bugün

5 kasım 2007 tarihinde abd başkanı bush ile türkiye başbakanı recep tayyip erdoğan' ın gerçekleştireceği görüşme.

türkiye' nin sınır ötesi operasyon konusunda atacağı adımları belirleme açısından, kritik bir görüşme olacaktır.
türkiye'nin ne kadar aciz durumda olduğunu bir defa daha kanıtlayan görüşmedir. 12 şehit verilmiş, askerlerin kaçırılmış, pkk adında ki terör örgütü hala mehmetçiklerimize saldırıp duruyor ve bunlara karşı bir adım atabilmek için pkk'yı başımıza bela eden devlet ve o devlet'in başkanından izin istenilmesi. gerçekten yok böyle bir acizlik ve iğrençlik.
(bkz: aynı nakarat)
hükümetin başı recep tayyip erdoğan'ın ayak ayak üstüne atarak, dik duruş sergileyeceği, tüm dünyaya dış politika dersi vereceği görüşmedir.

ayak ayak üstüne atması, ülkemde büyük yankı uyandıracaktır. hatta bu eylem, dönüşte havai fişeklerle kutlanabilir. esenboğa'dan, kızılay'a kadar konvoy oluşturulur...
yine ortak kararlılık mesajlarının yayınlanacağı görüşme. Ulan bir kerede çıkın aha bunu yaptık deyin be. Ne kararlı heriflermişsiniz. Ayrıca Yılmaz Özdil'in bugünkü yazısı olaya farklı bir bakış açısı getirmiş, yazarı buradan tebrik ediyor tombiş yanaklarını sıktırmak suretiynen sevgilerimi iletiyorum.
(bkz: kerata)
bu izin alma görüşmesi için tayyibe karşı oluşan doğal öfke karşısında tayyipçiler de sus pus oturmaktadır..görüşmenin onursuzluğu muhtemelen tüm halk tarafından kabul görmüştür.
(bkz: remember remember the 5th of november)
bush: bidi.. bidi...
erdogan: hehe.. hehe...
bush: bidi.. bidi...
erdogan: hehe.. hehe...

seklinde tamamlanmis olan gorusmedir.
cargill ve petrol şirketlerinin türkiye'deki durumlarının da konuşulacağı toplantı.

ayrıca, bush ve erdoğan'ın 2 popomundo karakteri olduğunu ve aralarında ilişki olduğnu düşünürsek.

erdoğan önce bush'a tıklar ardından "yanına git"e tıklar. yanına gittikten sonra da "ilgilen"i tıkladıktan sonra seçeneklerden "ciddi konulardan bahset" seçilir. akabinde muhteşem muhabbet başlar ve şu yazı çıkar. "Politika...bıdı bıdı...hayatın anlamı...bıdı bıdı..."

ahanda işte aynen böyle bir görüşme olacaktır...
ihtiyaç duyduğun kudret damarlarındaki asil kanda zaten mevcut, ülkeni korumak için izin mi isteyeceksin amerika'dan şeklinde düşündürten görüşmedir.
--spoiler--
genel konuşmayım ama ben ne içte ne dışta bu kadar onursuz temsil edilmeyi haketmiyorum.
--spoiler--
kimin kim oldugu . kimin kimin abisi oldugu. kimin kimin emrinde oldugu.kimin yalaka kimin bağimlı kimin onursuz oldugunu tum dunyaya gosterecek olan bir toplantı keske hiç gerceklesmese .
kimin kimin kucağına oturacağının belli olacağı görüşmedir. (bkz: recep tayyip erdoğan)
rte=gircem!

bush=girmicen!

rte= tamam abi...

bundan ibaret olacaktır bu görüşme.
rte: şeyy biz kuzeydeki terörist varlığa karşı şey yapacaktık hani derler ya askeri operasyon diye..ha işte biz de onlardan yapacaktık

bush: tayyyipp. aklını başına al. ne girmesi otur oturduğun yerde.

rte: peki efendim.

toplantıdan sonra basın toplantısında

rte: çok bastırdık ama amerika siz girmeyin dedi. biz amerika'dan somut adım bekliyoruz.
bugün itibariyle gerçekleşecek görüşme.

sonuçları nacizane fikrimce şimdiden belli. herkesin bildiği ve tahmin ettiklerinden farklı bir şey çıkmayacak. '' yanınızdayız, terörü lanetliyoruz, elimizden geleni yapacağız ... ''

peh...
tayyip : bush bey biz ırak a giriyoruz.
bush : otur lan oturduğun yerde, hasta etme adamı
tayyip : eyvallah abi.
bush un, girmeyin biz hallederiz deyip oyalayacağı görüşmedir. sonrasında ırak ta sözüm ona bir iki büro daha kapanacak, pkk eylemlerini kış geldiği için durduracak, ülke olarak 3-5 ay biz de kış uykusuna yatıp herşeyi unutucaz, bahar gelince nisan mayıs gibi allah kerim.
muhtemelen aralarında gececek olan konuşma şöyle olacaktır..

r.t.e - nasılsınız inşallah.
pust - allah razı olsun iyiyiz , sizi sormalı ?
r.t.e- eyvallah eyvallah hamd olsun iyiyiz. k.ırak meselesini isteyecektim senden.
pust- dur tayyeap kahvelerimizi icelim acelen ne ! söyleyin barzani kahveleri getirsin.
r.t.e - estağfirullah masraf vermeseydik.
pust - adettendir adetten.

5 dk sonra barzani kahveleri getirir.

r.t.e - hanım kızımız da güzelmiş.
pust - öyledir öyle.
r.t.e- ziyaretimizin sebebi bellidir.
pust - bellidir. konuya girebilirsiniz.
r.t.e- allahın emri , peygamberin kavli ve natonun izni ile kızınız barzaniyi , oglumuz türk halkına istiyoruz.
pust - hayırlısı olsun baslık parasını ne düsünüyordunuz ?
r.t.e - vallahi biz incirlik üssünü sadece size parsellemeye niyetlenmiştik . siz ne dersiniz ?
pust - oh oh bende özellestirmelerinizi hızlandırmanızı istiyorum.
r.t.e - olur mümkündür.
pust - yinede bi sormak lazım hanım kızımız ne düsünüyor. barzani de bakim ne düsünüyorsun.
barzani - bilmem ki büyüklerim buradayken bana laf düsermi ?
pust - o halde verdim gitti.
r.t.e - ya kısmet..
türkiye saati ile 20.15'te başlayacak olan görüşmedir. her nedense içimde, büyük sonuçlar çıkacak gibi bir his yok, büyük ihtimalle amerika arkanızdayız diyecek, destek sözü verip gönderecek geri tayyip'i. umarız bizimkiler sert çıkar da birkaç sonuç ile döneriz.
yaklasık yarım saat sonra gerçekleşecek olan, dünyanın gözünü ve kulağını dikip sabırsızlıkla beklediği görüşme...
asagidaki videodaki supervisor-worker gorusmesi gibi bir gorusme olmasi muhtemel gorusmedir.

http://www.youtube.com/watch?v=9FIpLWUT3yw
an itibariyle başlayan görüşmedir . erdoğan beyaz saray'a yan kapıdan girmiştir . * Beyaz Saray'ın girişinde Kürt göstericiler protesto gösterisi yaptığı için .
1 saattir devam eden görüşmedir. bir umut sarıkaya karakteri edası ile oval ofisten içeri kafayı uzatmak ve "ehe ehe ne konuşuyorsunuz lan merak ediyoruz dışarda" demek isterdim.
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay ikinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ertuğrul Apakan, Başbakanlık Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy yerine sadece polat alemdar'ı götürseydi yanında daha hayırlı geçecekti zannımca.
20.15 te başlamış, 21.35 itibarı ile hala sürmekte olan görüşmedir.

bizim heyet de yüzsüzlük yapıyor ama. yatılı misafir gibi çöküp kaldılar. ya bi kalkın artık, adam yemek yiyip televizyon karşısında uzansın biraz. hem evli barklı adam, işi gücü vardır belki...