bugün

O kadar uzun iktidarda kalmıştır ki gına gelmiştir. Artık birkaç dönem muhalefette kalması gerektiği ortaya çıkmıştır.
Muhalefet bile olmaması gereken ve isminin hakkını veremeyen , bir sonraki seçimde ağır darbe alacak siyasi partidir.
Türk siyasi tarihi değil dünya demokrasi tarihinin yüz karasıdır.

Bu kadar omurgasız siyaseti mekkeli müşrikler bile yapmazdı.
128 milyar dolar sorusunda sınıfta kalan partidir .
iktidardan düşeceği gün davulla zurnayla kutlama yapıcam.

belki lokma da döktürürüm.
Adalet ve kalkınma kendilerine kadar var.

Diğerlerine kalmıyor.
Çöküş dönemine giren parti.

Osmanlı bile böyle girmedi o döneme.
(bkz: akpkk)
özelleştirmeleri ile başlarında türkiye üretim ve ekonomik büyüme patlaması yaşamıştı lakin özelleştirecek bir şey kalmayınca ekonomik büyüme küçülme oldu.
2008'den sonra tökezleme evresine girmiş partidir. eskiden iyiydi. az biraz olsa dahi serbest piyasa ekonomisini uyguluyordu refahımız fena değildi. ama tüm parayı betona ve 5'li çete karteline döktü.

not:bir sonraki seçimlerde kaybederse bitecek olan partidir. bir de yeni gelen hükümet iyi hizmet verirse yandı. üzgünüm siyasal islamcı arkadaşlar.
bilindik mirasyedi hikayesi işte. 2000'den 2010'a "aman canım, bizden önceki çivi mi çaktılar" diye diye o öncekilerin yaptığı birikimleri yediler. 2010'da büyük satılacaklar bitti, sıçış dönemi başladı. artık onun da sonuna geldik.
görsel
3 kasım 2002 bundan yaklaşık olarak 19 yıl önce Türkiye'de tek parti olarak meclise girdi ve o günden bu yana Türkiye'yi tek başına yöneten partidir.

seversiniz ya da sevmezsiniz ancak ben bir Türkiye vatandaşı olarak bu partinin yaptıklarını kendimce anlatmaya çalışacağım.

Daha başa geldikleri ilk zamanlarda bir çok kurumu özelleştirerek, ekonomiye sıcak para akışı sağladılar. Ayrıca dolarında düşük olması sebebiyle ülkeye çok sayıda dolar getirebildiler.

Bu dolarlarla hastane, yol, köprü, bina vs vs yaptılar. Tamam vatandaşın faydasınaydı ama bir noktada hazır para yeniliyordu ve hazıra dağ dayanmazdı.

Nitekim Amerika'da mortgage krizi bitince, amerila doların değerini tekrardan artırmak için piyasadan dolar toplamaya başladı. Ama biz o dolarları ak parti sayesinde yol, hastane gibi şeylere gömmüştük.

Daha sonra 2007 yılında ergenekon davaları başladı. Ak parti adalet ve emniyeti tamamiyle cemaate vermişti.

sıkıldım anlatmıyorum.
sonları hiç hayra alamet olmayan parti.
bu gidişle iktidarı kaybedecek, tıpkı fetö gibi aköcü terör örgütü muamelesi görecekler.
Savunan makarnacılar git gide azalıyor, muhtemelen 2 sene sonra destekleyenler yüzde on bile olmaz,ondan sonrası malum.
görsel

Coming soon ...
önümüzdeki ilk seçim çok büyük hezimet yaşayacak partidir. mhp bile kurtaramaz artık. sırf bu ekonomi ve zamlar dan dolayı seçimi kaybedecek. takım tutar gibi parti tutmayan kesim akp ye artık oy vermez. gidişat ortada.
Adaleti sıfırlayan, kalkınmayı da yerinde saydıran oluşum.
Tuttuğumuz partidir elhamdulillah.
adalet ve kerkinme pardon kalkınma partisi.
kısaltılışı akpdir. ak parti diyerek şerefli bir rengi lekelemeyin.
(bkz: malum parti)
Adaleti çıkart!
görsel
tarihe iz bırakan ülkeyi 200 yıl çağın ötesine
taşıyan rte önderliğinde gelecekte adlarını
altın harflerle yazdıracak partidir. net..
yok yok bu bizimle tşk geçiyo artık eminim. şu an idrak ettim frank azılı bir ateist ve tam bir atatürkçü. başka bir açıklaması yok. tanım: geriye sadece partisi kalan parti.