bugün

eski galatasaraylı futbolcu. bi dönem milli takımda da oyamışlığı var. galatasaray altyapısından sorumlu şu an.
eksikliği hissedilen ön liberolardan.
cimbomun hugosu.
saç ektirdiği dönemlerde bayaa bir t.şak konusu olan sevimLi , cüce , yetenekli futbolcu...o küçük boyuna bakmadan attığı kafa golleri vardır*
keş olmasına rağmen canavar gibi oynayan eski gslı futbolcu
galatasaray altyapısından yetişip uzunca bir süre konyasporda kiralık oynayan daha sonra galatasaray'ın vazgeçilmezlerinden olan efsanevi futbolcusudur..özellikle son dakikalarda juventus'a attığı gol her galatasaraylının arşivinde bulunmaktadır..
saç ektirmiş ve saç eken bir firmanın reklamlarında çıkmış futbolcu * *
galatasaray altyapı takımını şampiyon yaptıktan sonra gün itibariyle gaziantep büyükşehir belediyespor'a tranasfer olan, galatasaray'ın 2000 yılındaki efsane kadrosundaki bücür.
gaziantep büyükşehir belediyespor'a teknik direktör olarak transfer olmuştur..
Galatasaray'ın 2000 senesindeki başarılarda payı olan futbolcu.
cl'de deportivo'ya attığı gol ile hatırlanan topçu.
2007-2008 sezonunda telekom lig a'da orduspor'u çalıştıracak olan teknik adam. süper lig'e adım atma işini oldukça ağırdan aldığı söylenebilir.
orduspor teknik direktoru. galatasaray paf takımından tanıdıgı 6 genc oyuncuyu bu takıma alarak hem onlara hem de takıma buyuk katkılar saglamıstır. ozellikle fatih terimin gozdelerinden olan cafercan ve arif erdem'in yigeni mulayim, su an ordu adına top kosturmaktadırlar. suat hocamıza basarılar diliyoruz..
Gaziantep buyuksehir belediyespor' un teknik direktorlugune getirilmesinden sonra bahsi gecen takim yamulmuyorsam 13 mac ustuste maglup olmamisti. Bu sene calistirmaya basladigi orduspor'da lige iyi bir baslangic yapti denilebilir.
ektirdiği saçları orijinal gibi duran eski futbolcu, yeni teknik direktör.
kim ne derse desin bahtsızdır. saçını ektirdiği sene takımın ekseriyeti kafayı sıfıra vurdurmuştu. göt gibi kalmıştı afedersiniz.
ismini okuyunca bile o sarı, önünde show tv yazılı formanın olduğu, kıvırcık çömez arif erdem li hayrettin demirbaş lı yılları hatırlatan, eşsiz bücür.
(bkz: suat kaya fan)
saç ektirmemiştir sanıldığı gibi. kafasındaki çok pahalı bir avrupa işi peruktur.
ingilizceden dilimize pek çok kitap çevirmiş başarılı bir çevirmen.
dün gece kanal 24te repörtajı yayınlanan efsane oyuncu. anlattığı şeyleri dinlerken gözlerim dolu dolu oldu. türk telekom arena stadının açılışında efsane kadronun bir araya gelmesini istedi.
ben tugay'la eşimle birlikte olduğumdan daha fazla zaman geçirdim.

-beni, emre'yi, okan'ı üst üste koysan elle tutulur bir adam etmeyiz, ama gel sahada geçebiliyorsan geç hadi.

-taffarel maçlardan önce moralimizi bozardı. maça ısınırken topu yere düşürmeden hepimizi sıradan geçirirdi. müthiş bir insan.

-hoca* büyük bir hatiptir.

-biz ne yaptığımızı* türkiye'ye döndüğümüzde anladık.

-hagi türkiye'ye gelmiş en büyük futbolcudur, başka bir şey diyemeyiz çünkü aklın yolu birdir.

-o bizim saha içinde sığındığımız limandı. her sıkıştığımızda onu* yanımızda gördük.

-bologna maçında isveçli oyuncu okan'la bize döndü ve dediki; bedeniniz çok küçük ama yüreğiniz çok büyük.

-*real madrid'li oyuncular sahaya *eşofmanlarımızla çıktığımız halde isimlerimizle hitap ettiler, çok iyi hazırlanmışlardı.

galatasaray benim hayatım

--suat kaya--
hugo suat lakaplı eski gs li futbolcu.
26 Ağustos 1967 Şanlıurfa doğumlu olan Suat Kaya,futbola 1979 yılında Şanlıurfasporda başlarken 1986 da `Galatasaray a transfer olmuştur.
(bkz: eski açık)