bugün

ciddi bagimlilik etkisi olan, dolayisiyla yesil receteyle satilan antiparkinson ilac. kontrol disi kasilmalar, krizlerde kullanilir.
90 lı yılların efsane eczane uyuşturucusu.''baba ben aki içtim yaa'' gibi cümleler sık duyulurdu o senelerde.
eczacıların hapcılarla başlarının derde girmesinin en büyük nedenlerinden birisi.
=biperiden.şizofrenide kullanılan, nöroleptiklerin oluşturduğu hareket bozukluklarının azaltılmasında ve giderilmesi sağlayan antikolinerjik ve yan etki azaltıcı ilaç.
ayrıca tek tanrı inancına sahip mısır firavununun adıdır.
şizofrenide ve parkinsonda kullanılan,bağımlılık riski yüksek olan yeşil reçeteye tabi ilacın adı
(bkz: akinetonlu bira)
(bkz: akinetonlu biradan normal bira yudumu almak)
(bkz: yapılmaması gereken şeyler)
nuri alçonun yanından ayırmadığı ilaç.
(bkz: akhenaton)
80'lerde diazem yeşil reçeteyle satılırken bu reçetesizdi. müthiş kuvvetli bir kas gevşeticidir (sinirlerle kasların ilişkisini keser). uyuşturucu etkisi olmasına karşın keyif verici bir etkisi yoktur. cinsel aktiviteyi de yok eder.
yeşil reçeteye tabi olan antiparkinson hapıdır. kesinlikle bağımlı yapıyor. tarafımdan kullanılmakta asla ve asla tavsiye edilmemektedir.
sodyum biperiden içeren, boru otundan elde edilen bitkisel ilaç. şizofrenide falan kullanılmaz. şizofreni ilaçlarının kasılma ve titreme şeklinde seyreden yan etkilerini nötralize etmek için o ilaçlarla beraber verilir. ayrıca halüsinatif bir etkiside yoktur sadece kafa yapar, durgunlaştırır. kafa olmak isteyenlere atlara ve eroinmanlara verilen kimyasal eroin türevi ağrı kesici ketalon tavsiye edilir. akinetonun asıl kullanma alanı parkinson hastalığıdır. (bkz: parkinson)
parkinson ve akatizi de kullanılır. 2 mg tablet ve 5 mg enjeksyonluk ampul formundadır. yeşil reçeteye tabiidir.
4-5 tane içince ex etkisi yaptığı uydurulmuş sadece halsizlik mallık yapan *hapçıktır kendisi.
bağımlılık yapacak bi ilaç değildir, psikolojik bir istek uyandırabilir. tek başına güzel bi kafası yoktur, genelde benzodiazepinler ile birlikte kullanılır. normal bir bireyi anormal, manyak, şizofren, sosyalfobik yapmak için birebirdir..
boru otu. eskiden aktarlardan alınıp çay gibi içilebiliyordu. sodyum biperiden. cannabis sativa benzeri kafa yapar. nikotin zehirlenmesindede kullanılan, antipsikotiklerin extrapyramidal (kasıntı vb.) etkilerini gideren antiparkinon ilaç. tipik etkisi gözbebeklerini büyütür. kasları gevşetir. arasıra alınmasında sakınca yoktur, rahatlatır ama sürekli alınırsa dopamin salgısını anormal artıracağından bağımlılık yapar ve şizofreni benzeri geçici psikoza yol açar. (bkz: akineton kafası)
fazla duygusallaştırdığından hastayı intihara teşfik eder.
doktor kontrolü dışında kullanıldığında insanı geriye götüren gereksiz ilaç.
akineton kullanımı yalnız başına olmamalıdır. tek başına kullanılacak bir ilaç değildir. şizoaffektif etc teşhisi yemiş hastaların solian vb ilaçların yan etkilerini giderici olarak tek doz verilir. tek başına kullanıldığı taktirde herşeyi 2 şer görmeye başlarsınız ilk 1 saat sonrasında etkisi başlar. bünyeden bünyeye değişiklik göstermekle birlikte başlıca yan etkileri.

40 derecede elleriniz buz gibidir
kalp atışlarınız hannibal lecter gibidir.
boğazınızda milyonlarca kelime vardır ama tam birini seçip söyleyecekken hepsini unutursunuz.
oturduğunuz zaman ayağa kalkarsam düşermiyim acaba hissi verir.
biperiden denen maddeyi içeren santral etkili (beyine etkili olan) antikolinerjik ilaçtır. parkinson hastalığında beyindeki dopamin ile asetilkolin arasındaki denge asetilkolin lehine bozulmuştur. bu nedenle bu hastalıkta verilerek göreceli olarak dopamin oranını arttırır. parkinson hastalarının salya sorununa da çözümdür.

ismi gibi aldığınız zaman bi periden farkınız kalmaz. gevşetir, sakinleştirir. ama zevk (öfori) vermez .
kafa yaptığı söylenen şizofrenide endike bi ilaç. yeminle bişey anlamadığım içtiğimden.
akineton tek başına kullanılacak bir ilaç değildir. solian vs gibi ağır ilaçların vücüdu daha az sikebilmesi için yan etkileri köreltmesi ile kullanılır. bir de kafacı elemanlar var tabi 4 akineton yutup ayakta duramaz vatandaş.

akineton ayrıca götü başı titreten bir hastalıgınız varsa parkison gibi. bunlarda da önemli etkide rol oynayacaktır.

aynı anda yutulan 2 akinetonun yan etkileri daha doğrusu etkileri şöyledir.

* çevrenizde konuşan insanları duyarsınız ama duyamazsınız. yuttugunuz zaman bu dediğimi anlayacaksınız

* lan gidip yemek yapayım diye düşünürken hoooopppsss ne düşündüğünüzü unutursunuz ne düşünüyordum amınoygihm ben demeniz doğal olacaktır. fakat 2-3 saniye sonra ne düşündüğünüzü hatırlamaya çalıştıgınızı da unutacaksınız sorun yok cool yani.

dozaj arttıkca görülen üç harfli sayısı doğru orantılı olarak artacaktır.
geçen hafta bir arkadaşın evde getirdiği ne hapı bu dediğimde önemli değil dediği ve sonra unutup gittiği bir hap anca geldi aklıma bakmak o hap eve gidince çöpe gidecek arkadaşta fezaya yollanacaktır.
norodol ilacini arkadasin tavsiyesiyle aldım yok dedi süper insan yerinde duramiyor uçuyosun bin küsür şeyle beni ikna etti hemen birlikte eczaneye gidip 5 mg yoktu ver dedim 10 mg ver ve aldım bir tane almaz olaydim zaten bunu içmeden önce 3 farklı antidepresan rahatlatıcı bir sürü hap sallamistim eve gelir gelmez üzerimde bir yorgunluk halsizlik hayattan soğuma intihar düşünceleri unutkanlık hayatimin amk bu ne biçim ilac diye diye 18 saat kadar uyudum tabi yarisi uyumaya çalışarak geçti hayatimdaki bütün olumsuzluklar pismanliklar bad bütün bok pusur kafamin içinde horon tepiyor ve aşırı halsizlik hicbirsey yapmak istememek bu hallerdeydim tabi markete gittim eşyaları aldim yolda boysum sola sağa her yere dönüyordu (istemsiz) sağ ayağımda felçli gibi oldu oda sola kasiliyor ödüm koptu aman Tanrım ben hep böyle mi kalicam zaten kafam değişik triplere giriyorum bu sabah tuvalete girdim tekrar bunlar tekrarladı boyun kasilmam nefes alamamam hemen ambulansi arattim anneme sagolsunlar evden aldılar akineton iğnesi yaptılar ve kasilmalarim kötü hissiyatin hepsi yok oldu şuan hala üzerimde bitkinlik var ama olsun buna da şükür tavsiyem bu tür ilaçları içmeyin. icecekseniz de melesa norodolun yaninda akinetonu kesinlikle almalisiniz.
bir gün 5-6 tanesini aynı anda içmiştim. götümde bir çizik, çantamda bira, sigara, sakız, cüzdanımda da ekstra azıcık para vardı. ve ben o güne dair hiçbir şeyi hatırlamıyorum.
ki bu akineton benim hayatımdan net olarak 1 ayımı falan silmiştir genel olarak.
Akineton yeşil reçete kapsamında olan Antiparkisondur. ama sadece parkison hastalığına değil psikiyatride; antipsikotik diye tanımlanan ilaç grubunda yanında verilerek bu tür ilaçların yan etkisini azaltmak için de kullanılır. özellikle psikotik tablo içresinde olan hastaların yıllık ilaç kullanım raporunda büyük ihtimal bulunan ilaç hele içlerinden bir antipsikotik ilaç var ki Norodol bu ilacı yazan hekim %100 akineton eklemiştir. Bana göre akinetonsuz Norodol olmaz ama Norodolsuz Akineton olur