bugün

son 2 aydır alışverişin gözüne vurduğum site. bu site sayesinde dünyadaki her şeyin çin'den geldiğine kanaat getirdim.
her şey var! abartısız her şey! üstelik çok çok uygun fiyatlarda. yalnız aynı ürünü 30 dolara da 1 dolara da bulabilirsiniz. ayrıca ürünler çok kaliteli ya da çok kalitesiz gelebilir. o yüzden filtreleri ve sıralamayı iyi yapmak lazım.

nasıl yapalım? hiç bilmeyen benim başladığım zamanki gibi başlayanlar için 5 maddede özetleyeyim;

1)öncelikle ücretsiz sevkiyatı seçmeniz lazım. ücretsiz sevkiyat seçmezseniz 1 dolar diye aldığınız ürüne 80 dolar sevkiyat parası bile eklenebilir! dikkat!

2) sonra 1 parça ürün filtresini tıklamak lazım. çünkü toptan satışlarda bir hayli indirim olduğu için fiyata göre sıralama yaptığınızda toptan satışlar öncelikli olarak çıkacaktır. ki bunu istemeyiz, çünkü örneğin kulaklık yazıp arattığınızda 200.000 küsür ürün çıkıyor. mümkün olduğunca elemek lazım.

3) sonrasında ise, eğer isterseniz (ki bence mutlaka yapılması gereken bir şey) 4 yıldız ve üzeri yani 5 yıldızlı satıcı filtresini seçmeniz. bazı satıcılar çok özensiz. ürünleri paketlemeden gönderiyor ve yolda kırılıyor. attığınız mesajlara cevap alamıyorsunuz vs.

toparlayayım filtre işini; tüm filtreleri seçin yani. *
4) gelelim sıralamaya. o da sizin seçiminiz. ucuzdan pahalıya seçebilirsiniz. ancak garanti olsun derseniz sipariş sayısına göre sıralamanızı öneririm. çünkü sipariş sayısı yüksek ürünlerde kullanıcı yorumları da daha çok oluyor.

5) en önemli noktalardan biri de bu. geri bildirimler yani kullanıcı yorumları. bu kısımda seçtiğiniz ürün sayfasında bulunuyor. ürünü satın almış olan kullanıcılar, ürün ellerine ulaştığında birebir fotoğrafını çekip koyuyorlar. böylece satıcının koyabileceği yanıltıcı fotoğrafların da önüne geçmiş oluyorsunuz. ayrıca çok net yorumlar yazılıyor. örneğin 'ürün kırık geldi' veya 'satıcı ilgisiz' ya da 'kalitesiz ürün, kesinlikle almayın' gibi kötü yorumlar da yayınlanıyor.

eveeet. uuserlar için büyük bir hizmet yaptığımı düşünüyorum sevgili okurlar. gidin alışverişinizi aliexpress'ten yapın. zaten burada satılan ürünlerin de çok çok çoook daha ucuza aslında çin'den getirildiğini göreceksiniz.
hadi kolay gelsin!
görsel
Victoria Secrettaki çamaşır ve sabahlıkların aynısının 5 6 dolara satıldığı site.Alın aldırın.
doların yüksek olmasından ötürü sildiğim app.
Doları 4 le çarpınca eskisi gibi ekonomik olmayan site. Dolar 2 lirayken 2 buçuk lirayken yapıştır her şeyi al ama 4 olunca bazen çok enteresan şekilde türkiyede daha ucuza mal ediyorsunuz.
3 liralık kulaklık için sanırım 60 güne yakın bekleyeceğim site.
Kasım 2016 da aldığım ürünler hala gelmedi. itiraz ettim ancak itiraz etme sürem çoktan geçtiği için sanırım param yandı. Yaklaşık olarak 60 dolarım yandı.
Şimdiye kadar 613 tane sipariş verimişim. Aldığım en pahalı şey notebook tu. Onun dışında en az 10 tane telefon aldım. Çin ekonomisinden bir teşekkür bekliyorum.
gümrük vergisiz alışveriş limitinin 30 dolara düşmesi ile sıkıntı yaşayacağımız site.

türkiye'de 100 lira olan ürün 10-15 lira kodumun sitesinde.
1 senedir alisveris yapiyorum en az 60 siparisim olmustur daha 1 paketin bile tarafima ulasmadigi site. hani teslim alanlari duymasam balon sanacagim. bir ebay degil.
bu siteden intel işlemciler almıştım yaklaşık 220 dolara, tabii vergi ödemeden aldım ürünleri. sonra kendim kullanmak üzere skylake kod adlı son nesil intel işlemci aldım, ancak bu ürün i7 6400t diye tabir edilen windowsun bile tanımadığı bir işlemciydi. aldığım ürün zaman zaman windows hatasına sebep olduğu için dispute açtım ve kısmi olarak iade istedim ve kabul edildi. bozuk olan işlemciyi de "bakın bunda böyle bir sorun var" diye kimseyi mağdur etmeden 200 liraya sattım. finalde kara geçmiş olsam da şu an 2 çekirdekli pentium kullanmaktan ötürü durumdan hoşnut değilim.

bu arada diğer aldığım işlemcileri ise yurtiçinde, 450 lira karla sattım. yarın hatuna yüzük alacağım, çok mutluyum valla...

i love china.
yaklaşık 3 ay önce sipariş verdiğim kolye vaad edilen güne kadar elime ulaşmadığı için paramı geri istedim. 1 hafta oldu bunu yapalı. satıcı iletiye bakmadığı için aliexpress otomatik olarak beni haklı bularak paramı iade edeceğini söyledi.

bugün sabah kolye geldi, biraz önce de parayı geri yatırdılar.

ejeuheueueheuheuh.
ürünlerin gelmesi maalesef hala uzun sürüyor. yıl olmuş 2017 30 günde çeket gelmiyor olacak iş değil.
5 liralik termal macunumu gondermemis, discuss ile de para geri yatirmamis sitedir. alisveris yaparken 2 kere dusunmek lazim.
Benim için kötü bir deneyim olan site. Havalara uçarak aldığım birkaç parça kıyafetin, annemin cam bezi ihtiyacını bile karşılamaması.
iç çamaşırı alınmaması lazım.
bez gönderiyorlar çünkü.
bi de beden konusunda sıkıntı çinliler parmak kadar olduğu için small giydiğim halde smallun içine giremedim afedersin. bacağımda kaldı.
mouse pad aldım, bildiğin araba lastiğinden yapmışlar, kokusundan başı ağrımayan insan kalmadı.
lastik fabrikasına döndü ofis.

almayın
Birkaç tane powerbank aldım ve 4-5 ay geçmesine rağmen gelmedi. Sonradan öğrendim ki elektronik aletler gümrükten geçemiyormuş galiba. O yüzden almayın.
tekstil açısından fiyatları ucuz değil, ama incik boncuk olarak adlandırılabilecek şeyler ile birkaç elektronik ara parçalarda ucuzluk mevcut.

ayrıca şunu belirtmek isterim ki müşteri servisi inanılmaz kibar. peki bu problemin çözümüne dair bir katkı sunuyor mu ? hayır ! bekleyip göreceğiz bakalım.
Bugün uygulamasını sildiğim site dolar 3.70
dolar kuruna rağmen elektronikte ucuz site. bir de türkiye'de bulunmayan ürünler var . mecbur kullanacağız
Bazı işe yarar ürünler var ama doların artması ve ürünlerin geç getirilmesi yüzünden tercih etmiyorum.
zamanında iç çamaşırı aldım ama öyle muhteşem gözüküyordu ki sitede.

geldi, sadece bir bez parçası... küpeler kolyeler desen acayip kaliteli duruyor. bi geliyor çingen işi aq.
buradan 100 dolara kadar falan aldığımız elektronik ürünler gümrükte sıkıntı çıkarıyor mu ?
30€ üzeri alışverişlerde gümrük vergisi uygulanan alişveriş portalı.