bugün

code geass gibi bir şaheseri, inori yuzuriha gibi bir güzelliği barındıran japon çizgi dizileridir.
Belli bir süre izledikten sonra naniii , kuso gibi kelimeleri ağıza yapıştıran şeylerdir.
Bunu izleyip 'Aa yaşın kaç ya çizgi film izliyorsun hehe .' diyenlere kürekle vurmak istiyorum .
beni hayata bağlayan yegane şey. alttaki de favori listem, dünyanın en iyi animelerini barındırır. bu dünyadan değildir.

1- fullmetal alchemist brotherhood
2- d. gray-man
3- bleach
4- kuroshitsuji
5- death note
6- code geass
7- soul eater
8- shingeki no kyojin
9- naruto
10- yahari ore no seishun
Japon çizgi filmidir. Son teknoloji eşyalarla yapıldığı için daha gerçekçi durmaktadır.
26 yaşında olunmasına rağmen tereddüt edilmeden izlenilen şeydir. Şu zamana kadar izlenmiş ve bitirilmiş seriler, yapılan arşivler, okunan mangalar vs kısacası anime insanı hayata bağlayan şeydir.

Uykusuz geçen gecelerden bahsetmiyorum bile.
En büyük anime one piece dir.
fransızca kökenli bir japonca kelimedir. animasyon anlamına gelir. genelde mangaların tv ya da sinemeya uyarlaması olarak yapılır. osamu tezuka çağdaş animenin öncüsü olarak kabul edilir ama asıl anime devrinin 20. yy'da başladığı bilinmektedir.

bir başkasının sizin anime izlediğinizi öğrenip ya da izlerken görüp "çizgi film mi izliyorsun" diye sorması olasıdır. bu gibi durumlarda fevrileşmemek, onun çizgi film değil anime olduğunu söyleyerek izlemeye ve izlettirmeye devam etmek gerekir.

romantik komedi deyince lovely complex, gizem/gerilim deyince death note gibi.. bu liste uzar gider.
en çok bölüm one piece
en tanınan sevilen naruto

ogrenemedini gitti arkadaş yaş sinirlamasi yok izleyin güzel

genelde insanlık , arkadaşlık , ozguven , bi şeye yaramayip aslında dünyayı kurtaran güç sizde gibi gibi konuları olan animeleri tavsiyemdir.

shingeki no kyojin , naruto , one piece , fairy tail , bleach, gintama ( komik ) , berzerk , death note , ultimate Hellsing , real and devils , sword art online , log horizon ,

Ilerde daha fazla anime yazıp konulariyla beraber toplu yazıcam boş zamanimda.,
ilk başlarken \"Çizgi film değil mi bu za\" diye ergenliğimi ortaya döktüğüm , başladıktan sonra da çizgi film diyenlerin ağzına kürekle vurmak istediğim bir illet. (Adeta bir bonzai etkisi. Başladıktan sonra bırakılamıyor).
stein's gate adındaki anime güzel dediniz güzel dediniz kafayı yicem 3 bölümdür lan uykum geliyo izlerken. keklendiysem yeşillendirin rica ediyorum.
Ülkemizde zar zor bi yerlerden bi yerlere gelmiş japon çizgi filmlerine verilen isim.
dizi/film gibi bir konusu olan, ama içeriğinde hiç bir gerçek cisim, madde, kütle barındırmayan japon çizgi dizilerine verilen ad.
eşşek kadar adam olmuşun hala çizgi film izliyosun, diyen arkadaşa verilecek cevaptır.

-...
+ Animee, animeeee !!! çizgi film değil ulan değil işte.
izlemesi güzeldir, heyecayan vericidir. Ama muhabbet edecek bir arkadaşınız yoksa biraz sıkıntılı bir durum söz konusu olabilir.
bağımlılık içerir.
Lethal Steel miydi neydi, güzel bi anime var...
Abartılmış bir çizgi film türüdür. Ha aynı hikayeleri başka çizim şekillerine uyarlasan kimsenin ilgisini çekmez. Karizmatik dağınık saçlı piç ile seksi kılıç ustası karı olmazsa olmazlarıdır zaten. Bazıları denildiği gibi ise bilemem, ama benim gördüğüm kadarı ile buna zaman harcamak yerine farklı şeyler yapılabilir.
enteresan halkın enteresan çizgi filmleri.

bir süre sonra kendinizi günde 20-30 bölüm izlerken bulabilirsiniz.
nedense meleklerin kötü şeytan ve cinlerinse hep iyi olduğu yerler. bu japonlar ne içiyor dedirten olay.
(bkz: one piece)

Çok fena saran bir şeydir. Vize haftasında dahi izlemek istersin sonra gelsin ff ler. Allah korusun lan.
Cizgi film diyenlere bi daha düşünmek icin death note izlemelerini tavsiye edebilirim.
japon çizgi filmlerine verilen isim. 7'den 77'ye herkes tarafından bıkmadan usanmadan izlenilebilir. japonlar hepimizi düşünmüş, anime denizinde muhakkak size göre bi anime vardır.

önerilere gelecek olursak

(bkz: death note)
(bkz: code geass)
(bkz: pokemon)
size ilk önce günde 30 bölüm bitirten ve ardından keşke biraz daha izleseydim dedirten japon sanatıdır.
Bazı kişilerin sonuçta 2 side çizgi film diye adlandırdığı şeydir. Özellikle doğa üstü olaylar olan animeleri izlemekten keyif alıyorum. Animeye çizgi film diyenleride kınıyorum.