bugün

egemen'in son vuruşlarda ne kadar usta olduğunu, bileklerine ne kadar hakim olduğunu müşahede ettiğimiz maç oldu. o neydi lan öyle! cenk paralize oldu resmen. gençlerbirliği'Nin en iyi oyuncuları bir hurşut iki kuarezmaydı...
dörtlü play-off için iddialı olamayacak gençlerbirliğine yenilmek beşiktaşlıları bence karamsarlığa itmesin. dinamo maçının ağırlığını da kenara koysanız bile (bugün stoke da 5-0 mağluptu). haftaya tel tel dökülen galatasaray'ı yenecektir beşiktaş eğer düzgün hazırlanırsa. bu arada egemen'e methiyeler düzüp q7'ye küfrdenlerin aklı başına gelmiştir herhalde. bugün quaresma sahada en ruhlu adamdı.
14 günde 5. maç insaf biraz be...
gülmek için yalnızca ağzımı kullanmadığım maçtır.
"6 kasım fobisi tüm bukalemuncanlarda baş gösteriyor sanırım"
gençlerbirliği nin spor toto süper lig te oynadığını hatırlatan maç.
(bkz: beşiktaş ın 6 kasım fobisi)

Liverpool hezimetini tam unutamayan Beşiktaşlılar için uzun yıllar unutamayacakları bir karşılaşma daha. carvalhal'ın gitmesini bekliyorum bu maçtan sonra.
erdal beşikçioğlu'nun gençlere şans getirdiği maçtır.
cümle aleme rezil olmamıza sebep olan, kafayı yedirmiş maçtır.
lokmaları boğazımıza dizmiş, tam sevinirken yine üzüntü ile sonunu beklediğimiz maç. hakettik mi? ilk yarı değil ama ikinci yarı evet, sonuna kadar mağlubiyeti hakettik. zaten önceki yorumlarımızı da ilk yarıdaki oyuna ve gollere bakarak yapmıştık. ama o anda düşünmüyorduk tuttuğumuz takımın beşiktaş olduğunu. kaderimse çekerim, çilemse güler geçerim.

şimdi bazı fenev taraftarlarına ağız dolusu laflar söylemek isterdim de genel ahlakım el vermiyor. daha önceki gün sivas'ta kayıpları oynamış takımları kaybedince sus pus olurlarken bu akşam beşiktaşım yenilince sekiştaş sözlerini gevelemeye başlamışlar yine. akıllarınca dalga geçiyorlar işte, oynasın garibim. fenerbahçe mağlubiyetinde yorumlarımızı okumamışlar ki zaten, okusalar azıcık adam olmayı da becerebilirlerdi. neyse. hem o laf ettiğiniz q7 ve çetesi var ya, çok zorunuza gitmiş galiba. hala acısını çıkartmaya çalışıyorsunuz ve görülüyor ki çıkartamıyorsunuz.

sonuç olarak bu takım, yeri geldiğinde güzel futbol oynamayı da gösteriyor, son dakikada olsa bizi güldürmeyi de. ve pek tabi kalp krizi geçirtmeyi de iyi biliyor. olsun, hani hep dedik biz; sevinmek için sevmedik. aynen öyle. nokta.
rahmetli kazım kanat'ı bir kez daha andığım maçtır.
bir beşiktaşlı, 60 yaşını görürse şanslıdır çünkü bu takım adamı kanser eder. yer, bitirir.
özetlerden anlaşılan kadarıyla maç gençlerin hakkı falan da değilmiş. beşiktaş'ın hakkı olacakken yediği mal gollerle siktir etmiş maçı. egemen açısından talihsiz bir gece.
beşiktaş adına utandığım maç. ne lan bu hal?
2 avans, 4te biter maçı olmuş.
vanminitlan: harbi, ne bu yaaa aq.
Beşiktaş'ın bu seneki rakiplerinin en büyük yardımcısının Carvalhal olduğunu gösteren bir maç olmuştur. Bir teknik direktör ki maç sonunda "Benim oyuncularım da süpermen değil, 3 günde bir maç yapıyorlar" diyor... Duyan da bunu lig tv'de yorumcu sanır. Ulan geyik, bu kadroyu yapan sen değil misin? Dinamo maçının sonunda hastalıktan hastaneye kaldırılan ismail Köybaşı'nı ne diye 4 günde sonra maç kadrosuna alırsın o zaman? Kişisel sorunlarını bir tarafa bırakıp Fernandes, Guti, Necip gibi oyuncularını ilk onbire sürmüyor da hala yaşını başını almış Aurelio'ya bel bağlıyorsan ağlaşmanın anlamı yok. Bir de çaktırmadan topu oyunculara atıyor. Süpermen geyiği yapıyor sibop... Yahu bu takımın kadrosunun kaç kişiden oluştuğunun haberi mi yok bu adamın nedir? Neden ilk onbire giremediği için onu bırak kadroya giremediği için küsen oyuncularını bu maça almazsın. Ne anlamı kaldı o zaman kadro zenginliğinin? Carvalhal'in kafasındaki onbir ya sakatlanınca ya da kendisiyle ters düşünce takımda kendine yer bulamıyor. işin kötüsü Gençlerbirliği az bile attı. 4 gol yemesine rağmen cenk en az bir o kadarını kurtardı. Hala da bu adam hoca diye bu takımın başında ya yönetime de helal olsun. An itibarı ile Show tv'de Sergen zaten söylenecek her şeyi söyledi. "Rotasyon" kelimesinin anlamını bilmeyen bir adam Beşiktaş gibi şampiyonluğa oynayan bir takımın başında diye... Beşiktaş bu maçı futbolcularıyla değil hocasıyla kaybetti. Gençlerbirliği'ni de tebrik ediyorum. Gayet haklı bir galibiyet aldılar.
beşiktaşın ebesinin fotoğrafını tersten gördüğü maçtır.. ankaragücüne dil uzatırsan ankaraya gömerler adamı..
gençlerbirliğinin zayıf rakibi karşısında taşak geçercesine oynayıp rahat bir galibiyet aldığı maç.
sen 0-2 öndesin ve 4-2 yeniliyorsun, yorgunlukmuş bimem ne, elin adamı sonuna kadar taşak geçmekte haklıdır ki 0-2'den 4 gol ile yenilmek ben hatırlamıyorum.

herkes bilir beşiktaşlıyım, aşkımdır ama bu sezon bizden bir bok olmaz.
beşiktaş beni şaşırtmıştır.egemen beni bitirmiştir maç 2-0 ken 4-2 sonuçlanmıştır...ayıp ya...
3.Golde bence egemen değil cenk hatalıdır. Dikkat ederseniz pası atmadan önce atacam der gibi kaleciye ufaktan bakıyor, cenk'in anlaması lazımdı. Ama hemen hatalarla üstüne gitmek yerine genc oyuncuları kazanmak lazım. Ulan cech bile hata yapıyo cenk niye yapmasıo!

Ayrıca gençlerbirliği'ne zaten sempatim vardı daha da arttı, her ne kadar istikrarsız olsalar da bu takıma hep sempati duymuşumdur. Gerek taraftar profili gerekse kadro yapısıxla tüm takımlara örnek olmalı bence.
ilk olarak gençlerbirliği'nin fenerbahçe'nin ardından en iyi iç saha takımı olmasına güvenerek, en azından kaybetmeyeceklerini düşündüğüm maç.
çok pis yamulduk ya laa. *