bugün

8 ocak 2008, salı günü bursa leman kültür'de sahne alacak yazar kişi.
neredeyse sırf kendisi için penguen alabileceğiniz ve hayatın küçük unutulmuşluklarıyla dikkat edilmeyenleri harmanlayıp güzelce yüzünüze vuran çizerdir. üslubu hiç değişmediği için aynı şekildeki anlatımıyla her zaman aynı tadı alabilirsiniz.
dün akşam kadıköy kargart'da sergilemiş olduğu standup gösterisiyle harika bir performans çıkarmış, izleyenleri yarmış olan insan evladıdır. severek takip ediyoruz.
libadiye caddesinde iki kez pisikletiyle geçerken gördüm. ikisinde de bi selam vermek "ağbi naber yeaa" demek istedim. yemedi. bir daha görürsem selam verip "buralarda mı oturuyorsun? 14b ile gideceğin yere bırakayım?" diyebilirim. diyemeyebilirim de, bilmiyorum. yer gibi geliyo ama yemez.
seviyorum çünkü alpay erdem'i ama penguen okumuyorum da. hayatım çelişki benim.
25 şubatta resimli barda sahneye çıkacak süpersonik insan.
mahşer-i cümbüş ile aynı gün bursa'da gösteri yaparak hata edecek olan komik çizer.
geçen haftaki köşesinde koşuyolu'na taşındığını belirtmişti. artık fellik fellik kendisini arayacak gözlerimiz. görürsem bi tur versene bisikletini diyebilirim.
gereksiz bir yazar. çizgileri de çok amatör. özlemim aşağı, özlemim yukarı" şeklinde sevgilisini anlatıp durur. okurlar onun özel hayatını okumak zorunda değildir. ersin karabulut da özel hayatını anlatır ama o mizah yapar, bu adam sevgilisine sürpriz yapıp boşuna yer işgal eder.
zamanında top canavarı ile beni çok eğlendirmiş yazar -birazcık da çizer.
çocuğunu dürbünle izleyen adam da bazen güzel olabiliyor, ama ben o top canavarını ayrı bi' sevmiştim birader. o'nun arkadaş ilişkileri, tavırları falan çok yakındı bana ve tanıdıklarıma.
(bkz: bir lombak vardı)
(bkz: hey gidi hey)
'aslında en güzelini armut yapıyo. her zaman için elmadan daha çok seviliyo. fakat elma gibi marka olmuyo. şöhretin sıkıntısını elma çekerken, armut seviyo, seviliyo, güzel bir hayat yaşıyo. ben bunu iddia eder ve saatlerce de tartışırım.'

yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi, delidir resmen bu herif. hem de en aşmışından. süper!
osuruğundan tiksinen bizden değildir. demiş mizahçı. resimli cocuğu.
edit ;* * *
Stand up yapmasından( yapamamasından )rahatsız olduğum mizah insanı.
1 yıldır stand up yapan, kendini bu konuda geliştirmek isteyen mizahçı.
tüm ön yargılarımla gittiğim 15 nisan resimli programının ilk yarısında ;
alpay erdem'in bu işi bırakması gerektiğini düşünüyordum. yan masa da her boka gülen kızlarda canımı sıkıyordu, gösteriye tek basıma gelmemde zaten sıkılmam için yeterliydi.
biramı bitirip cıkarım derken 2. yarı basladı. ilk yarıya oranla gayet iyiydi 2. yarı.
sonra alpay erdem süper biri diye düşünmeye basladım. yan masadaki kızlardan daha çok gülmeye basladım. sonra "alpay erdem benden bukadar arkadaşlar" dediğinde ; yan masadaki kızlarla birlikte samimiyetsiz bir şekilde " hayırrrrrr!" diye bağırdım.
stan-up yapmasını istemediğim saygıdeğer insan. mekanda tek tük gülen kişilere dönüp anlatması da ayrı bir gerginlik veren durum. ama onsuz bir penguen düşünülemez o ayrı tabi.
stand up gösterilerini geliştirmektedir, "ben" köşesi şahsimce mükemmeldir. çok severim kendisini. alpaysız ne lombak olur nede penguen olur.

(bkz: ailecek seviyoruz)
(bkz: yürü be)
son zamanlarda (misal bi 2 ay falan) yazdığı yazılarda sürekli kendini tekrar eden.. eski yazılarının keyfini alamıyoruz artık.. böyle bi sürekli komik olma gayreti, burnu havalarda olma durumları..

artık olmuyor..
bak şu harbiden yardı beni;
hanım bizim çocuk artık "bizim çocuk" demeye tiksiniyorum ya neyse, aşaağıdaki mahallede maç var diye evde nekadar gazete varsa parça pinçik kesmiş, "hesapta" ağaçtan topçuların tepelerine tepelerine atıp onları coşturacak. evde kafesin altına sermeye gazete bırakmamış ona mı üzüleyim, yoksa bu çocuğun şakşakcı, goygoycu tabiatına mı yanayım bilemiyorum. *
dün gece if performance hall'da gerçekleştirdiği gösteri ile bizleri gülmekten kırıp geçirmiş güzel insan. istanbul'dan kalk gel sen ankara'ya gezmeye bir de alpay erdem'i izle. valla çok sevdim.
ben isimli köşesi ne kadar doyulmaz ise, çocuğunu dürbünle izleyen adam, tam bir gözlem harikasıdır. türk ebeveynini harika anlatır, her hafta aynı konsept, farklı cümlelerle güldürmeyi başarır.
barış uygur dan mizah yazısı nasıl yazılır konulu ders alması gereken kişidir.
http://www.alpayerdem.com.tr yi neden açtığı anlaşılmayan şahıs. yok iletişim kısmına bakmayacaksan neden öyle bir şey koydun? yok ben oraya bakıyorum diyorsan insan bi geri döner olumsuz ya da olumlu... bu kadar zor olmasa gerek, bir mail atmak ya da telefon açmak...
"ben" köşesi, insanı güldürürken düşündürür. şöyle ki ben yazsam tutmaz, alpay erdem yazıyo süper, diye düşündürür insanı. düşünce çabuk unutulur, eğlenceye devam edilir.
kendisine gelen maillere, eğer şaka değilse, basın danışmanı bakacakmış.
mizah anlayışını çok beğendiğim, penguendeki ''ben'' köşesi, lombakta çizdiği ismail Hasta Ruh ve stand-up gösterileriyle hem başarılı bir komedyen hemde gerçek bir ruh hastası olduğunu ispatlamış güzel insan.
7 Mart Cumartesi (Yarın) gösterisi için ücretsiz davetiye sağladığım kişilik. kesin gelecek olan kişiler isimlerini ve yanında kesin getirecekleri kişilerin isimlerini tarafıma mesaj yoluyla iletmesi durumunda davetli listesine eklenebilecektir.

not: mekan ve saat hakkında bilgi için
http://www.biletix.com/event.htm?id=KTR17