bugün

katılaşmış kalbini rahatlatmaya çalışan bencil ruhlu insanın mantık dışı önermesidir. kendisi zaten acınacak haldedir ama farkında değildir.
doğrudur. acıma yetime döner koyar götüne.
insan olmamayı gerektirir.
askerliğini kısa dönem çavuş olarak yapacaklar için güzel bir felsefe.
katı bir zihniyetin eseri gibi görünen ama malesef yaşadıkça doğruluğu anlaşılan önerme.

zira ben acı bir şekilde deneyimledim.

acıdım, kıyamadım, destek oldum, vazgeçmedim...

acımadılar, kiydılar, köstek oldular, vazgeçtiler.

sonunda beni de kötü ettiler.
ışidin benimsediği sözdür.

(bkz: ışid)
(bkz: tamam)

Saka bir yana, biz insanlari insan yapan da bu ozelliklerimiz degil midir zaten? Acima duygumuzu alsinlar, merhamet duygumuzu alsinlar, ot gibi yasayalim anasini satayim mal mal konusmayin. Sinirlendim bak yine.
hayata dair bir gerçek. kimseye acımak yok koy geç açık ve net.
Yaptığın muameleyi görmek kısmıda var.
acırsan cümlesinde ki kasıt, merhametli olmaktan bir haber olmak ise, yok ben almayayım durumudur. hem, acınacak duruma düşmemek için, acımamak üzerine bir düşünce içine girmekte saçma zaten. acıyacağın kişiler bellidir. acımayacağın kişiler de. olaylar da vs vs. bu durumda , akıllı ol , olmaya çalış, olmazsan, aklını alırlar demek daha mantıklı sanki.
huur orospu çocukluğuna atılan ilk adımdır bu söz. sonrasında ahmet kural'ın dediği gibi hiaaaaaaaaa orrroooospu çocuğu olalım diye giriş yapmaya başlarsınız.
genellikle böyledir ama yine de merhametli olmalıyız. Ha bir de söz var. iyiliğe sormuşlar nereden geliyorsun diye. iyilik te ananı sikmekten geliyorum demiş.
Gaddar insanlar olmayın.
umursamak ve merhamet bir avantaj değildir sherlock.

edit

ingliş edition: caring is not an advantage, sherlock.
bizim eskiler her seyi bilirler boşuna dememişler 'acıma yetime döner koyar gotune' diye.
başıma çok sık gelmiş durumdur. sen ona merhamet edersin. o işi bitince teşekkür bile etmez. böyle insanlar çok.
En az " bana değmeyen yılan, bin yaşasın " sözü kadar, mide bulandırıcı ve empati eksikliği tavan yapmış tespittir.

insan olmayı deneyin, korkmayın acımıyooo lan!