bugün

(bkz: abdullah gul)
kadinlar icin (bkz: emetullah)
allah ın kulu anlamına gelir.yani hepimiz birer abdullah ız.
amerikalı bir doom metal grubu.
bir ara ikinci adim olan isim (bkz: dedenin adini almak) kucuken hic sevmedigim ve devamli bu ad yuzunden agladigim icin annem mahkemeye basvurup bu adi sildirmisti (bkz: saplatilli olmak)**
osmanlı döneminde soyadı kullanılmadığı için baba adı da kullanılırdı, sonradan müslüman olanlar için kullanılan baba adı: abdullah oğlu/kızı ... gibi
görüntü itibariyle in flamese benzeyen ama tarz olarak ozzyli black sabbathı hatırlatan grup. şu ana kadar sadece 2000 yılında çıkardıkları kendi adlarını taşıyan albüm var. sanırsam isim, görüntü, müzik uyumsuzluğu grubu bitiren en önemli faktör *
Muhammed'in babasının adı olan Abdullah'ın, Arapçada "Allahın Kulu" anlamına geldiğini biliyoruz. turan dursun ise Al-lah' ın, islam öncesi inanışta Al-Lat, Al-Uzzat ve Al-Menat adlı tanrıçaların babası olduğunu iddaa etmiştir.
unutulmaz çigi roman mandrake ' de yer alan iyi kıyım bir kahraman kankası.
abdullah gülün cumhurbaşkanı olması durumunda, memleketin cımhur başkanı ile terör örgütü elebaşının aynı anda adı olacak isim,
abi asalım apoyu...
vay devlet düşmanı...
abi ben severim apoyu...
gönderin lan bunu imralıya...
çocukların "aptula" diye söyledikleri isim.
(bkz: abd ullah)
sözlüğümüzün yeni bir yazarı. (bkz: hoş geldin)
hz.muhammed in babasinin ismi.
noktalama işaretlerinden bihaber yazardır.#3798998
ayrıca bu entrysi yarmıştır.
hem farklılık olgusu hem de belli bir ideoloji içermeyen bir isim.sadece allaha inandığını anlayabiliriz.

mesela bazı isimlerden o ismin hamilinin ideolojisi anlaşılıyor
(bkz: said nur)
(bkz: alperen)
ABDULLAH Türkiye'de en çok kullanılan 50. isim (... 48. zafer, 49. mahmut, 50. abdullah, 51. erkan, 52. ümit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 342 kişiden birinin adı ABDULLAH ve ismin yaygınlık oranı binde 2.92.

ABDULLAH adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:07 itibariyle yaklaşık 210,017 kişinin isminin ABDULLAH olduğu ve ABDULLAH isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3471 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ABDULLAH adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 72.63 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 22,228 ABDULLAH yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ABDULLAH sayısı her yıl 191 kişi artıyor.

ABDULLAH Türkiye'nin en yaygın 50. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 50. ad ise Martin ismi. ABDULLAH adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 48. Arthur 49. Francis 50. Martin 51. Louis 52. Frank isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
ekine köküne ayırmak gerekirse,

abd-el-ilah

abd:kul
el:ın-in (tamlama eki)
ilah:yaradan

yaradanın kulu demektir efendim.
#5420074 entryde nasıl bir zihniyete sahip olduğunu açıklamış kişi. Büyük ihtimal diğerleri gibi kendisini acayip iyi bir vatansever olarak görüyordur. Yani nasıl bir boş zihniyettir, sığlıktır anlamadım. "hem de alevi!" ne demek bu yahu? Harbiden açıklasana. Yani alevi olmak suç mu? Veya kötü bir şey mi? Hem de kürt, alevi teee! Sen kürtlere düşman ol, alevilere düşman ol, kendinden olmayan herkese düşman ol, sorun olarak gör, nefret besle sonra bu insanlar isyan ettiği zaman "vatan haini" damgası yapıştır değil mi. Başka bir işe yarıyor musunuz? gerçekten merak ediyorum. Bu ülke yıllardır sizin desteklediğiniz zihniyetler ile yönetiliyor ve bak ne halde değil mi? Ekonomisi batmış, çarpık eğitim sistemine sahip, suç oranı yüksek, ırkçılığın tavan yaptığı, amerikan emperyalizmine, israil siyonizmine uşak olmuş bir ülkeyiz. Eee daha neyin muhabbetini yapıyorsun utanmadan ki? Bunların sorumluları ne aleviler, ne kürtler, ne de kendinizden değil diye düşman olduklarınızdır. Bunun sorumluları sadece sizin desteklediğiniz içi boş zihniyettir.
5. nesil yazarı, ayrıca nesildaş olduğum için mutlu olduğum yazar.
(#5461496) entrysine yorum dahi yapamıyorum o derece.

(bkz: kelimelerin kifayetsiz kaldığı an)
(#5461496)

sen kocaman bir çılgınsın.
mhp lilerin capının ne oldugnu ögrenmek isteyen cok fazla ugrasmasın bu adamın entrlerini okusun yeter. Baslı başına bir sosyoloik örnektir. mhp nin bu ülkeyi hemde chp kolisyonu ile kurtarabilecegini hayal eden, kürtleri keserek rahatlama planları yapan olmz olası fikir beslemesi, tv öü cocugudur. Bu ülkenin fikir kahramanları necip fazıl k, nurettin topcu, cemil mericleri okumadan milliyetcilige soyunan yurdum yeni yemesidir. ibret vesikasıdır.
osmanlı'nın çökmesinin nedeninin aleviler olduğunu sanan bir garip cahil. bu ne hırs, bu ne nefret, bu ne cahillik diyor ve gülüyoruz. ağlanacak haline.
osmanlı'da mühtedilere verilen bir isim. daha sonra babası meçhul olanlara da bu isim kounlmuştur: cemşid bey bin abdullah gibi.