bugün

bir zamanlar yerinde olduğum, talihsiz insandır. ama sevgili yapmamak elimizde değil. hayatımıza birisi giriyor sonunda.
kendini kandırmak için söylenen sözdür.
nereye kadar öyle davranıcak bilinmez çünkü zamanı gelince insan hayatında birisini istiyo.
hatalı insandır. aşk acısı bile güzeldir -ki içinde "aşk" olup da güzel olmayan ne vardır a dostlar?-
Çok doğrudur. Sevip acı çekmiştir. Bir kere ağzı yanmış, akıllanmış insan modelidir.
ağzı sütten yanan yğurdu üfleyerek yemeli, ya da hiç yememeli...
aşktan daha güzel enerji kaynağı olmadığını bilmeyendir.
cesaretsiz insandır.
henüz geçmiş acılarıyla başaçıkamadığı için yenilerine talip olmayan insandır.kınamamak gerekir.
sevgili yapamayan insanın bahanesi olmasın.
sevgili yapmamaya çalışırken acı çeken insandır kendileri.
(bkz: aynı bokun laciverti)
izindeyiz.
zamanında karşı cinse olan tüm güvenini yitirmiş insandır.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
kafası rahattir bi kere. sonra fazlasiyla haklidir. guzel insandir.
ergenliği aşamamış insandır. belli bi yaştan sonra acı macı kalmıyor insanda.
Tuvaleti gelmesin diye yemek yemeyen insan gibidir.
yalnızlığında boğulmak üzereyken, denemiş ve boyunun ölçüsünü almış insandır. Gitmeyiniz üzerine. Belki bir gün güvenir yine birilerine.
sütten ağzı yanan insan yoğurda tövbe eder.

bu şekilde bir ulu sözü de oluşturulabilir.
muhtemelen daha önceden sevgilisinden aldığı acılardan dolayı bir tecrübe yaşamış, bu tecrübesine görede acı çekmemek için kendine göre doğru yolu bulmuş insandır. fakat düşünmediği bir nokta aşk acısıyla tatlısıyla yaşanır.
Acısına merhem olarak başka biri kişiyi kullanan daha sonra acısı dinince tekmeyi koyan insandir. Zira bilmediği bir şey vardır, bir süre sonra canının daha çok yanacağıdır.
homoeconomicus denilen insandır.
sevgili yapan arkadaşlarına bakar 'hııhaa' diye gülücük atar iken kendisine ben aştım mnıskym tavrı sokmaya çalışırlar. onu da beceremezler. içlerinde ki sesi dinlediklerinde 'hıınhaa' sesleri 'hıck hıck hıck' ağlama seslerine dönüşür.
Bugüne kadar sevgiliden yana hiç şansım olmadı. benim gibi adam aglatilir mi be diyesim geldi. (bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
tespit yapacağım diye türkçe'yi katleden insandan daha hayırlıdır.

"sevgili yapmak" nedir?
keşke ben olsaydım dedirten insandır.