bugün

muhtemelen işlerini kaybetmemek için gerçekleşen olaydır. bu devirde sağlık çalışanı olarak atanmak kolay değil.
Saçmadır, mekruh olan üç cuma namazına üstüste ve bahanesiz olarak gitmemektir.
Mal Mal iş yapıyorlar matmazel, hayır sen orda insan hayatı kurtarıyorsun mk. Mübarek cuma günü küfrettiriyorlar insana.
üstlerin günahını hep astlar çeker bu dünyada.
hayat kurtarmak mı önemli yoksa birtakım ritüeller yapmak mı sorusunu akıllara getiren vahim durum. gerçek hayatta eğilip kalkmanın secdeye yatmanın falan bir getirisi yoktur ancak tıbbın ve sağlık hizmetinin etkisi gerçektir.
şakirtlerin bahaneye bak: kadın çalışanlar varmış.
eh onlar da erkek hastayı ellemem diyen türbanlılarsa ne olacak?
mağdur hastaların durumuna düşseniz böyle konuşurdunuz gene değil mi yobaz itler. "ölüyorum ama olsun. din kardesimin namazı, türbanlı bacımın erkek eli tutmaması daha önemli." derdiniz.
laiklik olmayınca hasta orada ölürken dincinin keyfini beklersiniz işte.
olay budur.
şimdi ben oraya gitsem ve o personeller yerinde olmadığı için benim yakınıma, evladıma vs eşime bir şey olsa, canına zarar gelse tutar o acilin önünde kafasına silahı dayar, domaltır secdede sikerim o amın evladını. bu kadar net!
başlık yine akraba evliliği yazarlar ile dolmuş.

yavrum, evladım oranın adı "acil servis", yani ilk müdahalenin yapılacağı servis... evet bayan çalışanlar da var doğru lakin bayan çalışanlar diğer acil hastalar ile ilgilenirken bir hasta geldi ve o 3 mümin yüzünden o insana geç müdahale edilerek hayatı kaybettirildi bunun hesabını kim vericek? yine o bayan personeller mi?
ULUDAĞ TIP ACiL SERViSiNDE aynı anda 3 personelin olmaması işleri çok aksatır. vardiyadaki kadın personeller bu açığı kapatamaz zira herkesin işi yoğun orada. hastanenin eski bir personeli olarak bildiğim bu. acilde çalışmamamıza rağmen biz iş durumuna göre haftalık olarak dönüşümlü gidiyorduk mesela.
olayı olumsuz yönde eleştirirken veya savunurken objektif olmak gerekir. politik, dini veya cinsiyetçi tartışmalara malzeme edilmemeli bu durum. allah korusun kendiniz veya yakınınız o an acilde hasta olsa ve personel eksikliğinden dolayı işiniz aksasa eminim fikriniz farklı olur.
Gerçek ibadeti terk Edip Muaviye dinin kodamanlarına yaranma eylemini gerçekleştirmişlerdir.
Adamların dinini eleştirenler olmuş, din bunu emrediyor diye bir ibare olmadığına göre eleştirmeleri gerekn şey bu adamların din anlayışları olmalı.
Buraya yazıp fenomen olacam diye çarpılmayın aman.
Üç kuruş beyni olmayanların eleştirdiği olay. Daha bir kaç ay önce üni hastanesi acilinde çalıştım 8 asistan var acilde aynı anda. Uludağda da buna benzer bir sayıdır. Bunlardan üçü bir saat olmasa hiç bir sıkıntı olmaz çünkü acil günfüz saatlerinde asla yoğun olmaz akşam ve gece yoğundur. Bu arada o cumaya gidenler acilde çalışan intörnler de olabilir acilde hic bir intörn olmasa bile sorun olmaz. Bilip bilmeden konusup durun anca. ilçe hastanesi gibi sanıyosunuz üni hastanesini heralde acil durumda gelebilecek beş- on acil ögretim üyesinden bahsetmiyorum bile. Bunun da dışında hastanede kons için sürekli acile gidip gelen dahiliye ortopedi genel cerrahi asistanları da var. Yani ordan üç doktorun orda olmaması sadece bir kac doktorun olduğu ilçe hastaneleri için sorun olsa bile üni hastanesi için hiçbirşeydir.

Edit: zaten öğlen arasında veya akşam yemeğinde acil doktorlarının yarısı yemekhaneye gider yemek yer üni hastanesinde gelince de diğer yarısı gider. Adam yemekhaneye gidip bir saat yiyeceğine cumaya gidip yemegide ayaküstü atıstırıp geri göreve başlayabilir. Yani her şekilde düşünürsen düşün bilgisizliğiniz yüzünden bu kadar abarttığınız durumun hiç bir önemi yok. Ama anlamazsınız çünkü cahillik her hücrenize kadar işlemiş sizin.
devletin zorunlu ayinini yapmak işini yapmaktan daha önemli artık. keşke şu dinciler de hastalanınca bilimin hastaneleri yerine inançlarına uygun şekilde türbeye gidip şifa arasa.
yazılanların çoğu doğru ama bu kooooskoca acilde 3 kişi aynı anda yemeğe gitmiyor mu?