bugün

alkışlanacak harekettir.
500 sayfalık roman 1 gecede okunmaz adamın gözleri pörtler yerinden çıkar.
cinsel seks kitabıdır o. *
3 saatte 300 sayfa roman okuyan için tuhaf değildir.
sürükleyici ise yapılabilecek bir eylemdir tabi sonrasında gözler etrafı nasıl görür muamma.
nayırr kör oldum. repliğiyle ebeveyinlere seslenmekle son bulur.*
kitabı heba etmektir. kitabı okumak kadar güzel olan okumayı bekleneye kadar geçen zamandır.
100 sayfalık kafkayı iki günde bitiremeyen adamdır.
Muhtemelen sürükleyicidir ve sürüklemiştir. Bir gecede degilde bir çırpıda demek daha uygun gibidir.
Aşağılık kompleksi olan ve "Bir gecede bitirdim bu kitabı be peh peh peh " diye övünmek isteyen şahsı muhteremler içi geçerli olan durumdur. Kardeşim önemli olan çok okumak değil, anlayarak okumaktır. Fazla söze gerek yok kardeşim.
polat alemdar'ın rahatlıkla yapabileceği bir şey.
yüzüklerin efendisi serisini son okuduğumda (6.seferdi sanırsam) ikinci kitapta(iki kule) başıma gelen olaydır.

insanı gururlandırır.
uzun yolculuklarda otobüste uyuyamayan insandır kendisi.
hızlı okuma tekniğiyle yapılacak eylemdir. bir de romanın akıcılığı yazarın ustalığına vereceğiniz en güzel cevaptır.

(bkz: bir gecede okudum o kitabı ben)
Benim yaptığım eylem.
Kitap sıkıcı değilse okunuyor zor değil.
(bkz: melekler ve şeytanlar)
daha da ilerlemiş boyutu, Umberto eco'nun foucault sarkacı'nı 24 saat içerisinde 2 sefer okumaktır.
yaptım,oldu.
1100 sayfalık bir kitabı 18 saat içinde bitirmekten farksızdır. yapılır, olur. fakat sonrasında gözde kayma olması muhtemeldir.
iki kilo taşak ister.
kutuplarda olursa kolay olur.
kitabın tadını alamadan okumaktır. Zira bir roman çok zevkliyse 1 gecede değil ağır ağır, sindire sindire ve gerçekten yaşarmış gibi okunmalıdır.
(bkz: Kitap okurken ağlamak)
ertesi güne büyük bir boşlukla uyanmanıza sebep olabilir.
okuyan kişinin depresyonda olduğunu gösterir. istisnaları es geç.
piraye*..