bugün

hepiniz kardeşsiniz.
sorun çözülmüştür.
herkes ateist olsun...
ateizmi seçmek, kafa rahat.
alevilerin sünni kesime saldırmamalarıdır.

nedir yahu bu kuyruk acınız?

hadi saldırıyonuz, misliyle karşılık görünce niye mazlum edebiyatı yapıyorsunuz?

akıllı uslu durun.

siz önce din misiniz, mezhep mi onu tartışın. sonra konuşun.

bugun bu meseleyi de önce aleviler çıkarmıştır.

sessiz kalınamazdı. bilgi kirliliği yaratmalarına.

akıllı uslu dursunlar mesele çözülür.
alevi-sünni kardeş değildir. onlar bizzat aynı insanlardır. aynı düşünür, aynı memleketin havasını solurlar. aynı toprak parçasını vatan kabul edipi aynı acıları yaşarlar.
Allah birdir diye bagirip kacmak.
Ayrica aramizda kavga mi var? Lutfen cocuklar yapmayin.
(bkz: ateizme giriş dersleri)
alevi-sünni yoktur insan ve insan olmayan vardır. her mezhebin her dinin kendine göre iyi ve kötü insanları vardır. hiç kimseyi bağlı olduğu görüşe göre yargılamak doğru değildir. bu kavgayı bitirecek olanlar önce içlerinde kendilerini bir ölçüp tartmalıdırlar. sonuçta yüce rabbimiz bizi birbirimizle zıtlaşalım kavga edelim durduk yere diye yaratmadı. yardımlaşalım, hoşgörülü olalım. önce sevmeyi bir başaralım da nefret etmek sonraya kalsın.
Vardır. Puslu.
Ateizm tek çözüm yolu.
saygının acamadığı hiç bir kapı yoktur, insan saygı duyduğu ölcüde saygı ve sevgi görür .
ateizmi kilise, kendisini bu kilisenin misyoner papazı zannedip, "herkes ateizmi seçsin. " diyen ve ankette "allah'a inanıyorum. " diyen pavarottilerin formülü değildir.
(bkz: çakma ateist detected)
(bkz: şakirt ateist)
"göğe bak, göremediğine, bir olana."
Böyle bir kavga yoktur. Götünüzden element uydurmayın sonra liseliler ciddiye alıp sözlüğün anasını belliyor.
Alevilerin yurtdışına sürülmesi.
Tek formül vardır o da Dua dır.
Gayet basit olan çözümdür; alevileri sünnileştirmek. Sorun kökten çözülür.

Bakın benim büyük büyük dedelerim de aleviymiş. Yavuz sultan selim döneminde sünni yapılmışlar. Ne güzel işte bu ülkede birinci sınıf vatandaş olarak yaşıyorum yavuz sultan selim sayesinde.
f(x,y,z) = 7ax + 5by + 2cz + 8d + 13
eğitimdir.
eğitimdir.
ayrıca kur'an'ın kendisi.

esasen bunun üzerine çok uzun uzun yazılar yazılabilir, yazılmalıdır da.

başta eğitim ve kur'an'ı ana kıstas olarak koymuştum, ancak üzülerek söylüyorum ki ileri ki dönemlerde bu saçma sapan ayrışmayı ortadan tamamen kaldıracak olan unsur sekülerizm olacaktır. bizleri belki de bizlerin yetişemeyeceği bir ''rönesans'' bekliyor çünkü.

not: 2080 yılındaki çocuk, haklıymışım değil mi?
"Alevi değilim, Aleviliği savunmam. Ama bir Alevinin 'Aleviyim' diyebilmesini savunurum." şunu diyebildiğimiz an sorun kendiliğinden bitecektir.
Müslüman kafası değişir mi? Değişmez!

Diyeceğim sandınız ama yanıldınız. Biz inançsızlar olarak hepimiz kardeşiz diyebiliyorsak, inançlı arkadaşların inandıkları dinlere karşı gelmemek için de bunu diyebilmeleri gerekiyor. Protestan kilisesine gittim geçen (ortaya çıkışı sebebiyle ilgimi çeker. Asıl merakım martin luther yani), inançsız olduğumu söyledim. Adamlar hiç oralı olmadı. Hatta Amerikalı bir protestan sohbete girişti. Tabi benim ingilizce bir yere kadar. Çok iyiymiş ama aksanım öyle dedi. O değil de ne diyorduk; adamların kafa rahat. Herkesle kardeşler. Biraz örnek alın hacı amcalar.