bugün

kendini türkiye' nin tek büyüğü sayan ve buna kanıt olarak da kendilerinden nefret edilmesini gösteren camianın başkanına yakışır bir basın toplantısıdır. daha da büyüdünüz şu an emin olabilirsiniz.
melih gökçeke, rüştü reçbere, daniel güizaya, okan bayülgene, rio ferdinanda, ve rihannaya karşı ateş püskürdüğü toplantıdır. zaten herkes cephe almıştı takıma, hadi bakalım şimdi ingiliz milli takımı, hükümet ve r&b dünyası da eklendi. sadece nato kaldı fbnin karşısında olmayan, onu da seneye artık. *
sikimde olmayandır.

yine yeni yeniden
(bkz: ağlama melis)
kardeşini bursa beşiktaş maçından 2 gün önce rüştüye gönderen,trabzon maçının devre arasında şenol güneşe 'şu egemene söyle emreyle fazla didişmesin,maçın tansiyonu zaten yüksek diyen'(artık niye emreyi 15 maçtır uyarmıyorsa),kendi takımından oyuncularının trabzon maçının devre arasında trabzonlu futbolculara 'beyler yalvarırız fazla asılmayın' dedirten ve yıllar önce rüştüyü satıp taraftara yem atan adamın 3 yıl üst üste şampiyon olacağız deyip sözünü tutamamasının ardından istifasını beklerken rüştünün yediği golü şaibeli bulan fenerbahçe başkanıdır.
bir galatasaray'lı olarak "tek büyük" saçmalığı haricinde söylediği her şeyin altına imzamı atıyorum.

arkadaşım tüm sezon boyunca ne galatasaray ne beşiktaş ne de diğerleri ne yaptılar? hangi kupada final oynadılar? ligi kaçıncı bitirdiler de fener'i başarısız buluyolar?

dün şike şike diye bağıranlar trabzonspor maçında oynanan oyunu görünce hiç mi utanmadılar kendilerinden? atılan zittin tane şut, bulunan bin tane gol pozisyonu, kullanılan düzinelerce korner de şike miydi?

bir tane gol fazla atsaydı fener kraldı. ama o gol gelmediği için itin g.tüne sokuluyor. sizin futbol görüşünüze sokayım.

not: galatasaray'lıyım. tekrar belirteyim de eyyamcı fener taraftarı diye mesaj atan entry okumadan gaza gelen denyolarla muhattap olmayayım. ben tarafsız bir göz olmayı başarabiliyorum en azından. ya siz? futboldan anladığınızdan bile şüpheliyim.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=396114814915

Şöyledir. Bu konuşmayı dinlemeden konuşan malların eleştirmesi normaldir.
sadece 19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramınız kutlu olsun diyerek sona erdirilecek toplantıdır. başka birşey beklemeyiniz.
(bkz: istifa et geri dön 2010 kreasyonu)
aziz başkanın basın açıklamasından çıkacak sonuç :
sınıf başkanı ve yardımcısının inanılmaz dramının yeni uyarlaması;
bu yaptığınız insanlığa sığar mı ismail, sığar mı burak, sığar mı atalay?
sonuç: sıçtın spor bayramının içine başkan...
tanım: çoktan bitmiş ama rüzgarı devam eden toplantıdır. hatta epey devam edecektir. daha önce yazdıklarım açık ve nettir. şimdi büyük bir kısmını seyrettim ve dinledim.
kendi içinde büyük bir üzüntü ve sıkıntı ile yapılmıştır, çok açık ve nettir.
ama söylediklerinden ve benim dinlediklerimden burada yazanların büyük kısmının bir halt anlamadıkları bariz ortaya çıkmıştır. çok net ve açık göndermeler yapmıştır. kimseye sen maç satmışsın falan dememiştir. tıpkı 8 haftadır fenere yapılanlar gibidir. rüştü'ye sen maç satmışsın falan dememiştir. ama tabi herkes işine geldiği gibi anlayacaktır bunu. rüştü de ettiği telefonların hesabını yapsın, yok öyle değilse de mahkemeye versin olsun bitsin bacım!
bu kadar sakin olması da anti arkadaşlar için hayırlı değildir. ben böyle bir anlam verdim. şimdi ligi 3. ve 4. bitirenler kendilerince hesap yapsın. giden sadece 1 şampiyonluktur.
noktasınadan virgülüne kadar her söylediğine katıldığım basın toplantısıdır.
bir taraftan bütün yıl harcadıkları emeklerin sonucunu ligte 3. olmayla alabilen, türkiye kupasıyla ilgili tek yapabildikleri fenerbahçe kupayı kaçırdıktan sonra günlerce dalga geçip anlamsızca sevinebilmek olan, büyük beklentilerle alınan jo, dos santos gibi oyuncuları fos çıkan* bir takım; diğer tarafta kupada konya şekerspor ile birlikte bulunduğu gruptan bile çıkamayan, ligte 4. olmuş, kalecisinin de adı şike iddialarına karışmış* bir takım var. işte bu takımların bir yıl boyunca ve sonunda sevinemeyen taraftarlarının nedense yoğun ilgi gösterdiği toplantı olmuştur. ben bile merak etmiyorum ne diyeceğini, az çok tahmin ediyorum çünkü artık, istifa da bekliyordum ama olmadı bu sefer. ama herkes merakla bekliyor adamın ağzından çıkacak şeyleri, ne yapsın tabi haklı, başarısı yok ki övünsün, milletin yapamadıklarıyla dalga geçecek. söylediklerine bir kulp takacak. üste çıkmaya çalışacak.
siz değil miydiniz haftalardan beri, fenerbahçe' nin rakiplerinin yediği gollerin üzerine, şikeci fener, pis aziz, paranızla var oldunuz, satın almadığınız adam kalmadı şeklinde yorumlar yapan, bütün bir sezon yapılanları şike üzerine kurmaya çalışan, noldu son maçta oynanan futbolu görünce, noldu şimdi, aziz yıldırım bu konuya değinince yine o suçlu oldu? rüştü'ye çamur atıyor denildi yine. sizin haftalarca yaptığınız neydi dostlar?
aziz yıldırım'ı sevmem, başarısızlığın üstünü başkaları üzerinden kapatmaya çalışır hep. taraftar istemiyor artık onu.vakti doldu artık, gitmesi taraftarıyım ben de, ama çok değil yahu, daha 2 hafta önce, siz vardınız onun yerinde! ne çabuk unutuyorsunuz dediklerinizi?
hala konuşuyor diyenler, hala aziz yıldırım'ı konuşmaktadır. bu yüzden, anlamaları beklenmemektedir.
gündem değişmiştir.

(bkz: mission completed)
~
bu arada bursa'dan gol mü var~
--spoiler--
Fenerbahçe türkiye'nin deportivosudur
--spoiler--
asdfglşjk vay arkadaş ne güldük be.*
o değil de beni ısrarla feneri savunmak zorunda bırakan sazanları birbir ortaya çıkarmıştır.

arkadaşım fener taraftarı çirkef olabilir, yönetimi çirkeflik yapabilir. futbolcusu saçmalayabilir. bunlar işin etik tarafıdır. bunları eleştir kimse sana bir şey demiyor.

ama....

senin yönetimin, taraftarın, futbolcun çok mu ahlaklı?

senin takımın süper oynadı da fener miydi tek engel?

sen muhteşem başarılara imza attın da biz mi görmedik?

önce adam olan, ske sürülecek bir gram aklı olan bunları düşünüp konuşur.

neymiş fener bilmem kaç senedir türkiye kupası alamıyormuş. sanki çok önemli bir kupa. konuşturmayın adamı şimdi. ulan siktiri boktan 3 takım yenen finale çıkıyo, sen zaten onu da yapamamışsın. hala ötüyosun. zaten o kupanın önemi de fener alamadı diye. yarın onu alınca da uyduruk kupa ne seviniyonuz dersin sen bu kafayla.

hayır adamlar yıllardır final oynuyo en azından. senin takımın ne yaptı bu sene lan göt? çemişkezekspora ilk ayaktan yattı di mi koçum? o zaman bi siktir git kendi yönetimine çemkir.

not: belki bu ortamdaki en fanatik gsliyim ben. sen koltuğunda küfür savururken her sene kombine alıp o döküntü stadda göt donduran benim. o yüzden kimse bana galatasaray dersi vermesin.
(bkz: erkek veleybol)
(bkz: kız veleybol)
ve sonra ekledi; futbolda da bir şey yapacağız yani!!!

(bkz: futbolda da bir şey yapacağız yani)
velhasılı paşa ciddi ciddi futboldan umudu kesme noktasına gelmiş. sanırım gelecek yıl o bile lig ve türkiye kupası için bu kadar yakın bir noktaya gelineceğini sanmıyor. zaten gelinse de filmin sonu artık az çok herkes tarafından kestiriliyor. asla bir final takımı olacak ekibe sahip olamayacak. sebebi mi? o sürekli övündükleri taraftar ve yönetim gücünün yarattığı baskı. fikstür maçlarını kazanabilirsiniz o baskıyla. ama yan etkisi bu tarz final maçlarında ters tepmesidir.
--spoiler--
bütün sorumluluk benim ama rüştü o golü yemeyecekti
--spoiler--
kendisi kardeşini rüştü ye yollayıp iyi oynasın derken bi sorun yok.
ama rüştü arkadaşını arayıp iyi oyna dediğinde şaibe var.
aziz yıldırım taraftarına yeni düşmanlar yaratıp aradan sıyrılmaya çalışıyor her zaman ki gibi.
vah fenerim vah, büyük başkan dediğin adamın sana yaptıklarına bak, sen hala ne kadar küçüldüğünü anlamayıp ayakta alkışlıyosun bu adamı o da size müstahak..ettiği laflardan ne çıkar söyliyeyim mi..hangi laflardan mı? "rüştü x takımdan x oyuncuyu aradı feneri yenin dedi..." ben inanmıyorum rüştünün bunu yapacağına ama hadi diyelim ki dedi...fenerbahçe ne kadar zavallı bir takımmış ki demek ki, kalecinin biri fenerin rakip olduğu takımları her hafta sırayla arayıp yenin feneri diyor, e zavallı fener de karşıdaki oyuncuların rüştünün söylemiyle aldıkları gazla(!) feneri mağlup edebiliyorlar!..denklem kuruldu mu??ne kadar aciz ve korkak bir takım olduğunuz..hee diyeceksiniz ki tabi o maçların çoğunda biz kazandık, e tamam zaten sorun da burada, demek ki fenerbahçe gibi büyük camialar bir kalecinin onu yenin bunu yenin demesine bakmaz, çıkar rakibini tekme tokat yener, alır maçını gider..rüştü de başkası da şike yapmamak ve saygı çerçevesinde kalmak suretiyle canı kime ne demek istiyorsa der..neden bu kadar gocundu ki acaba bu dansöz başkan?..
aziz yıldırım' ın yıllardan bu yana, kaçan şampiyonlukların ardından, hatayı kendi camiası dışında hedef göstererek üstünden atma eylemini gerçekleştirdiği basın toplantısıdır. yıllardan bu yana şampiyonları tebrik etmeyen, eleştiriyi kaldıramayan aziz yıldırım' ın bu tavrı yine antipati olarak, daha da büyüyerek dönecektir kendi camiasına.
kendi kardeşini rüştü'ye adam gibi oynaması için yollayınca şike olmayan ancak rüştü'nün arkadaşlarına destek vermesini şike olarak adlandıran ruh sağlığı bozulmuş aziz yıldırımın toplantısıdır.