bugün

Çevre Bakanı Eroğlu'nun yaptığı muhteşem açıklama.

kendisi "Orası 'Allianoi' değil. 'Allianoi' diye bir yer o kişinin uydurduğu bir kelimedir, bunu ben ispat ettim. Sanatçı arkadaş (tarkan)sanatıyla ilgilensin, herkesin bir ihtisası vardır. Herkes bilmediği bir konuya burnunu sokarsa çok yanlış olur" demekte.

izmir Bergama'daki 1800 yıllık bir antik kent orası. bak ben de konuştum bakan bey.
bence gayet de güzel oldu.
kendi çıkarları için doğayı katletmek isteyen yabancı tekeller ve onların temsilcisi olan akp hükümetinin bakanı veysel eroğlu'nun sırf bu doğal güzelliği katletmek için uydurduğu son model bir palavradır.birde tarkan'a ''işini yapsın'' diyor.allah aşkına bakan bey,senin işin memleketin taşını toprağını yabancı tekellere peşkeş çekmek mi?sakın bundan yerli şirketlere bu doğal güzelliklerin peşkeş çekilmesi gerektiği anlamı çıkmasın.her türlü sömürüye karşıyım.bakan bey de işini yapsın,bu doğal güzellikleri peşkeş çekmekten vazgeçsin.
(bkz: ölmeden önce söylenen son sözler)
no country for old men diyesim geldi, aha da dedim.

edit: bugünlerde hep ingilizce kelimeleri yanlış yazıyorum. oruçtan mı acep?
"...çünkü orayı mahvediyoruz." diye devam edebilecek saçma sapan açıklama. lütfen bakanın bu sırada ellerini ovuşturup manyak gibi sırıttığını hayal ediniz.
çünkü öyleler efendim, o sizin çoook sevdiğiniz hükümetiniz her şeyi böyle peşkeş çekiyor birilerine ve arkanızdan sırıtıyor. n'abeeer?
"hasankeyf'in sular altında kalmasını istemeyenler bölücüdür."

"Ilısu barajına karşı çıkanlar bölgenin gelişmesine karşı çıkanlardır."

"Evdeki işler yetmiyo mu?" -Kendisinden iş isteyen kadınlara verdiği cevap- detaylı bilgi için bkz: en az üç çocuk.

"Bu hakikaten bir tufan belirtisi. Buna ne Amerika’da ne Türkiye’de alınacak önlem yoktur." -1 günlük yağış ardından derenin taşmasıyla oluşan felaket üzerine- ayrıca bkz: başımıza taş yağacak.

"Hes'lere (Hidroelektrik santral)karşı çıkmak büyük kasıttır."

"Ben de musikiyi çok severim. bizim musiki ile bir problemimiz yok ama vatandaş rahatsız" -eğlence mekanları, gürültü yasağı üzerine-

Ve işte en güzeli "Allianoi diye bir yer yoktur. Zaten beton duvarlar var. mermerler konmuş. sadece peri kızı adı verilen bir eser çıktı." Tüm ormanları, tarihi mekanları, tarihi eserleri yok et, sonra da "hani ya, yok ki, aaa bak uçtu, ce-eeee, zaten pis o pis, bak hadi herkes evine gidiyo, ışıkları söndürcez" de. bkz: Allianoi diye bir yer yoktur. Dönerse senindir, dönmezse zaten hiç senin olmamıştır. Yüreğinin götürdüğü yere git sayın bakan e mi? Te allaam ya...
bunu diyen kişinin bir gün işine gelince varolacak güzel antik kent. ayıptır yahu.

(bkz: kör müsün)
iktidar partisinin genel temayülüne güzel bir örnek teşkil eden açıklama.
çünkü o iktidar partisinin yetkilileri şöyle düşünmektedir;
"benden olmayan tu kaka dır, hiç bi şeyden anlamaz, gerizekalıdır, aptaldır, salaktır, ergenekoncudur, antidemokrattır. dolayısıyla kendi işine baksındır. ben en akıllıyım, en tecrübeliyim, en demokratım, en milliyetçiyim, en vatanseverim, en laikim, en müslümanım, en özgürlükçüyüm, en çevreciyim, hatta çevrecinin daniskasıyım, en zenginim, hatta ve hatta ennnn ennniiimmm hüleeeeeeeeeeyyynnnn!..."

bunları gizlemek artık zor geliyor, anlıyoruz. en iyisi bağıra bağıra, açık açık söyleyin de; halk aslında ne olduğunuzu ve ne istediğinizi anlasın artık.

halktan biri olarak ben şu kadarını söylüyorum; ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

(bkz: peşkeş)
"herkesin bir ihtisası vardır. Herkes bilmediği bir konuya burnunu sokarsa çok yanlış olur" diyerek ihtisası olmayan bir konuya burnunu sokmuş şahıs lafıdır.

Sayın bakanım internete girip, http://www.google.com.tr yazın orada bir kutucuk çıkar içine allianoi yazın.

Ya da http://www.kultur.gov.tr adresine girin. Tarih tuşuna basıp, antik şehirlere tıklayın. Boşverin tıklamayın siteden kaldırılmış. Vay be. Harbiden böyle bir antik kent yokmuş iyi mi?

E o zaman Tarkan akıllı olsun akıllıııı. Pardon bakanım.
düne kadar bende bilmiyordum böyle bir yerin olduğunu; e ben bilmediğime göre yoktu ama bugün öğrendim ki varmış*. demek ki neymiş sayın bakanım, bakmak* değil bakmamak* ayıpmış.
alain delon olmasın o.*
alain delon vardır.*
(bkz: tarkan a ayar veren çevre bakanı)
"öyle bir yer yok insanlar kıçından uydurmuş" beyanında bulanan çevre bakınının söylediği yerleşke
allianoi diye bir yer yoktur. O olsa olsa "alejandro" dur.
Gelecekte olmayacağı için şimdiden yapılmış iyi bir öngörüdür.
çevreye "bakan" da yok. memleketin çevre bakanı çevreye savaş açmış, kültür bakanını da kütür kütür skiyorlar, umurunda değil, hala oturuyor o koltukta.

çevrenin, doğanın ne önemi var? tarih dediğin osmanlı tarihinden geri gitmemeli, kanuni'nin skiştiği de yalan zaten. her yere baraj yapın amk, nükleer de isteriz. balıkları yumurtayken avlayın, arıtma tesislerine ne gerek var, 3-5 cıbıl yüzmeyiversin.

vatandaşı sktiğiniz yetmedi, toprağını, ağacını da skin.