bugün

--spoiler--
ÖSYM tarafından açıklanan verilere göre 131.746 Suriyeli genç, üniversitelere yerleştirildi. Ayda 800 TL öğrenim yardımı alacak Suriyeliler herhangi bir sınava girmeden kura sistemi ile yerleştirildiler. Suriyelilerin en çok tercih ettiği bölümler; Tıp, Diş Hekimliği, Avukatlık, Bilgisayar Mühendisliği ve Makine Mühendisliği

ODTÜ'ye yerleştirilen Suriyelilerden Ahmed Zevat; "Sınav olsaydı da biz başarılı olurduk. Yeni hedefim çapraz geçiş ile Oxford Üniversitesi'ne gitmek." dedi.
--spoiler--

Sınavsız veya kura sistemiyle üniversiteye yerleşen bir yabancı öğrenci tanımadım yös (yabancı öğrenci sınavı) veya okul başarı puanı ile birlilte yerleşen duydum.
biz de dgs diye sürünelim. partinin ismi adalet ve kalkınma partisi ilginç gerçekten.
~~spoiler~~
odtü'ye yerleştirilen suriyelilerden ahmed zevat; "sınav olsaydı da biz başarılı olurduk. yeni hedefim çapraz geçiş ile oxford üniversitesi'ne gitmek." dedi.
~~spoiler~~
ağlamak istiyorum.
başlığın devamı eksik hemen yazıyorum: türk öğrencilere de kazık gibi sınav yerleştirildi.

hadi hocam eyvallah bize sınavı girdiriyonuz anlarım da. bu yavşaklara da girsin amk bizim onlardan neyimiz eksik lan.

tanım: üzülürek okuduğum başlık. kendi ana yurdumda nazi almanyasında yaşayan yahudi gibi hissediyorum.

edit: yalan haber imiş. genede suriyelilere ayrıcalık tanındığı bir gerçek.

yanlız başlığı açan iyi hazırlamış helal olsun.
Kaynak?

Tamam, varsa böyle bir şey beraber sövelim de e kaynak?

Bir de başlığa koyun gibi atlamışlar. Siz de muhalif koyunsunuz lan :D

Not: akpli değilim.
Hayır fake haber olmasını geçtim, kaynak olmamasını geçtim; adam bölümler arasına avukatlık yazmış amk. Hala ciddiye alıp entry girmişler bide altına. Seviyeye gel yarabbim.
ve halen boş kontenjan kaldı? eğer dediğiniz gibi olsa boş kontenjanlara da yerleştiriverelim canım diye düşünürlerdi ve üniversitelerde boş kontenjan kalması meselesi bugün hiç konuşulmazdı.
Ulan adan gelmiş saçmalamış uydurmuş gitmiş mallar da inanmış. Az okuyun mk malları. Bu kadar sazansanız yerleşmeyin zaten.

Edit: ulan en çok tercih edilenlere avukatlık yazmış. Avukatlık diye bir bölüm mü var burdan bari çakın tatlı su sazanları.
yanlış yerde doğmuşum keşke suriyeli doğsaymışım. türkiye kendi vatandaşına değil başkalarına yardım edecek kadar embesil maalesef.
Kaynaksız dayanaksız bir söylenti..daha 5 ay önce üniversiteli Suriyeli sayısı 15 binken nasıl 130 bine çıkmış https://www.google.com.tr...or,N2KI5GnStE2olmPkIhmQLA
kendi vatandaşını sevmeyen bir hükümet. ama sevmediği bu ülkenin vatandaşlarının %51 i taparcasına seviyor.
Ee bu haber yalan dolan diyelim sanki yerleşmedi sıfatına sıçtıklarım bedavadan üniversitelere. Kaç öğrenci kıçını yırttı sınava girip iyi bi puan almak için belki de bulunduğu üniversiteyi hayal etti hep motive oldu, orda bulunmak için son senesinde aile baskısı yedi doğru düzgün uyuyamadı vicdandan ders çalışayım diye. Ama onlar nasıl girdi elini kolunu sallayarak sonra da gelip adaletten haktan hukuktan bahsedin. Kaç öğrencinin hakkına girildi bu ülkede öğrencilere rahatsızlık verdiklerine şahit olmamız da cabası. Nasıl bi bela bu ya.
suriyelilerle ilgili zaytung türü haberler paylaşan bir sayfadan alıntı haberdir.

gerçek değildir. dikkate almayınız.