bugün

bazı mal insanların anlamakta zorluk çektiği yada anlamamakta ısrar ettiği gerçek. aile terbiyesi nedir ki? olmasa ben hayatı yine öğrenemez miydim ki? gayette evet. zaten öğrendim arabam da var evimde yazlığımda. hahayt.
arkadaşların birer birer ortadan kaybolduğunda anlarsın denilesi yanlış düşünce tarzıdır.
parçalanmış ve sorunlu aileler için geçerli olan kavramdır.
sizin aileniz kansızmış arkadaşım. siz de kendi çocuklarınıza öyle olursunuz bu iş böyle devam eder. * her aile için geçerli olmayan asla benim için geçerli olmayacak saçmalık. allah başımızdan eksik etmesin.
Ailesine göre değişebilen realite.
Hayatım boyunca okul masraflarımı karşıladılar, karşılayacaklar, evet, ama eğer ben odamda yalnız başıma ağlıyorsam, daha kötüsü onlar yüzünden ağlıyorsam, daha da kötüsü onlardan nefret edip onlara sayıp dökerek ağlıyorsam, aile dediğinin ne kıymeti kalır.
valla çok zor dönemler geçirdiğim zamanlarda bu konu hep ön plana çıkar, bu tespit benim açımdan tamamıyla doğrudur ve altına imza atarım.

ana-baba falan bi halta yaramıyo, sadece "biz seni çok seviyoruz" muhabbetine yarıyo. ama mesela ev ipoteğini kaldırmaya yetmiyo o "biz seni çok seviyoruz !!"- hatta adamlar para içinde yüzüyo olsalar bile yetmiyo.

keşke bi akgötün çocuğu falan olsaydık, hiç olmazsa şimdi bi "gemiciğimiz" falan olurdu.
Zenginseniz öyle bir yarıyor ki...