bugün

bir günü oluşturan zaman dilimi, 24 tane saat, 1440 dakika, 86400 saniye.*
ntv de yayınLanan bir haber programıdır.. gün içinde yaşanan tüm oLayLarı bu yayında ekran'a getirirLer.. güzeL ve ciddi bir programdır.. fakat bu akşam saat 23:32 suLArında verdiği bir haber iLe beni benden aLmıştır.. haber başLığı "atatürk'e hakaret"tir.. fakat haber'i verirLerken aLtında yazan yazıda "atatürk'e haraket" yazmışLardır.. ciddi bir programa bunu hiç yakıştıramamışımdır..
Selçuk Yöntem, Yiğit Özşener, Ece Sükan, Julia Nitu, Fatoş Seğmen, Zuhal Gencer Erkaya, Şafak Orbay, Yiğit Tuncay, Bilge Gültürk'ün rol aldığı, melek gençoğlu ve ece yörenç'in yazdığı, cem sürücü'nün yönettiği polisiye-macera türü, 2004 yapımı bir tv dizisi.

--spoiler--
Ahmet, yardımcısı olan genç polis Yiğit'in (Yiğit Özşener) idolüdür. Birbirlerine gece gündüz kadar zıt olan bu iki adam olayları çözerken tek bir beyin gibi çalışırlar. Yiğit çocukluğundan beri polis olmayı hayal etmiş, büyürken de ailesinin itirazlarına rağmen bu hayalini gerçekleştirmekten vazgeçmemiştir. Hırsı ve ailesinin imkanları sayesinde eğitiminin büyük bölümünü Amerika'da tamamlamış, emniyetin gurur kaynağı olarak en deneyimli ve başarılı başkomiserin yardımcılığına atanmıştır.
--spoiler--
"24" dizisinin bir sezonunun toplam süresi.
sadece banu güven için bile izlenebilecek, günün önemli başlıklarını işleyen haber programıdır. ntv'nin program kalitesinin ne denli yüksek olduğunun kanıtı olan programlardan biridir.
hande yener şarkısı;

senden aşka bir gönlüm vardı
ömrün köpük köpük suyundan
içmeyi bilen bir yudum aldı
aşktan geçtim ayrılık kaldı
bu yanan acı tütünden
çileyi seven bir nefes aldı

yanıyorum uzanıp yanıma
ateşi besle
bu yüreğin durumu böyle
bağlanamaz birine

24 saat önce
herşey bitti yani dün
sevgilim sen üzülme
gönül dolaşır döner bir gün
Ntv de banu güven'in sunduğu haber programı.Gerek kalitesi gerekse banu güven'in sunumuyla oldukça izlenesi bir programdır.
bazen ansızın geçen, yetmeyen...
bazen uzun yıllar gibi gelen zaman zarfı...
hep izlemek istediğim bir türlü başlayamadığım, bari bu eksik kalsın dediğim, kıymetli dizilerden biri.
bitürlü yetiremediğim bir gündeki saat miktarı.
insanın hayatının tamamen değişebileceği, vezirken rezil olabileceğin zaman birimi.

Uzun emeklerinle bir yerelere gelirsin. Yıllarca aynı kişiyle birlikte olup, her sorunu çözüp evlenirsin. Gece yarılarına kadar çalışıp sektörde bir isim yaparsın. Hatta yeni başlayanlar gelip sana danışır bir çok şeyi. O noktaya gelmişsindir. Gecelerce muhabbetine doyamadığın dostlar bulursun.

Bir 24 saat sonra bir bakmışsın ki hiçbir şeyin kalmamış. Bu yaştan sonra toparlamaya da gücün yoktur yeniden başlamaya da.

Araya iftiralar da girdiyse, tadından yenmez acıların. Ağlamak da gelmez içinden. Eskisi gibi sağa sola saldırmak da. Kendi hayatını bir film izler gibi uzaktan, sadece nefes alarak izlersin. Çaba göstermenin gereği yoktur artık.
20 dakika dizisinin 72. bölümden sonra alacağı isimdir. (bkz: 20 dakika)
1 saat sonra mecka nın 24 üncü saati olucak . sözlüğe girmiyor ve benim ona ihtiyacım var .
bir gündür.
1440 dakikaya tekabül eder. hızına yetişmek ne mümkün saatte 360.000 km gibi.
güncel Önemli Başlıklar