bugün

abisi olan kız modelidir.
ilişkilerini bir bizon duygusallığında yaşayan kız modelidir.
Aranizda duygusal bisey olmayacagini bastan belli etmek isteyen kiz modelidir...
argo konuşmaya eğilimli olan bayan kişilerdir .
son derece itcidirler. yani bu kızdan hoşlanan insan boku yemiş demektir. genelde de rocker olurlar. adamı rock tan soğuturlar.
Samimiyet ifadesiyle yaklaşan kızlardır. ilk tanışmada abi diyen kız hoşlanılsa da kötü izlenim bırakan kızdır ayrıca. Bana abi diyen kızla mı çıkacağım şimdi diye düşünmemek elde değildir.
"aga", "kanka" hitaplarını kullanan versiyonları kadar itici grup.
ufaklıklardır. ortam yapmaya çalışırlar. büyüyünce geçer.
karşısındaki insanın asılma, cıvıma gibi potansiyellere sahip olduğunu farketmesi üzerine karşı tarafa "uzak dur yavşama!" mesajı verebilmek için kullanılan * sıfat.
aga, kanka,hafız gibi sıfatları da kullanmayı beceren kızdır. sevgilisiyle diyalogları gözden geçirilesi kızdır :
- abi nbr özlettin kendini ya!
+ ya walla olmadı be aga uğrucam ama akşama.
- tamam abi gelirken ekmek falan da al.
bir bağlaç olarak abiyi kulanan kızlardır, kendi aralarında bile bu sözcük gezer dolaşır.
büdüt: harf
genelde erkeklerin pek hoşuna gitmeyecek kız modeli.
en itici kız modelidir.
türkiye şartlarında konuştuğu erkeklerle arasına mesafe koyan kız tipidir.
tiksinc, kuskunc, hanımlığını kaybetmiş ve böyle samimi olduğunu düşünen zavallılar.

--spoiler--
en az tiksinc ve kuskunc diyen erkek kadar iğrençtir
--spoiler--
Kendini özgürlük yolunda adamış Heavy Metal Kızları yada gotiklerdir . Bunlar bildiğimiz erkekler gibi konuşurlar *.
amaç erkeklerle arasına mesafe koymaksa tavırlarıyla ya da sözleriyle koymak becerisi yerine bir kelimenin arkasına saklanan kız modelidir. ama iyice aşmış olup kendi cinslerine de konuşma arasında "abi" argosuyla konuşuyorsa bu aynen erkeklerinin arasında konuşurken bir erkeğin diğer bir cinsdaşına "kız" demesi kadar düşündürücü olabilir. *
yani neymiş cıvıma karşısında mesafe konulacaksa ya da samimiyet ifade edecekse bu "abi" kelimesi olmamalı. yok "bu adam benim işime yarayabilir bir kenarda dursun ben buna abi şeklinde yaklaşıyım" deniliyorsa sallanan kuyruğun inmesi yeterli olacaktır mesafe koymak için.
belkide karsısındaki erkeği sadece ''samimi bir arkadas'' olarak gördüğü icin onlara abi diye hitap eden kızlardır.ancak fazla kullanıldığında itici gelebilir.
kendilerini samimiyet timsali sanan ortam kızı geçinen bünyelerdir.
içinden geldiği gibi konuşan kız modelidir.
(bkz: ben senin amcanım)
kendi abisi haricinde kullaniyorsa 'lan' diyen kizla ayni kiz olmasi muhtemeldir.
uyuz olduğum kız modelidir. oğlum, lan, bilimum argo kelimeler kullanmaları olasıdır. ya da ergenlik çağındadır kim bilir... *
acayip derecede itici olan kızlardır. herkese kardeşim diye hitap eden erkeği bi le solda sıfır bırakır. o derece yani... *
o kadar da itici değildir. sizinle içinden geldiği gibi konuşuyordur. ergenliğinin sonuna doğru genellikle bırakırlar aslında bırakmasa da olur dediğim gibi itici değildir , ağzının bozuk olmasındansa sürekli abi diye hitap etmesi daha hoştur. di mi kız??

- evet abi.