bugün

Ülkemizin Kun fe yekun ihtiyacını karşılarlar.
(bkz: bankamatik)
Süslüman olma ihtimallleri (fırsat imkan dahilinde) %99.99 oranındadır.
Türban üzerine gözlük (güneşli hava olsun olmasın, gözlük göz yerine türban için alınmış) vazgeçilmez bir ihtiyaç.
Evet. Gözlük ne için takılırsa takılsın bir aksesuar değil bir sağlık gerecidir.

Gözleriniz için olmasa bile cildiniz için güneşli havalarda mutlaka gözlük kullanın.
Özellikle bayanlar, buna mutlaka dikkat etsin.
Ne yani, güneşli havada neden cildimiz için gözlük kullanacağız diyeni duyar gibiyim.
Bırakın yaz mevsimini, Sonbahar kışın bile mutlaka güneş gözlüğü kullanın.

Özellikle kışın son baharda...
Güneş ışıkları dik değil yatay olarak yeryüzüne düşer.
Güneş ışığı direkt olarak göze geldiği için siz farkında olmadan koruma güdüsü ile gözler kısılır. Alın gamze şakak göz çevresi kasları bu sıkılmadan dolayı zamanla cilt üzerinde kırışıklar derinleşen izler meydana gelir.
Hele ki bu cilt kuru ise 25 yaşına gelmeden kırışıklık karşıtı kremler kullanmaya başlarsınız.
Ucuz veya pahalı ama kesinlikle kalitesiz cildinize uygun olmayan (aaay Aleyna Sümeyye Rümeysa vs, bana çok iyi geldi, sana da iyi gelir) tavsiye üzerine denenmiş ürünleri kullanıp göz alın şakak atlas harita gibi olması kaçınılmaz.

Yaz mevsimi güneş ışıkları dik düştüğü için türban şapka ile gözlük olmadan da (akşam güneş batarken hariç ve şehirde binaların cam veya yalıtkan dış cephesi vitrinlerden yansıyan güneşi de unutmayın) UV filtre değerleri orta düzey olan gözlükler tercih edilebilir.
Ama kışın güneş ışığı kışın sonbahar aylarında yatay olduğu için direkt göze geldiğinden UV değerleri yüksek olan güneş gözlüğü tercih ediniz.

Vanmimitlan, ben buraya nasıl geldim ya?

Ha hatırladım, türban üstü gözlük mevzusu hakkında şey edecektim.
Neyse, bunlar türban üzeri gözlük değil şapka bile takarlar.

Tipik yurdum kadını cehaleti.
Açığı kapalısı cahili aydını hepsi aynı zavallılıkta.
Onlara acıyorum.
görsel