bugün

Arama motoru optimizasyonu nun kısaltılmış halidir. ingilizcesi seo dur.
ahmet isminin kısatılmış hali olarak günümüzde kullanılıyor.
italyanca de sevmek fiili gibi bir şey.
(bkz: ti amo)
fransızca bir isim. küçük kartal anlamına geliyor.
arapça' da amca manasına gelir...
1981 yılında Suriye'de Süryani asıllı Hıristiyan iranlı bir aile tarafından dünyaya gelen iranlıDJ ve şarkıcı.Şarkıcı kariyerliğine ABD'ye gitmesi ile birlikte 2000'de başladı.Suriye doğumlu olmasına karşın kendini iranlı olarak görmektedir.ilk kariyeri 2003'te "Sargozasht" ile başladı.2005'te Caltex'ten ayrıldı.2005'in ortalarında Avang'a geçti.2005 Temmuz'unda 18 yaşında bir genç kız ile tanıştı. "Yaade To" ve "Daastaa Hameh Baala" klibini onla çekti.Arapça,Farsça ve ingilizce biliyor.2009 Mayıs'ında 3.albümü olan "Dooset Daram Ye Alame" çıktı.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Amo_(m%C3%BCzisyen)
Aboo’dan kulaga daha hos gelen, daha kibar bir sasirma unlemi. Su sira bir seylere sasirdikca kafamin icinde “amooo” diyorum surekli. Henuz yuksek sesle soylemek nasip olmadi, ya da kendime yakistiramiyorum. Ama bir gun cikar agzimdan mutlaka bu gidisle.

Edit: Duzeltme yapayim. Oyle kuru kuru sasirmaktansa biraz da “ayiplayarak” sasirdigim durumlara yakisiyor. Az once dusuk iq’la ilgili basliktaki discord kavgasiyla ilgili yorumlari okudukca amoo dedim mesela. Ben de dusuk iq’luyum sanirim.