bugün

(bkz: adana kebabi)
başlığının açılmamasına hayret ettiğim, ülkemin en nadide lezzetlerinden birisidir.
görsel
yemesi sevap olandır.
adana'ya has, bol acılı ve şişlenmiş, yağlı kebap çeşidi.
sadece adana'da yerini bulur. ustalık ister damak tadını tutturmak.
üniversitelerin tatil olmasıyla bugün 8buçukta uçağa bindim, rötar falan derken 11de indim adana'ya. 11'i çeyrek geçe adana kebap yiyordum, işte böyle birşeydir.

edit: istanbul'da okuyorum.
zonguldak ilimizde soslusu yapılan kebap. tüm zonguldak halkının gönlünü fethetmiştir bu tarz. dışarıdan bir misafir gelip nesi meşhur buraların diye sorduğunda o ölümcül cevap verilir : soslu adanası! ulan sözlük ağzımın suyunu akıttın gece gece alacağın olsun!
görsel
asla vazgeçmeyeceğim tat.
bol sumaklı soğanla pek güzel giden kebap.
görsel
insana orgazm yaşatabilicek lezzette olan memlekletimin milli yiyeceği. (bkz: olsa da yesek)
monica belluci'ye değişilmeyecek etli yemek. lan gece gece yapmayın etmeyin. eti cin yiyeyim bari.
batıya doğru gittikçe, yanında bulgur pilavı ile servis edilme olasılığı artan süper lezzet.
adana'da yemen gereken kebap. başka yerde adana adında yeme.
gece gece ağzımızın sularını akıtan yemek çeşididir. Acısız tercıh edenler urfa yıyebılırler.
türk mutfağının en muhteşem yemeklerinden biridir. fotoğraflardan dolayı o kadar canım çekti ki şu an ağlamak istiyorum sözlük.
Adana kebap salgam suyudur.
Salgam suyu adana kebaptir.
bugün kendisiyle kuzu şiş arasında ciddi kararsızlık yaşadığım fakat tercihimi kuzu şişten yana kullandığım über yemek. perşembe gününü de seni yerim. *
Severek yenilen kebap. Yanında kesinlikle şalgam içilmeli ve acı biber yenmelidir. Adana dışında adam akıllı yapılan bir şehir de yoktur.
kendine aşık eden eden lezzet dolusu kebap.
adana'da eyvan kebap'ta yenilmesi daha bi makbuldur.
pidesiyle lavasiyla aşktir aşk.
yanına bulgur pilavı koyan ustayı odunla dövmek gerekir.
adını görünce insanı kendinden geçiriyor efendim. bunu görüp, iftara makarnayla giren benim gibi zavallılar ne yapsın efenim?