bugün

kapitalizmin oyunlarındandır, aldanmamak ve para kaptırmamak gerek. zaten bu gün de para harcamanızı isteyen bir kız dandiktir.
bankalardan tutun da süper - hiper marketlere vs kadar her firmanın suistmal ederek kullandığı gündür. ulan tamam hediye alırsın şu alırsın falan filan da koskoca bankaların ne alakası var bu günle. aşkım bak 50 bin lira kredi çektim ev alcam sana hediye olarak, gibi bir kazanım mı ummak istiyor veletler, anlamadım ki!
14 şubata yanlız girmek istemeyen kızlar için 24 saatlik sevgililik tarifemi açıklıyorum.

-öğlen ve akşam yemeği,
-sevgiliyi evden almak eve bırakmak
-bir adet gül
-bir adet sevgililer günü hediyesi**
fiyatımız 40 TLdir*.

*sabah kahvaltısı ekstraya girmektedir.
**hediye kırmızı i love you yazan yastık veya kırmızı ayı olmayağını garanti ederiz.

bu hizmet stoklarla sınırlıdır.para iadesi yoktur.kampanyada değişiklik yapma hakkını saklı tutarım.
13 şubatla 15 şubat arasında olan ve 13 şubattan tek farkının fırlamış çiçek fiyatları olan gün.
yarın 14 şubat alın verin ekonomiye can verin.
bi numarası olmayan gündür.
aslında gereksiz bir özel gündür çünkü sevgililer için sadece bir gün değil her gün ayrı ayrı özel olmalıdır.
suat kaya'yı da unutmadığımız gündür, nasıl çaktıydı molina'nın koruduğu superdepor kalesine, 9 yıl olacak yarın...
"beni bağlamaz, biz yine batak atıcaz." dediğim gün.
sevgilisi olanların kutlu günüdür
sevgilisiz olup sevgisiz olmayanlar,birbirine öykünenemiş olanlar öykü gününü kutlar aynı gün.
an itibari ile icinde bulundugumuz gundur. sevgililerin el ele tutusarak gezdigi, cicekcilerin normalde bir lira olan cicegi bes liraya sattiklari gundur efendim. sevgilisi olanlar icin iyi bir gundur, olmayanlar icin de iyidir, olaya bakis acisina bagli.

sevgilim olmamasina ragmen benimle irtibata gecilebilen her yere** "tum sevgililerimin sevgililer gunu kutlu olsun." yazdim, benim icin bundan ibaret kalacak heralde sevgililer gunu.*
13 ile 15 şubat arasındaki gündür,diğer günlerden hiçbir farkı yoktur.
Sevgilisi olmayan kızlar ve erkekler Sevgililer Gününde ne yapar sorusuna en iyi cevap için :

http://img517.imageshack.us/img517/6196/5a5a5a.jpg
sevgililer günü imiş. bütün sevgililerin kutladığı gün nasıl özel olabilir ki? tabii bunu sevgilinize söylerseniz yani şu şekilde;
x: sevgililer günü bence önemsiz.
y: neden ya ?
x: bi düşünsene sadece biz değil diğerleri de kutluyor vs. vs.
y: ee... şey evet haklısın bence de öyle.

on dört şubat sevgiliniz olduğu halde özksüz geçer.***
insanı sinir sahibi yapan gündür efenim.
sokağa çıkmanın işkence oldugu, ellerinde çiçekler güllerle dolaşan insanların bulundugu,oturacak yer bulamıyacagınız cafelere yalnız gitseniz ayrı anlamlar yukleyen bakışlarla karsılasıcagınız yapmacık hareketlerle dolu birgün.
çok da özel olmadığını anladığım gün. sevgililer gününe hep yalnız girdim şu yaşıma kadar. bu sene yalnız değilim ama o da inanmıyorum böyle günlere vs diyip sildirdi attı. anneler gününü kutlamayı biliyo, benim günümü de kutlasa nolcak. * tamam ben de inanmıyorum ama özel olarak bi seni seviyorum dese yeter be sözlük. zaten uzakta.. ah be sözlük dertliyim bu akşam.. 14 şubatı boşverip gelecek maçlara bakalım en iyisi canlar. sağlıcakla kalın emi.
sevgili elinde olmayan sebeplerle çok uzaklardaysa ve bugün yalnız geçirilmek zorundaysa 24 saat değil de 24 dk falan sürmesi istenen ve geçmiş yıllardaki sevgiliyle geçen fakat değeri bilinmeyen 14 şubatlar sebebiyle pişmanlık yaşatan gündür.
14 şubat, tüketim günüdür. sevgiyle alakası yoktur. daha çok seks ile alakalıdır. özel günleri bahane etmek felan. bu devirde hala bu günü kutlayan ezik çiftleri gördükçe bir garip oluyorum mınakoyim.

"bi siktir git çiçek al sevgiline. belki sikersin."
sevgilisi olmayanların gözüne gözüne kalplerin çiçeklerin börtünün böceğin sokulduğu gündür.
en çok, sevgilisi olup da görüşemeyen kişiler için ızdıraplı geçen gündür.

sevgilisi olmayan daha rahattır arkadaş.
evli olmayanlar için tanışma yıldönümü, evliler için de evlilik yıldönümünün yerini alan gün.

14 şubat ne lan?
insanların sevgisini göstermek ve kutlama yapmak için bu güne ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum ama garip bir heyecan sarıyor sanırım sevgilisi olanları. sevgililer gününü hep yalnız geçirmiş biri olarak yazıyorum; hediye alışverişi ve garip bi romantizm arayışı içinde olan kişinin uydurduğu uyduruk gün.

kalpler, çiçekler, aşık çiftler..
kuşlar, böcükler ve hediyeler..
hatırlatmasa yalnızlığımızı?
--spoiler--
Random thoughts for Valentine's Day,
Today is a holiday invented by greeting card companies...
to make people feel like crap.
--spoiler--
*
aptallar. sadece bunu diyorum size: aptallar.

özel bi gün geçirmek için başkalarının belirlediği günü bekleyen, eğlenmesini bilmeyen bi toplumun aptal gençliği. bu güne özel sıfatını yakıştıranlar için söylüyorum: aptallar.

-sevgilin bi yer ayarlamadı mı yarın akşam için? inanmıyorum. ayarlamıştır ya, sana söylemiyodur.

-hediye almamış mı? sadece bir öpücük mü verdi? inanmmıyorum.

sevgilisi olmayan birinin satırları değil bunlar. hatta, sırf bu aptallığa ortak olmadığı için insanlar tarafından ''mal mısın oğlum'' şeklinde yaftalanan birinin satırları bunlar..

birbirinize hediye almak için bu günü mü bekliyorsunuz? günün herhangi bir günü güzel sevgilinize bi hediye almanın verdiği sürprizin hazzını daha yaşamadınız mı? sırf bu gün mü dışarı çıkıp, ''şimdi bu güzel gecede ferhat göçer'in bu nadide parçası siz çiftlerimiz için geliyor'' laflarına katlanıyorsunuz?

insanlığın ruhunun ederi ne olmuş?

herkes için özel olduğu söylenen bir gün, sen ve sevgilin için nasıl özel olabilir?

bu kadar mı basitleşti ulan aşklarınız?

-sen hiç mi almadın lan sanki 14 şubat'ta sevgiline bir şeyler?

aldım. sırf 14 şubat'ta harika şeyler yaptığım diye kul-kölem olacağını söyleyenlerden de tiksindim.

tiksinç bir durum çünkü.

''sen ve sevgilin. siz özel değilsiniz. özel olan bu gün. sizler de bu ayinin birer keşişi olarak şarap içip sevişerek bu günü kutluyorsunuz. barlarda ve restoranlarda giriş ücretlerinizi veriyorsunuz bu ayine.''

ayin başlasın. satılmış ruhların günü kutlu olsun.
Piyasayı tüccarların, esnafların lehine hareketlendirebilmek için tarihte bir kahraman! tarafından bulunmuş hödö. Zaten tanışma yıldönümü var, doğum günleri var, evlilik yıl dönümü var, e bir de sevgililer günü var. Piyasadaki çark en az 4 ay çok iyi bir şekilde dönüyor...
(bkz: kahrolsun 14 şubat)