bugün

Artık söyleyecek söz bulamıyorum.

Türkiye yaşanılacak bir memleket olmaktan çıkıyor yavaş yavaş.

Faturayı kime kesersek keselim terör yandaşlarının kökü kurumadığı sürece bu tür olaylar vukuu bulmaya devam edecek gibi görünüyor.
sen polisi tecrübelisini, askerin tecrübelisini alıp hapse tıkarsan,
sen teröristlerle açılım ayagına pazalık yapıp sehirlere bomabalar yıgmasına müdahele etmezsen,
sen kadrolaşacam diye beceriksiz adamları kritik yerlere getirisen.

artık hiç bir yer güvenli değil.
sen o havalimanını kullanmıyorsun ama ben burda hergun 10 kişiye oraya bilet kesiyorum, ben işim için gidip geliyorum, ailem iş arkadaşlarım gidip geliyor, thy 18:20 seferinde ıst-ecn tanıdıgım insanlar vardı.
ve hala suçu başka yerlere atmaya çalışıyorsun.

ülkede güvenlik zafiyeti vardır ve yakında bir iç savaş habercisidir.
ülkenin iyice medeniyetten uzaklaştırılmasıdır.
Lan olm bu kadar nasıl normalleşebiliyor. Çalıştığım iş yerinin bulunduğu sokakta her şey normale dönmüş bile. Nasılsın sorusuna kötüyüm cevabı verince hayırdır diyor abi patlama oldu ya diyorum "ohoo o akşamdı " diyor... Allah tümünüzün belasını versin. işin içinde parmağı olan, göz yuman sadece kınamak için koltuğuna dört elle sarılmış olan, bu olayı yapan, planlayan kim varsa allah belasını versin..

Sizin ben yedi ceddinizi sülalenizi, tüm hasım ve akrabalarınızı, destekleyenlerinizi, sempatizanlarınızı ....

Uçakta ölme ihtimali 4 milyonda 1, türkiye'de uçağa binerken ölmeme ihtimali sadece tesadüf...
Uçağım 2 saat rötar yapsaydı şu an ya ölüydüm ya yaralı. Biliyoruz hayat pamuk ipliğine bağlı da, ipin kopuşunu oturup izlemek de pek omurgasız.
söyleyecek söz bulamıyorum artık bu olan bitenlere ve hala beyinsizce yalama peşinde olanlara.
Dediğim gibi bunların hepsi ak götkılının hesabına yazılır.

Ölü sayısını bile yaralı sayısını bile doğru vermiyolar. Batı basınına başka rakamlar veriyolar kendileri başka şeyler söylüyorlar.

Bi de şey- toplumsal infial yaratmaya çalışıyorlar, saldırıyı destekleyen yorumlar ve twittler bile akp cephesinden atıldı.

Demek ki gündem değişsin diye bir durum var. Saldırı daha tazeyken toplumun ağzına yeni gündem maddeleri sunmak ister gibi bir halleri var.

Bundan dolayı akp 'nin bu saldırıyı başarısızlıklarin örtbas etmek için taşeronlarına yaptırdıkları konusu; pekala da mümkün.

Saldırının ana amacı gündem değiştirmek olmasaydı akp kanadında saldırıyı değişik şekillerde ele alıp toplumda infial yaratma amacı taşıdığı belli olan demeç, makale ve twittler olmazdı.

Buna bakarak bu terör saldırısının arkasında akp ve onların örgütleri var

Diyebiliriz.
ülkede kürde komüniste izin verirsen solcu terörü baş gösterir
ülkede islami cemaat ve şeyhlerin sakalını okşarsan paralel çıkar
ülkede sarıklılara atatürk düşmanlarına göz yumarsan cihatçi ümmetçi piçler baş gösterir

taksimde komünist ayağına gerilla toplar
fatihte allah yoluna savaşacağız ayağına militan toplar

sende devlet olarak buna göz yumar gelene hocam gidene paşam dersen adamı siker siker çoğaltırlar
iç politikanız çöktü
dış politikada yediğiniz tokadın haddi hesabı yok
avrupanın taşşak oğlanı olduk
burası afganistan değil burayı afganistana çevirtmeyeceğiz.
Bu iktidarı orada tutarak hepimiz teröristiz.

Bütün bu olayların sorumlusu hala orada hiçbir şey değişmiyor neyi kimi kınıyorsunuz siz?

Bugün ne değişti dün ne değişmişti, kına kına nereye kadar bu iktidarı oradan indirmedikten sonra hepsi bugünlük laflar ettiğinizin kusura bakmayın.
sebep: (diğer tüm patlamalarda olduğu gibi) savaş yanlısı dış politika ve terör örgütleri. bu iki sebep de birbirinden bağımsız değil.

Hala daha IŞID'ı ağız dolusu eleştiremeyen, kıvırıp duran, kötü bir şey söylemesem diye debelenen insanlar var ya'hu! Bu iğrenç insanlarla aynı ülkenin vatandaşı olduğum için kendimden utanıyor ve nefret ediyorum. islamcılığınız da, iktidar hırsınız da batsın.
7 terörist,
1 kişi ilk güvenlik noktasında bomba diye bağırıyor, insanlar bir tarafa kaçıyor,
o taraftan 2 el bombası,
1 kişi keleşle içeriye dalıp taramaya başlıyor, kahraman bir polisimiz kendisini vuruyor. sonra kendini patlatıyor,
aynı anda insanların kaçtıkları yerde 2 canlı bomba kendini patlatıyor.
3 teroristin kactigi konuşuluyor.
7 kişi Atatürk havalimanına organize şekilde terör saldırısı düzenliyor, istihbarat ne iş yapıyor.
havalimanında yüz tanıma sistemi var, bu adamalar bombayı metropele bomba yığan diğer terör örgütlerinden mi alıyor?

ülkedeki istihbaratın 2 işi var paralel aramak ve cumhurbaşkanına hakaret eden liselieri yakalamak.
hiç bir yer güvenli değil.
güvenli olmamasının nedeni 13 yıldır ülkedeki yönetimdir, 3 5 yıl değil 13 yıldır her yerde kadrolaşabilen bir hükümet.
hakkinda halen spekulasyonlarin havada ucustugu, halkin bilgilendirilmesini gerektiren teror eylemi.

- gercek yarali ve olu sayisi nedir?
- tufek ve bombayla ataturk havalimani dis hatlar terminaline nasil girilmistir?
- iceride ve cevrede bulunan yolcularin tahliye isleminde kalabaligi yonlendiren kisiler kimdir?
- havalimani kriz yonetim plani var midir? patlamadan ne kadar sure sonra uygulanmistir?
- kriz yonetimi ekibinin gorevleri nelerdir?
- havalimani yetkilileri ve guvenlik gorevlileri isid eylemlerinin stratejileri hakkinda bilgilendirilmis midir?
- mevcut guvenlik kontrollerinin eksikligi nelerdir?
- boyle bir olayin onune gecilmesi icin hangi onlemler alinmistir?
hepimize bir kez daha, sırasıyla hüzün, ümitsizlik, korku, öfke, nefret duygularını yaşatan kahrolası terör eylemidir.

böyle sayfalar dolusu yazacak, içimizdekini kusacak o kadar çok şey var ki. ama değişen hiç bir şey olmayacak.

çok üzgünüz.

(bkz: söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil)
görsel

bir akembesil itirafıyla sebebi budur.
Evet, yine terör, yine kansızca yapılan bir saldırı, yine ölen onlarca masum insan...

Yaklaşık 6 yıldır yurtdışında yaşıyorum, özellikle Son iki yıldır atatürk Havalimanını çok etkin bir şekilde kullanıyorum, halim vaktim yerinde, istersem avrupada istediğim kadar kalabilirim, hayatımı burada devam ettirebilirim.

Ama son 3-4 aydır dönmeyi planlıyordum. Kesin kararım değildi, şüphelerim vardı. Ama dönmek istiyordum.

Bu geceden sonra fikirlerimde ne mi Değişti?

Kesinlikle dönüyorum artık. Ben sürekli memleket sevgisi ile büyümüş, vatan aşkı ile yoğrulmuş bir ailede yetiştim. Anam babam beni ne iktidarı ne muhalefeti sev, sen bu ülkenin evladısın, sadece koşulsuz toprağını sev diyerek büyüttü. Siz kim köpeksiniz bu ülkeye bu kadar acı çektiriyorsunuz? Siz kim köpeksiniz bu milleti memleketi sahipsiz sanıyorsunuz?

Belki o patlamada ben ölecektim, belki o patlamada sevdiklerim ölecekti, valla öyle rambo falanda değilim, yakınımda patlama olsa muhtemelen altıma sıçarım. Ama banane, banane ulan yobaz it banane, banane ulan selefi köpek banane, senin gibi itleri çok gördü bu millet, hıyanette olan yöneticileri çok gördü bu millet, dağda eşek s.ken itleri çok gördü bu millet.

Korksakta, üç buçuk atsakta, bir kısmımız ihanette olsakta kaybedeceksin sevgili o.ç., kaybedeceksin imansız, izansız köpek, kaybedeceksin hain şerefsiz it.

inşallah hak yolunu bulacak.
acaba bizim işide verdiğimiz silahlar ve bombalarlamı yaptılar bu saldırıyı,
yoksa mıtın goz yumdugu pkknın bombalarını falan mı satın aldılar.
Yine şerefsiz,kansızların yaptığı insanların hayatına kasteden katillerin yaptığı saldırıdır.

Birgün hepiniz ama hepiniz süpürüleceksiniz.
Gece 2 saat boyunca uyuyamayıp düşünmeme sebep olan ve moralimi bozan patlama.

Nolucak sonumuz böyle ? Bu entry i bile istemeden giriyorum artık bu ülke ve hükümet hakkında birşeyler konuşmaktan ve yazmaktan o kadar sıkıldım ki, bir sike yaramıyor ne konuşsak ne yapsak başımızda terörü engelleyemeyen omurgasız piçler var. Ülke her yönden kötü.

Ben vatanımı seven bi insanım ama türkiyede yaşamak istemiyorum.
dün gece yaşanan terör saldırısı patlaması.

herkes gibi benimde anlamadığım o teçhizatın oraya nasıl girdiği. daha ilk ana giriş kapısında yani araç ile girdiğimiz o büyük kapıda bile insan gibi arama yapmıyorlar. şöyle bakışından şüphelenseler daha ayrıntılı arama için "bey efendi sağa çekip bekler misiniz" diyorlar. bu kadar ayrıntılı bir arama var. nasıl oluyor da buradan bu katiller, soysuzlar geçebiliyorlar. hadi oradan bir şekilde geçtiler. acentalara doğru geçtiğimiz ilk havalimanı girişinden nasıl geçebiliyorlar. bu nasıl mümkün olabilir. icabında kemer, deodorant şişesi, gıda, kesici-delici bile olmayan herhangi bir metal eşya bile almazlarken bu teçhizat oradan nasıl geçer. acilen bunun izahı yapılmalı. varsa aramızda(güvenlik güçleri) bir hain bunun kamuoyuna ifşası yapılmalı. halk zaten galeyana gelmiş durumda. en azından net bilgiler varsa kamera-ses kayıtları ile bunun izahı-açıklaması yapılmalı. yoksa bunu akp'li insanlar yaptı olarak kalacak. bu kadarda zekamız geri maalesef.

ocaklarına incir ağacını diktik. askerimiz, polisimiz aylardır nefes aldırmıyor şerefsizlere. binlerce terörist öldürüldü. halende devam etmekte. allah'ın izniyle bunlar son çırpınışlar olsun. zararı polisiyle, askeriyle, siviliyle herkes çekiyor. bu kaçınılmaz sonuçtur. afalladılar ne yapacaklarını şaşırıyorlar. herkes hesabını yapsın. seçimlerde sırf akp'ye zararı dokunsun diye teröristlere oy veren ahlaksızlar, şeref yoksunları utansınlar. böyle bir kirli bir taşın altına ellerini soktular embesil insanlar. azıcık vicdanları varsa sızlasın bakalım şimdi. yazıklar olsun onlara. manşetleri okuyoruz. adeta seviniyorlar. kahveden oturan işsiz şerefsiziyle, astıyla üstüyle içten içe seviniyorlar pislikler. neden. çünkü hükümete yüklenecek bir sebep geçti ellerine. sebebin ne olduğu önemli değil onlar için. önemli olan hükümeti karalamak. çamur atmak. yoksa siz zannetmeyin ki vefat eden insanlarımıza üzülüyorlar. yok öyle bir şey. evet evet hiç şaşırmayın bu kadarda şerefsiz ve haysiyetsiz, ahlak yoksunu olabiliyorlar işte.

allah yardımcımız olsun. zor zamanlardan geçiyoruz. belli ki bu terör belası kökünden bitene kadar da bunlar yaşanacak. azıcık bilinçlenelim. bir olmazsak hiç oluruz bunu kafamıza kazıyalım, farkında olalım.

allah vefat edenlere rahmet etsin. özellikle yakınlarına sabırlar versin. çok zor bir durum. biz buradan rahat rahat yazıyoruz. çok kolay. canımız yanıyor. tekrardan allah yardımcıları olsun. rabbim özellikle güvenlik güçlerimize dirlik, göz açıklığı versin. amin.
Güneydoğudan neredeyse hergün şehit haberi geliyor bunlar yetmiyor neredeyse her ay büyükşehirlerde büyük bir terör saldırısı gerçekleşiyor. Ülkede hiç kimsenin can güvenliği yok, var diyen de umarım acı gerçekle yüzleşmek zorunda kalmaz. Peki ne zaman bitecek bunlar ? akp ve hdp seçmeni yeryüzünden silinince, takım tutar gibi terör örgütü tutan şerefsizler geberince, ülkede yeniden milli beraberlik ve atatürkçülük zihniyeti oluşunca. Bu dediklerimin ben de çok zor olduğunu biliyorum o yüzden gerçekçi olacağım; bundan sonra bizi bekleyen şey iç savaş, acı ama gidişat bu yönde.
bokun içine tramplenden atlayıp,

sonra vay benim gözüme nasıl bok kaçar abi yeaa tartışmaları okumak için doğru başlıktasınız.
29 Haziran 2016 00:08
başımız sağ olsun.
Türkiye Devletinin son barış hamlesine karşı bir saldırı.
yayın yasağına karşı her hamle bu saldırının sonuçlarından kendine fayda uman çevrelerin gayretidir. şu anda gereken sükunettir.
yetkili çevrelerin bilgilendirmesini takip etmeliyiz.
(face e düştüğüm anlık not)
Arkadaşlar başlık altına kişisel iletilerinizi beddualarınızı girmeyi bıraksanız artık yeni bir gelişme var mı diye bakıyoruz sayfaya. Hepimiz cok üzgünüz ama haber almaya Çalışsak güzel olur.
yas ilan edilmeyen patlamadır. insana saygı yok ki yas ilan edilsin memlekette. anca suudi kral için yas ilan edilir.
Bu ülkede yaşanmaz.
hayatını kaybedenlerin sayısının 41 e çıktığı patlamadır.

http://www.posta.com.tr/t...eldi.htm?ArticleID=350871

hayatını kaybedenlerin kimlikleri;
http://www.sabah.com.tr/f...a-olenlerin-kimlikleri/11
http://www.cnnturk.com/tu...nlerin-kimlikleri?page=13
http://www.ntv.com.tr/tur...di,ERUwJTMBAk-k705EoNkpkw
http://www.cnnturk.com/vi...a-olen-taksici-icin-toren