bugün

bi gizemi bilinmezi aydınlığa çıkarma amaçlı sorulan natürel sorudur. adana erkeğinin aşırı kaba olması en ufak küfürlerinin allaha etmeleri adam çıkmamasında en büyük etkendir. evet..
Bak bu sefer nem değil, sıcak. Sıcaktan hepsi. Adamlar güneşe kurşun sıkıyor yaa o derece. Bak suyundan da olabilir, bilemedim şimdi.

Bir adet adana/lı genellemesi yapan tespit.
Bir adet deli saçması. Adamlığı sizden öğrenecek değiliz ulan. Ülkenin birçok nadide insanı adana kökenlidir.
kara denize gitse ne diyecekler merak ediyorum.
şehir çok güzel, içerde kalmayı tercih ediyorlar.
Çünkü boşuz ve çok sıcak. Hiç değilse erkek çıkıyor. Adam çıkmasa da.
Adamın hası adana’dan çıkar.
işin gerçeği, adanalılar adana da azınlık durumuna düştü

hele o ibne akabe 3 milyon suriyi buraya yıkınca

bazen burası minik suriye mi diyorum.
Adananın yarısı Kürt diğer yarısı arap ve karışık..
onlar gerçek adanalı değil bence sonradan göçmedir. conolar büyük etken olabilir. adanalı arkadaşlarımda ben yok ayükün mü, biz adanalıyık gardaş, asarık keserrik babba gibi skmsonic maddeci ağzı olan denk gelmedi.mert, sıcak kanlı insanlardı tamam biraz delisi dışından olabilirler ama. yani biri adanalı mı hemen konuşma tavırlarında tahmin edebiliyorum. adanalı diyince aklıma türkmen yörük geliyor. portakal, karpuz, kepap, şalgam, salaş kebapçı dükkanı, sıcak geliyor normalde. ama son zamanlar adanalı deyince aklıma pisikopat, kollar façalı, keko traşlı, adidas çizgili eşofman takımı , bali, ot vb madde kullanan babba diye konuşan motorcu tip, fuhuş, yan kesici, conolar gelmeside bir muamma. bu arada haberlerde marjinal absürt bir haber çıkınca istemsiz samsun yada adana geliyor. çoğunluklada çıkıyor.
Kadına şiddetin en çok yaşandığı,
Kriminal pisliklerinin dizi, film ve müziklerle sanki iyi bir şeymiş gibi empoze edildiği bir memleketten ne bekliyordunuz ki?
Bunu bir adanalının yüzüne söyleyin de görürsünüz size gireni çıkanı o zaman.
adana da yaşayan birisi olarak katıldıgım hede.
tehcir olayı dolayısıyla çadırdan kamış evden başka birşey görmemiş tiplerin ermenilerin mallarına çökmeleri.

gökte uçan huma kuşu
ne bilir dalın kıymeti
kargayı kondurman dala
ne bilir gülün kıymeti
sen kimsin lan top?
Şu lafı talimhanede bir et de dilini kıçına kaç sn de sokuyorlar bir ölç bakalım.