bugün

beyaz atlı prensini beklerken, seyise razı olmadıysa, ata talim edecek kızdır. yazıktır.

edit: eksi verenler, biliyorum evde kalmış kızkurularısınız.*
bir sene sonra
-buyrun efenim benim. diyecek kızdır. (bkz: elisya) *
- ne o kız? sen de evde kalmışsın.
- sen git, aç karnını doyur...
armudun sapı üzümün çöpü demiştir. sap gibi kalmıştır.
beyaz etli prens' in burada olduğunu bilmeyen kızdır.

atlısını bulmak zor bu zamanda, etlisiyle idare edin. *
kariyer yapayım derken bokunu cıkarmıştır afedersin.
evliliğin garantisi olmayacağını ve karın doyurmayacağını bildiği için kariyer peşinde olup, geleceğini kendi hazırlamak isteyen, kocaya güdümlü asalak hayat yaşamayı reddeden bilinçli türk kızıdır.
kariyerini ön plana atmıştır. 30'unu beklemektedir.
armutun sapi , uzumun copu derken henuz evlenememis kizdir. hala ruyalarindaki kusursuz adami beklemektedir. halbuki kusursuz adamin olmadigin bilse , herkesi oldugu gibi kabul etmeye calissa coktan evlenmis olabilirdi sozu edilen kiz. sonu eskiden cesitli kusurlar buldugu taliplerinin cok ama cok altinda seviyede bir adam olacaktir.
Güzel olduğu kadar zeki olan kızdır.
akademik kariyer yapıyordur.
standardı çok yüksektir. aradığını bir tülü bulamıyordur.
okul iş falan derken evlileğe zaman gelmemiş kafasına göre bir insan bulamamıştır kısmet işleri bunlar.
hemen bir mesaj atabilir mesela.

tanım: 28 inde güzel evlenmemiş güzel kızdır.
evlenmek istememiş hayatından memnun akıllı kızımızdır.
altında bişe aramamak lazımdır.
şerefsizin biriyle yıllarca flört etmiştir ve şerefsiz de belki de daha zengin ve çirkin biriyle evlenmiştir. yani belki de hanım kızımız masumdur, olamaz mı?
ciddi ilişkileri olmuştur zamanında ama erkeklerin ilişkilerini bitirme süreçleri genellikle saygısızca, nedensiz ya da sessizce olduğundan, aşktan soğumuş, evliliği düşünemez hale gelmiştir. kalbinin kırılmasını bir daha istemediğinden evlenmemeyi bir savunma mekanizması olarak kullanır.
daha 28 yaşında olan ve evlenmemiş kızdır.
19 yaşında evlenip karısını türbanlayıp yıl başı karıyı eve tıkan sonra kendi taksime gidip ona buna pandik atan bir şerefsiz olmaktan iyidir.
sözlüklerde koca arıyordur.
28 yıldır bekar olan hanım kızımızdır. *
(bkz: sikerler)

ama, 20 yaşında hala evlenmemiş güzel kız, 21 yaşında hala evlenmemiş güzel kız, 22 yaşında hala evlenmemiş güzel kız, 23 yaşında hala evlenmemiş güzel kız, 24 yaşında hala evlenmemiş güzel kız, 25 yaşında hala evlenmemiş güzel kız, 26 yaşında hala evlenmemiş güzel kızve 27 yaşında hala evlenmemiş güzel kız bacımızdır. yamuk yapmayın akıllı olun !
benim kuzenimde böyle biriydi. uzun boylu güzel bir kızdı ama çokta abartılacak bir yanı yoktu. yıllarca doktor koca bekledi. (ne kadar ezik bir ruh ali. doktor koca neyse) velhasılıkelam yaş 30 a yaklaştıkça bunun paçalar tutuştu. hatta bir ara yaşını küçültmek için dava bile açtı. (annemi şahit yazmış.) sonra 32 sinde falan bir öğretmenle evlendi. çokta iyi bir insan. benim kuzenin o adamı hakettiğini hiç düşünmüyorum. kıssadan hisse bu kızımızda türk kızı ise ufaktan psikolojisi bozulmaya başlamıştır. zira uzatmaları oynuyor.
3-4 sene sonra arayacağımdır.
1-kariyer yapıyordur.
2-evlilik düşünmüyordur.
3-bunalımdadır.
4-beyaz atlı prensini bekliyordur.
5-sorunlu ilişkiden bunalımla çıkmıştır.