bugün

benim en sevdiğim 2 yemek köfte ve karnıyarıktır. herseferinde nasıl aynı lezzeti yakalar gerçekten merak ediyorum. anne yemeği başka, elleri dert görmesin.
(bkz: anne köftesi).
Keşke benim annem de güzel yemek yapanlardan olsaydı Öyle değil maalesef ama sarmayı güzel yapar. 15 yaşından beri kendi yaptığım yemeği yerim. Annem her yemeğin içine et suyu koyuyor. Geçen fasulye yapmış buram buran hayvan kokuyor yenecek gibi değil. Bazen zeytinyağlı fasulye yapıyor benim için yağını peçeteye emdirdikten sonra yiyorum aşırı koyuyor. Yemeklerdeki fazla yağ ve salça midemi rahatsız eder annem basıyor bu iki gidayı ben ise zeytinyağlı ve domates kullanarak yaparım. Tatlıya falan hiç girmiyorum bi insan bu kadar mı yeteneksiz olur. Kötü yemek yaptığı için çok dalga geçeriz. Bugün iş yerinde sufle yapacakmış dedim ki sen kesin yarın kovulursun.
herkesinkinden farklı gelir insana. Dışarda okuyorsanız ve evden uzaksanız eve geldiğinizde kıymetini anlarsınız.
Bir tanedir o.
Hali hazırda on günde beş kilo aldırandır.
bambaşka bir şeydir... bahardır, mutluluktur, coşkudur, rahatlamadır, tatmindir; kısacası her şeydir anne yemeği..
çok özlenir.
yedikçe yiyesi gelir insanın.. ne makarna ne patates has mı has yemek! *
Hiç bir şeye değişilmez önce beğenmeyip yememezlik yapardım insan şimdi arayipda bulamıyor.
Kendi yemeklerimden sonra kıymetini daha iyi anladım.
hiç bir şeye benzemez. tadında şifa vardır. başında dua sonunda dua vardır.
üniversiteye gidildiğinde değeri anlaşılan yemeklerdir.
Fotoğrafını çekemeden tabağı bitirtendir.eksik olmasındır.
görsel
gurmeleri objektiflikten uzaklaştıran yemektir.

(bkz: annesinin yemeğine torpil yapan gurme)
(bkz: annesinin yemeğine torpil atan gurme)* *
dünyanın en güzel yemeği gi bi gelir insana,başka nerede ne yersen ye o tadı alamazsın sanki,ömür boyu sevilen bir tat, ama evli erkekler annemin yamekleri diye başlarsa çok büyük kavga sebebi olabilir.