bugün

mutlaka en az 1 penaltı kararı verileceği maçtır.

beşiktaş ın öne geçip galatasaray ın galibiyetle bitireceği maçtır.

beşiktaş ın golünü hiç tahmin etmediğimiz birisi atacaktır.

(bkz: galatasaray besiktas klasikleri)
4 yılın geleneğini bozmayarak yine galatasaray'ın galip geleceği maçtır efendim, sevgiler.*

edit: maçtan sonra da ben seni eksilerim, ödeşiriz.
gs' nin favori olduğu ama-bjkli olarak- bjknin kazanacağını düşündüğüm karşılaşma..başka yol yok abi!
eğer kazanamazsa 'denizli evine beşiktaş senin neyine'vb. sloganların dillendirileceğini tahmin ediyorum.
yerin siyah, göğün beyaz, inceleyeceği maçtır.

holosko ortalar, nobre atar 2-0 alırız.

(bkz: siyah ulan)
iddaa oranları şu şekilde olan maç.

1 -- 1,70
0 -- 3,20
2 -- 3,30

galatasaray'ın, turkcell süper lig 2008-2009 sezonu'nda kendi sahasında sadece 1 kez berabere * kalıp diğer maçlarını kazandığını göz önüne alırsak 1 ya da 0 bitecek gibi duruyor. yani, "galatasaray yenilmez" fakat mert nobre kod adlı galatasaray'a gol atmazsa ölecek hastalığına yakalanmış manyağa dikkat edilmezse yine golünü atar ve beşiktaş'ı öne geçirebilir. beşiktaş'ın öne geçtiği maçları kaybetmediğini belirtmekte fayda var.

elimizdeki verilere göre ortada bir maç fakat galatasaray kendi sahasında oynamanın avantajı ve oyuncularının (özellikle cassio lincoln) formda olması nedeniyle 1 adım önde. izleyip, göreceğiz...

(bkz: kırmızı ulan) *
Akşam üzeri istanbul'a doğru yola çıkmamıza sebebiyet verecek galatasaray'ımızın, beşiktaş'ı konuk edeceği maçtır. Ali sami yen, Seyirci ve kadro kalitesi olarak galatasaray öndedir ancak derbi maç olduğu kesin konuşmamak lazımdır. ancak inaniyorum ki Maçın sonucunu skibbe'nin oyuncu tercihleri belirleyecektir. Beklenilen, ideal kadroyu umarım artık görürüz. Harry Kewell'ın olmayışı galatasaray'ımız adına büyük kayıptır ancak cassio lincoln, arda turan ve milan baros'u düşündüğümüz zaman kewell'in açığı kapatılacaktır. Barış Özbek ve Mehmet Topal'ın orta alana kazandırdığı direnç ve savunmaya yardımları sanırım bizim en için maç adına en olumlu artı puandır. Sonuç olarak galatasaray'ımız her şeyi ile bir adım öndedir ancak derbi maçıdır. Bekleyip, göreceğiz.. Başarılar galatasaray...
sabah haberlerinde okuduğumuz spor medyasına göre beşiktaşımız'ın mustafa denizli'nin en azından yenilmeyelim mantığı ile sahaya çıkacağı karşılaşma.

tello'nun tam anlamıyla düzelmemiş olması fenerbahçe maçında olduğu gibi galatasaray maçında da başımızı çok ağrıtacağa benziyor. ibrahim üzülmez'in * 3 maçlık cezası nedeniyle oynamaması geleceğe umutla bakmamıza yol açmakta, ancak seriç'in de bu mevkiye kalıcı bir çözüm olmayacağı aşikar.

gençlerbirliği maçı'nın ilk yarısındaki gibi koşan, mücadele eden, ileri uçda mükemmel pas organizasyonlarını son vuruş becerisiyle süsleyen bir galatasaray ile karşılaşırsak maçın ilk yarıda kopması çok olağan gözüküyor. kewell'ın olmayışı bu organizasyonları ne derecede etkileyecek bunu maç başladığı zaman göreceğiz.

koyu bir beşiktaşlı olarak üzülerek söylüyorum ki, mustafa denizli'nin büyük maçlardaki korkak yapısı ve galatasaray'ın hücüm hattının zenginliğini göz önüne alırsak, sarı-kırmızılıların karşılaşmanın galibine karar vereceği karşılaşma olacaktır.

ama ne olursa olsun,

(bkz: siyah ulan)

demekten kendimi alamıyorum.
uludağ sözlük spor servisi gururla sunar;

2008'in son derbisi,
türkcell süper lig 2008 2009 sezonu'nun ilk yarısının son maçı.

galatasaray evinde oynamanın avantajını kullanarak zirveden kopmak istemeyecek, beşiktaş ise ali sami yen stadı'nda oynadığı son 10 maçta, 1 kez yenip 9 kez kaybetmenin sıkıntısı ile sahaya çıkacak.

galatasaray'da sakatlıkları bulunan kewell, Emre Güngör, Hasan Şaş, Serkan Çalık, Uğur uçar, Alparslan erdem ve Orkun uşak, sağlık kurulu tarafından, teknik ekibe verilen "siksen oynamaz" raporu doğrultusunda forma giyemeyecek.

beşiktaş'ta ise cezalı Sivok ve ibrahim Üzülmez ile sakatlıkları bulunan Serdar Kurtuluş ve Aydın karabulut, bu maçta yok. mert nobre ise ne yazık ki oynayacak.

galatasaray'ın;
De Sanctis, Sabri sarıoğlu, Servet çetin, Meira, Hakan balta, Barış özbek, Ayhan akman, Mehmet Topal, Arda turan, cassio Lincoln, milan baros

beşiktaş'ın;
Rüştü reçber, Ali Tandoğan, Zapotocny, Gökhan zan, Ekrem dağ, Holosko, edouard cisse, ibrahim Toraman, rodrigo Tello, matias Delgado, mert Nobre

muhtemel ilk 11'i ile çıkması beklenirken Maç günü istanbul'da sağanak yağışlı bir hava bekleniyor. Tahmini en yüksek hava sıcaklığı 9, en düşük ise 6 C derece olacak.

cüneyt çakır'ın yöneteceği maç saat 19:00'da lig tv'den naklen ekranlara gelecekken kakaler sayesinde de izlenebilecek. son gelişmeler bu şekilde.

uludağ sözlük spor servisi gururla sundu.
Favorileri olan derbileride gördük, favori olmadıklarımızıda kazandığımızı gördük. Kartal, samiyende aralık 2002'deki maça çıkarken gs, Beşiktaş'ı yener seriye devam eder denilmişti. Ama sonuç farklı olmuştu. Ne olursa olsun Beşiktaş'ın kazanacağına kesin inandığım maçtır.
(bkz: Remzin Kartallar gibi manileri yen aş, bu vasıflar layiktir sana ey şanlı Beşiktaş.)
baros, elini kolunu kullanmazsa, galatasaray'ımızın çok güzel bir galibiyete imza atabileceği maçtır.

edit : düt olmanın verdiği sevinç, hafiflik, uç uç...
galatasaray'ımızın seyirci avantajıyla çıkacağı maçtır.

bence takımımız adına maçın kilit noktası mehmet topal, ayhan akman ve barış özbek arasındaki uyum ve bu üçünün adam paylaşımını doğru yapması olacaktır. bu üçlü orta sahanın savunma yönünü ne kadar iyi yaparlarsa, o derce defans rahatlar.

topsuz oyunları ne kadar aktif ve iyi olursa, o derece tehlikeden uzak, çabuk ve organize olarak atağa çıkarız. yani her şey bu üçlüde bitiyor.

ayrıca sabri ve hakan balta'nın gireceği ters kademelerin ehemmiyeti de fazla. çünkü beşikaş'ın kontralarda holosko ve tello gibi süratli adamları var.
belalımız mert nobre'yi döndürmezsin inşallah servet. **
son olarak;
http://img50.imageshack.us/my.php?image=54kb7.jpg
beşiktaşlı ve galatasaraylı futbolcuların seramonisinde sevişmeleri beklenilen derbi.

anelka elle gol atmıştı bir zamanlar; ve büyük bir aşk doğmuştu kulüplerimizin resmi internet sitelerinde. ertesi gün el değmemiş temiz bir lig pankartları taşıyan aşıklar görmüştük stadlarda. buyrun size fırsat; fener elle gol attı beyler; ne duruyorsunuz sevişin gönlünüzce. *

eksiciye not: evet fenerliyim, daha hırslı basın eksi butonuna.

siyah beyaz eksiciye not: zalad ulan! yeter kandırıldığın!
(bkz: banko 1 ve üst)
bir beşiktaşlı olarak galatasaray' ı şanslı bulduğum karşılaşma. derbilerin favorisi olmaz geyiklerine giremicem çünkü en son hangi derbide sevinmiştim hatırlamıyorum. barış özbek, mehmet topal gibi ortasahada süper basan adamlar bizim çıtkırıldım topçulara göz açtırırsa belki bir şansımız olabilir.
bol gollü, centilmence geçen, hakemlerin katletmediği, zevkli bir mücadele olur umarım...
galatasarayımızın savunma hattı hata yapmazsa, hücum hattının tozu dumana katabilitesi olan karşılaşma. iyi oynayan, hak eden kazansın. cim bom'um iyi oynasın, hak etsin...
mustafa denizli değil de başka teknik direktör olsaydı isterse kralı olsun galatasarayımızın kazanacağını söylerdim. ancak mustafa denizli'nin saçma sapan kafa karıştırıcı oyuncu tercihleri yüzünden kaybediğimizi düşünüyorum. fenerbahcedeyken ali güneş, serhat vs ile kazanıyordu. bjk la da fenerbahce'ye karşı ilginç bir kadro sürdü bjk takımı çok iyi oynadı ama gerzek goller ve kırmızı kart sayesinde yenildi. 10 kişiyken bile çok iyi oynadı. bu şu demek değil mustafa denizli mükemmel teknik direktör. ben şahsen hiç beğenmem ama onu bu derbilerdeki süpriz oyjncu ve taktik mustafa denizliyi derbilerde başarılı yapıyor. bu saçma sapan oyuncu tercihleri denizli için tutuyor nedense. bu yüzden yeniliceğimizi düşünüyorum. ama inşallah kazanırız. bjk'lılar boşuna ümitsizliğe kapılmasınlar. denizli'nin bu acayip anlayışı ile kazanabilirler. emin olun ki bu bjk bu holosko nobre bobo gibi oyuncuları oynatıp ligde normal oynadığı gibi oynarlarsa işte o zaman yenilirler. inşallah denizli baskılara boyun eğip ideal 11'i çıkartır bizde bjk yenelim.
galatasarayın kazanmasını gönülden istediğim maçtır.maç sonucu skibbe nin de ya devam ya tamam demesi gereken bir maçtır.iyi olan kazansın.
mustafa denizli'nin çift forvet başlamaması halinde galatasarayın tecavüzünü canlı yayında izlememizi sağlayacak olan maçtır. ama yine de fenerim adına berabere bitsindir.
gazetedeki 11'de beşiktaş'ta seric gözüküyor. ligin kalanında oynatmadığı adamı böylesi zor maçta oynatır mı hoca bilinmez. yani bu adam defansla ne kadar birlikte oynamış, ne kadar uyum içinde bilemiyorum.

gönlüm beşiktaş'tan yana olsa da inşallah hak eden ve güzel top oynayan kazanır.
hakemler maçın içine sıçmaz.
basketbol faullerine kırmızı kart göstermez,
2 metrelik ofsaytlara gol vermez,
" tanrının eli" ni kullananlara izin veremz,
her iki defans da salak salak hatalar yapmasın kardeşim.
forvetler çıksın, aslanlar gibi mücadele etsin, yaratıcı olsun. güzel goller atsın. bol gollü bir maç olsun. baros da, arda da nobre de bobo da gol atsın.
üstüne bir de holosko 90'da gol atsın.
maç güzel güzel bitsin.
herkes önündeki maçlara baksın.
organik yiyecekler tabana yayılsın, ayılar kutuplarda üşümesin.

(bkz: sözlükle ilgisiz istekler)
tff ve emniyetin aldığı karar gerekçesiyle şemsiye ile girmenin yasak olduğu maç.
iddaa oyunun galatasaray için açmış olduğu 1.70 lik oranı görünce, ulan iddaa bugün para dağıtıyor kimsenin haberi yok diye düşündüğüm maçtır. *
beraberlikle bitmediği takdirde; yenilen taraf için gerçekten uzun bir gecenin olmasına sebep olacak maç.*
beşiktaşkımızın kazanacağını ümit ettiğim maç.
son maçlarda iyi bir performans sergileyen galatasaray'ın, beşiktaş karşısında daha iddialı olduğu karşılaşma.
ali sami yen stadyumu'na şemsiye sokulmayacak maçtır. açıkta oturan seyircilere allah kolaylık versn.