bugün

Çok özlenmiş olanlardan.
Herkes en iyi benim annem yemek yapıyor diye düşünür, cogunluk böyledir illa koca kazık olsada evlenip karısına annemin kurabiyesinden yap diye cektiren vardır mesela babam gibi. Kendisi 83 yasında ve 50 seneden fazla annemle evliler hala annesinin kurabiyesini istiyor. Annesinin mezarda kemigi kalmadı ayy neyse babamınki de eziyet yani sacmalıyor ahaha.
Anneme geldigimde yada annem bana geldiginde hep yemekleri annem yapar, napayım özlüyorum hele köftesi yok mu.
Gectigimiz yıllarda ameliyat oldugunda yemekleri ben yapmıstım. Onun da aklında benim biber dolmam, karnıyarık ve köftem kalmış. Tadına doyamamış çok lezzetli yapıyormuşum her seyi. Artık bana geldiginde kadıncagızı mutfaga atmayayım yemekleri ben yapayım, bunu duyduktan sonra kıyamam zaten ona.
Bir gün de sen hazırla da annen de mutlu olsun.
çoğu kişinin annesi kendine göre güzel yemek yapar. ama benim annem gerçekten bir güzel yemek yapıyor. ayrı kaldığımda çok özleyeceğime eminim.
Keşke benim annem de güzel yemek yapanlardan olsaydı Öyle değil maalesef ama sarmayı güzel yapar. 15 yaşından beri kendi yaptığım yemeği yerim. Annem her yemeğin içine et suyu koyuyor. Geçen fasulye yapmış buram buran hayvan kokuyor yenecek gibi değil. Bazen zeytinyağlı fasulye yapıyor benim için yağını peçeteye emdirdikten sonra yiyorum aşırı koyuyor. Yemeklerdeki fazla yağ ve salça midemi rahatsız eder annem basıyor bu iki gidayı ben ise zeytinyağlı ve domates kullanarak yaparım. Tatlıya falan hiç girmiyorum bi insan bu kadar mı yeteneksiz olur. Kötü yemek yaptığı için çok dalga geçeriz. Bugün iş yerinde sufle yapacakmış dedim ki sen kesin yarın kovulursun.
Kendi yemeklerimden sonra kıymetini daha iyi anladım.
Reisiniz olarak 1 Yıldır yiyemediğim über yemeklerdir. Bıktık amk çer çöp yemekten.
Fotoğrafını çekemeden tabağı bitirtendir.eksik olmasındır.
görsel
Anlatılmaz yenir dediğimiz yemekler.
13 senedir yiyemediğim yemek.
anamın yaptığı yemekleri bırakarak ayda 2 kilo verdim. sofraya bakınca kendini sağlıklı yiyorum algısına kaptırıyorsun ama bütün yemekler vıcık vıcık yağ dolu kardeşim. bir sürü sağlıklı besind kaşık kaşık tereyağı, bardak bardak sıvı yağ boca edip çok sağlıklı yemek yaptıklarını zannederler. örneğin bir ıspanak bi brokoli 100 gramında neredeyse 20-25 kalori var. sen bu yemeği sağlık için yiyeceksen git haşla üzerine çok az zeytinyağı gezdir. ama bakıyorsun valide hanım maşallah bir sos yapıyor 100 gram yağla kavuruyor soğanı biberi katıyor salçayı ohh mis gibi sağlıklı ıspanak yemeği peder de yazık hanım döktürmüşsün yine deyip yumuluyor tıka basa yedikten sonra da yine çok sağlıklı güzel bir yemekti hanım ellerine sağlık diyor bel çevresi olmuş 110 üstüne birde tatlı yok mu diye soruyor. neyse konumuz o değil. ne diyorduk ıspanak bir tabakta 200 gram ıspanak olsa 50 kalori. ama tabağın içinde yaklaşık 30 gramda yağ var. etti sana 320 kalori. kalori dağılımına bak % 85 yağ % 8 karbonhidrat % 7 protein. ne anladım ben bu işten gidip 30 gram yağı dümdüz içsem aynı şey. geçen bir mercimekli bulgur pilavı yapmış tam yağ katmadan ben ayırdım kendime. içine abartısız 250 gram tereyağının 4/1 ini bocaladı. tamam yağsız da biraz tada hitap etmiyor olabilir ama o kadar yağda katılmaz yahu. çok yağ katma diyince sen ne anlarsın yağsız yemek mi olur çekil şurdan deyi kovuyor mutfaktan. peder de direk oo mercimek pilavı gene çok sağlıklı bir yemek yapmışsın hanım diye seviniyor. bel çevresi yime ulan yimeee diye isyan etse de peder çok sağlıklı ve nefis diye götürüyor malı.
kendini özletir, üniversitede anlaşılan durumdur.
başka bir şehirde okuyunca özlemi duyulan şey.
anne yemeğidir, annenin yaptığı yemektir.
2 buçuk ay sonra yiyebileceğim yemek.
Bizim evde anne yemeği ya çok tuzludur ya tuzsuz, ya çok yağlıdır ya da yağsız.. Bir ortasını tutturamadık.
yurtdisindan geldiğimden beri bir haftada 4 kilo aldıran yemeklerdir. yapıp önüme koyduğu yetmezmis gibi bi lokmayi agzimdan bi lokmayi boğazımdan sokar. canimdir.
Hali hazırda on günde beş kilo aldırandır.
Psikopatin teki tarafindan anneler kesilerek yapilan yemektir. Hic cazip degildir
Hiç bir şeye değişilmez önce beğenmeyip yememezlik yapardım insan şimdi arayipda bulamıyor.
benim en sevdiğim 2 yemek köfte ve karnıyarıktır. herseferinde nasıl aynı lezzeti yakalar gerçekten merak ediyorum. anne yemeği başka, elleri dert görmesin.
(bkz: anne köftesi).
çok özlenir.
Başka yerde bir tabak yiyorsan ondan üç dört tabak yiyilendir.
Bir tanedir o.
Çok güzeldir. onun pişirdiğinden daha lezzetlisi yoktur ama kilo aldırır. Yemeyince kızar bir de o kadar pişirdik yorulduk niye yemiyosun diye trip atar.