bugün

bir mani olmaz ise 1. kategoriden dahil olacağım konserdir.

sabırsızlık hat safhadadır.
Fazladan 1 adet kategori biletim var.istanbul'da elden teslim edebilirim.ilgileneler mesaj atabilir.Tabiki biletixden daha ucuz *
alkol satışının yapılmayacağı söylenen konser. alkolsüz rock konseri olacak. okul bahçesi ya, ders yapmaya gidiyoruz sanki a.q.
param olmadığı için gidemeyeceğim konserdir.
bilet çıktığı vakitler cimrilikten ölüyordum. şimdi de kıskançlıktan ölüyorum.
6'lı bira karşılığında eldeki fazla biletlerden bir tanesini alabileceğim konserdir. ne yapalım para yok madem alkol yine yasak olacak bari dışarıda demleniriz. hazır ayağınıza 6'lı buz gibi bira hatta çerez ya da cips falan gelme fırsatı varken kaçırmayın diyim. hem sevindirin şu garibanı.
otopark olmayan konser.

nasıl gidileceği hakkında bilgisi olan varsa söylesin lütfen.

hayır içki için bir şeyler düşünüyorduk da arabayı neremize nasıl sığdırırız onu bilemedik?!
artık sayılı saatlerin kaldığı konserdir. içki satışı olmaması en büyük kusuru olacak konserin. ama mübarek yer, içmeyelim, çarpılırız mazallah.
Konsere gidemeyeceğim için 2 adet kategori 1 biletini sattığım konserdir.
Ziyan olmaya yüz tutmuş, sahipsiz bilet ya da davetiyelerin halini hatrını sormak istediğim konserdir. maksat sevinsin şu gariban. hem sahipleri de 3-5 bir şeyler kazansın.
8 eylül cumartesi akşamı santral istanbul'da çıkacağı kesinleşmiştir. bilet fiyatları ve daha fazla bilgiye buradan ulaşılabilinir : http://bit.ly/Ohx5og
çok iste ama olmasın konseridir.
gittiğime pişman olduğum konserdir. organizasyon bu kadar mı kötü olur ya.
gittik ve geldik. 1. kategori denen yerden başlayalım önce. arkadaş, bir organizasyon düşünün ve farklı fiyatlama politikalarının olduğunu düşünün. Şimdi bu fiyatlama yapılırken belirlediğiniz kriterler ne? mesela sahneye yakınlık, konfor, giriş - çıkışlara olan mesafe, otopark, yeme - içme standlarının konumu falan fişman. Golden ring biletlerini ayrı bir yere koyuyorum çünkü genelde ünlülerin ve onun dışında pozitif'in taşeron çalışanlarının eş dost ve arkadaşlarından oluşuyordu orası büyük oranda. bunun dışında en pahalı bilet 150 tl ile 1. kategoriydi. 1.90 boyunda hayvan gibi bir adam olduğumu düşünün ayaklar falan 48 numara hey maşallah. ve bu adam konserin büyük bir bölümünü ezilme tehlikesi yaşayarak geçiriyor. 1. kategori bizlere bunu vaad ediyormuş bu konser için. sahne ve çekimler fena değildi zaten çekimlerin iyi olmak dışında başka bir şansı yoktu. aynı şekilde 1.90 lık boya rağmen sahneyi ve grup üyelerini görmek mucize ile eş değer olduğundan ekranlar bize bir tutam da olsa yardım etti. 3. kategoriye falan hiç girmek istemiyorum çünkü ben o arkadaşların sahneyi görebildiğinden ya da gerçekten bugün bir konser gerçekleştiğine emin olduklarını zannetmiyorum. şimdi gelelim en büyük eziyete; çıkışlara. Bre bit yavrular, hiç mi kafanız çalışmıyor tek tek biletleri kontrol ettiğiniz girişlerden bir anda binlerce insanın tahliye edilemeyeceğini. en basiti ilim irfan yuvasında oluyor konser hazır içki de yasak büyüklerimizin eğitim öğretim için tüm kriterleri sağlanmış, gidip bir mühendise falan sorsaydınız bu kadar insan bu sıçan deliklerinden nasıl çıkacak diye. sıçtıktan ay pardon çıktıktan sonraki trafiğe hiç girmek istemiyorum bile taksi bile bulamadık.

ama neticede belki de hayatta bir daha izleyemeyeceğim ve lise yıllarımın harmanlandığı grubu dünya gözüye izleyip insan kulağıyla dinledik, pişman mıyız? hayır.
https://fbcdn-sphotos-e-a...25545273_1061239630_n.jpg
Buraya güzel bir şey yazanın amk. özellikle ''ya konser müthişti, böyle dani califorina, californication falan çaldılar. çok eğlendik yha'' yazanlar size sesleniyorum. giden var gidemeyen var. ama bir gün, evet bir gün bende izleyeceğim lan canlı. hem türkiye'de bilem değil.
muhtemelen otherside'a "hellooo, hellooo" diye eşlik eden yüzlerce insanın olduğu konser
golden ring [g] kategorisinden biletlerimizle, grubun birkaç metre önümüzde çaldığı rüya gibi bir konserdi.

anthony kiedis ve flea'nın, ac/dc'nin angus young'ını çağrıştıran sahne performansı, chad smith'in dinamo gibi dur durak bilmeksizin çalması ve josh klinghoffer'ın kırık ayağına rağmen oturduğu yerden coşturması i-na-nıl-maz-dı!

ilhan erşahin'in saksafonuyla çıkıp eşlik etmesi ise hoş bir sürprizdi.

flea'nın en sondaki duygusal konuşması ise, daha önce istanbul'a gelmiş nice büyük grup/sanatçıda görmediğim bir şıklıktı, biz teşekkür ederiz!
rhcp nin neslihan darnel i kaçırmak için ülkemize konser bahanesiyle geldikleri yönünde dedikodular var. neslihan nerelerde haberi olan ?
burun kıvırdığımız küçükçiftlik, bu santralistanbul'un yanında muhteşem kaldı. giriş rezalet, çıkış ayrı bir rezalet. bütün herkesi tek kapıdan, üstelik oldukça dar bir kapıdan geçirmeye çalışmak nasıl bir iştir arkadaş? ulaşım hak getire. taksim'den servise binelim dedik, yarım saatte bir kalkıyor. mekanın orada trafik felaket. çıkış ayrı bir curcuna. millet harıl harıl servisleri arıyordu, servisleri ta anasının nikahına götürmüşler. neyse, büyük ihtimalle bir daha büyük bir grubun konserini buraya vermezler. ben de bir daha değil gitmek, yanından bile geçmeyi düşünmüyorum.

rhcp'den önce athena sahnedeydi. 1 saat boyunca sahnede kaldılar. ben şahsen sıkılmadım. gayet güzel geçti.

konser saati biletix'de 9 yazıyordu. gittiğimizde 9,30 olduğunu öğrendik. elemanlarda 9,40'ta çıktılar. ses sistemi iyiydi. josh klinghoffer ayağı kırık olduğu için oturarak çaldı konser boyunca. bir iki kere ayağa kalktı. türk bayrağı tişörtüyle herkesin gönlünü kazandı. flea ise gecenin yıldızıydı. 1 dakika yerinde durmadı. durmadan soytarılıklar yaptı. * anthony sahnede durmadan zıpladı. uzatmayalım, grup dün çok iyiydi. verdiğimiz paraya değdi, çektiğimiz çileye değdi.

otherside'da hello hello diye bir eşlik yoktu. çünkü otherside yoktu maalesef. üstüne üstlük snow'da çalınmadı ne yazık ki.

setlist şu şekilde:

http://www.setlist.fm/set...anbul-turkey-bddbd3a.html

ayrıca dışarda satılan bandanaların bir kısmı red hot chile peppers şeklindeydi ve bunu alanlar vardı.
berbat bir organizasyon, dümdüz ve hıncahınç dolu bir alan, kategori 3 için evinden katılım, geberene kadar yorgunluk, iğrenç tuvaletler, saçma sapan çıkış noktaları ve eyüp'te tıkılı kalmak...

evet bütün bunları herkese yaşatan bir olay. ama biz ne yaptık; çişimizi tuttuk, yorgunluğu unuttuk, sürekli zıpladık, sevgililerimiz bizi kucağına alıp sahneyi gösterdi (canım benim), çıkışta otostop çektik abinin biri bizi ta eyüpten göztepe'ye getirdi ve çığlık çığlığa 2 saat boyunca red hot chili peppers ile şarkı söyledik.

çok ama çok mes'udum.
tarihe ışık tutalım. görsel
Sevgili pozitif live ekibinin 'bir konser alani nasil tertiplenmez, alani nasil kullanirsak herkes per perisan olur' konulu dersin uygulamali egitiminde bizlere yardim ettikleri konserdir.

Benim konser bileti K2 dendi. Yani ucuzcu tayfadandim. K2 girisinde bir arkadasi gordum. Kendisi ucretsiz girebilmis icerdeki organizasyondan bir tanidigi vasitasiyla. Yanimiza o cocuk geldi. Tanistik, gelin sizi kategoru 1'e alayim dedi. Taktim bilekligi, dustum peslerine. K1'e kadar o kadar cok yuruduk ki, K2'nin Buyuk ekrani gormus olma ihtimalini bile dusunmuyorum. K1'de sahneye yakin olayim biraz dusuncesiyle tam sahne hizasinda, beklemeye asladim. Athena cikti caldi bir guzel. Ama sorun var; sahne gorunmuyor. Hadi ben 1.5 metrelik bir adamim. Beni gec. Yanimda duran normal insan uzunlugundaki insan da sahneyi goremediginden sikayetci oldu durdu.

Burada pozitif live ekibinin bir is bilmezligi daha goruluyor. O da 'sahneyi az daha asagi kuralim ki K1 bile goremesin' konulu dersine denk geliyor. Athena'dan sonra, rhcp'den once oyle gereksiz bir bosluk oldu ki kufur kiyamet bin parca. O arada ben de yanimdaki birkac kisi gibi alandan bunalip cikmaya calistim. Bulundugum yerden K2 ile K1!i ayiran alana gelmem 20 dakikaya yakin surdu. Yurumeye izin vermeyenler, yere oturup uzerine takildiklarimiz, giciklik olsun diye yolu kapatanlar (bunlar cok net sekilde mama çocuğudur) filan derken K1-K2 ayrim kapisina kadar geriledim. Cunku oraya kadar tiklim tiklimdi alan. Icerde sadece kola, soda, alkolsuz bira gibi gereksiz kombinasyonlari satan coca cola standina gidip kolami aldigimda ilk sarkiyla basladi konser. Buyuk ekran olmasa yalan olacakmis gercekten bir seyler gormek.

Bir sure ayilip bayilanlari yanimdan geciren insanlari seyrettim. Mavi cadirinda takildim derken ben gidiyorum aga diyip santralistanbul'un tunel tarafindaki cikisina dogru yoneldim. Burasi da gold ve premium alanlarina yakin bir yer oluyor. Onlarin yanlarindan gecip motoru bagladigim yere gidecekken beni K1'e alan arkadasi gordum. Kolundaki bilekligi cikardi, git istedigin yerden izle dedi. En one git, sahnenin kenarina otur istersen dedi. Daha konser yaridayken ve ben alandan ayrilmayi dusunuyorken ne de guzel oldu. Sakin insanlarin arasinda, itilme-kakilma tehlikesi olmadan mis gibi izledim konseri.

Bu kalabaligin cikista cok buyuk sorun olusturacagini dusunerek erkenden yol alayim dedim, by the way'den sonra bana musade cekip ayrildim alandan. Cikisa yaklastigimda gordum ki pek cok kisi cikmaya baslamis konserden. Ama nah cikarsin guzel kardesim. O santralistanbul'un yolu ne hale gelmis anlatamam. uc seritlik yol kenara birakan araclar, taksim'e dolmus diyen korsanlar, servsler, kofte arabalari sebebiyle tek serite inmis. Birak konserden cikanlari. Hadi onlar zindik. halk otobusunde eve gitmeye calisan ters istikametteki eyup halkinin bakislarini gorunce kosarak uzaklastim oradan. Herifler trafikte kim bilir ne kadar bekliyorlardi.

Atladim motora, iki sol, bir sag, iki tunel derken 15 dakikada tingir mingir geldim evime.

O bileklik olayi olmasaydi ve ben en onden izleyemeseydim konseri, 'bok gibi gecmis konser' filan diyecektim. Ama simdi hak yemek olmaz. Kismen iyiydi.

--

Adamlar muthisler. Nefis konser verdiler. Ama biz nefis bir konser dinleyemedik. Pozitif live sayesinda bol rahmet okumakla gecti gece.
pozitif live adam değilsin!1.kategori diye evden bilet sattın binlerce insana.

rhcp bir harikaydı dostum!her ne kadar ses sistemi tam verimli dinlememizi engellesede.

konsere gelenlerin yaklaşık %30 kadarı californication ve by the way rhcpcisiydi.

alkolün yasak olduğu organizasyonlarda dinleyicilerin götünü nasıl sikeriz diye düşünen bir grup 'akil' adamın icadı olan alkolsüz içecek sıvısı bu konserin aurasına hiç yakışmadı.

konsere gelen kitleyi genel olarak sukut* içinde dinleyenler ve arada bir eşlik eden ergenler olarak 2ye ayırmak mümkündü.

mekana geliş sıkıntısız,dönüş olimpiyat stadı çıkışı tadında oldu.taksim'e 5 liraya götüren minibüs'ün yaptığı ciroyu varın siz düşünün.

her ne olursa olsun ölmeden gördüm rhcpyi.yine gelseler yine giderim.bi dahaki gelişlerinde bebekte üç beş tur atarız anthonyle..
Evde kahırdan öldüğüm kendimi duvardan duvara vurduğum gidenlere küfürler savurduğum konserdir. Kuzen mağduru olup evde twitterdan paylaşılan fotoğraflarına bakarak eridiğim konserdir.
sevgiler kuzen..