bugün

ağzınızaa aldığınızda içinize tarifsiz bir his yayan, adana'nın sıcağından, torosların bağrından kopup gelmiş, adana dışında okuyan gençlerin arkadaşlarını ısrarla yemeye davet ettiği, üstelik sırf hava olsun diye kendisi bol acılı söyleyen ama aslında normalde acısız yediği için gözlerinden yaş gelerek ısırılan güzide lezzet.
ankara'da, eskişehir yolu üzerindeki çadır kebap'ta pek bi lezzetli yapılan kebap türü.
adana civarındaki bir arkadaşımdan aldığım bir malumata göre; oralarda kıyma olarak tabir edilen ve çok da rağbet görmeyen bir yiyecek. en ucuz kebap gözüyle bakılmaktaymış.

ancak il dışında ünü oldukça yayılmıştır.
usta ellerden çıktığı takdirde severek yenecek bir kebap türüdür.
okulda örnek olarak verilirse tüm sınıfın büyük ihtimalle güleceği bir belirtisiz isim tamlaması örneği.
1 haftalık blok nöbetten sonra tatsız tuzsuz hastane yemeklerine isyan bayrağını çekmiş vücudumun hayatta kalmak için tek dayanağı, kutsal yiyecek. yenecekse illa ki adanada yenmelidir.
Dünyanın bir çok ülkesinde bile çeşitli türevleriyle yenilebilen ancak adana'dan başka yerde aynı tat alınamayan yemeklerin şahı.
genelde urfa kebabı ile karıştırılır.

(bkz: hangisi acıydı adana mı urfa mı)
türklerin her yabancı turist gördüklerinde cümle içinde kullandıkları yemek.

-du yu layk adana kebap?
-du yu layk şiş kebap?
dünyada yenip yenebilecek en güzel şeylerdendir.

tabi ki adana da yenilmesi şartıyla.
adanada izlenimlerime göre ciğer, ve şırdanla *birlikte en çok tüketilen yiyecektir. ciğerle başa baş gitmektedir. yanında acılı ezme ve şalgam suyu olmazsa olmazmış. bulgur plavını zaten söylemiyorum. üstüne bici bici denen tatlıdan yenilmesi tavsiye edilir.
iskender'in dörtte biri bile etmeyen yiyecek. kime göre? bana göre!
diğer illerde yoğurt, pilav gibi şeylerle satıldığını duyunca gülme krizlerine girdirten bir yemek.

zira bu şeyi gelip adana da yiyeceksin arkadaş.

mevsim salata, ot tabağı, domates ezmesi, soğan salata ve pişmiş domates-soğan ile kıymanın yağının aktığı mükemmel dilimlenmiş pide ekmek. yanına da artık ayran mı açarsınız şalgam mı açars

lan çok pis acıktım ben.
adana ve adanaya yakın dinlenme tesisleri dışında yenmemesi gerekendir efenim.
adana'da yenmesi gereken insanüstü. yani kendisi zaten insan degil de, bunu bulan adam insanüstüdür, onu diyorum.

bunu adana'da yerken kendini kral gibi hissetmeyen adam yoktur, olamaz.
acıkan insanın aklına ilk gelen lezzetin doruğuna ulaşmış bir kültürel damak tadı.
(bkz: yerim ulan seni)
kebapçıların mükemmel yemeğidir. urfa ile çok karıştırılır lakin urfa acısız olanıdır. adana ise acılı bir kebaptır.
kebap diyarı gaziantep'te acılı kıyma kebabı olarak satılan kebaptır.
yerken keyıf sesleri çıkarılan kebaptır.
ne iskender ne döner adana kebabın yeri ayrıdır be.
dürümü öğrencilerin vazgeçilmezi olan yemek türü.
bugün sol frame'den eksik olmayan kebap türü.
yapmayın çok açım nolur, kapatıcam sözlüğü aaa.
hala karıştırırım acılı mı olur acısız mı diye.
yıllardır da yememişim o da ayrı.
adana'dan çıkan en dehşetengiz şey. hatta bir rivayete göre tutkunu olan kişiler, bu cağnım yemeği masaüstü felan yapıyorlarmış.
hala daha urfa kebabı ile olan farkı kavranamamış über yemek. ''ben acısız adana alayım lütfen. evet acısız. efendim? çok mu acıyacak?''.
eğer mümkünse adana'ya gidilerek yenmesi ve sonra adana kebap yedim denmesi gereken lezzetin ta kendisidir.
zira onca sene, istanbul'da "adana kebap yedim" sanarak çöpe para atmışlığım var.