasa fotoğraftan daha çok beğeni kapacaktı o yorumla.
dilbilgisine pek hakim olmayan evladın yanında çok mantıklı olan yorumlardır.

facebook'taki diyelim biz ona.
grupça çekilen fotonun altına en yakisiklisi sağdan 2. ve benim oğlum.
utanç kaynağımdır heleki annenin toplu bir resme ''ooooyy en güzeli benim kızım'' gibi yaptığı yorumdan sonra katlanmaktadır.
Çok güzel bir kızım var benim maşallah. Birde bunun akraba versiyonu var. (bkz: selam söyle sizinkilere)
- ya işte bende evlendiğimde böyle 48 kiloydum hey gidi günler.
kızı için yazmış. based on true story.
--spoiler--
bu benim kızım mı inanamadım çok güzelsin canım benim meleğim.
--spoiler--

bu ne demek amk. övdü mü yerdi mi belli değil.

benim gibi çirkin bi karıdan sen nasıl oldun mu diyo , sen çok çirkindin güzel çıkmışsın kız afferin mi diyo , ne diyo la ?
trailer baylaşımından sonra:
-oğlum hala mı zombi.
fotograf degil de bir duruma yapilan anne yorumu;

kuzen agir ergen... her turlu davranis bunu kanitliyor. yazdigi durum da bugun olmek istedim ama olemedim falan gibi bir soz. alttaki anne yorumu;

- hala eve gelmedigin icin olmus olman lazim... olmediysen geldiginde olceksin zaten...
genelde:
'ayy oğlum benim ne kadar yakışıklı maaşallah nazar değmesin' şeklindeki yorumlardır.
150 kiloluk adama minik kuş diyen teyzeler, teyzelerimiz.
evladını tüm herkesten güzel/yakışıklı, tatlı bulan samimi,içten yorumlardır.
"M@şaLLah oğluşum yhaqı40:4 hanyy"

Hiç biri bu şekilde olmaz eminim.
amıcanız sizi öper yorumunu görüce ha siktir çektiğim ilginç durum.