bugün

Arama kurtarma ekibindeki kisinin ölen kişi sayısının açıklanandan faha fazla olduğunu söyledi ve telefon bağladılar şuan şaşkınlıkla izliyorum konuyu resmen dağıttılar.
ölenlerin mekânı cennet olsun ,
Vefat edenlerin alelerine allah sabır versin. Allah rahmet eylesin. Bu olayları bile siyasete alet ediliyor ya daha ne demeli bu halka.
Bir avuç kömür için değil bir parça ekmek için...
Kardeşlerimize Allah rahmet eylesin bu durumda da siyaset yapan kardeşlerimize Allah akıl versin.
kalem de susmuş bugün, ne yazsam boş,çok acı bir gün, ateş düştüğü yeri yakar, allah ailelerine; dul kalan kadınlara, yetim kalan çocuklara, evlatsız kalan annelere babalara sabır versin. ölenlerin mekanı cennet olsun.
Çizmelerimi çıkarayım da, sedye kirlenmesin... diyen madenci abim. iş mekanın Yerin altında belki ama; "YÜKSEK AHLAKIN" Taşı Yumuşatır Güzellikte...
http://www.youtube.com/watch?v=5e9FyGVSTJ8

güzel bir belgesel..
Çok büyük acı hissetmemize sebep olmuş olaydır. çok şey söylenir, hiç anlamı yok. allah ölenlere rahmet eylesin. geride kalanlara sabır versin.

hiç olmazsa ama hiç olmazsa geride kalan dul ve yetimlere adam gibi sahip çıkabilsek. teselli olmaz ama acılarına yeni geçim sıkıntıları, dramlar eklemesek...
Ayda 1000tl'den 700 işçi...Bir kol saati eder..
iç burkmuş olaydır. Allah yardımcıları olsun çok zor bir durum.
ahirete intikal eden kardeşlerimize allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.
1906'da fransa'^da bir maden kazasında 162 kişi ölmüş. öyle buyurdu reco.

ulan 2014'te olan olaydan kendini sıyırmak için 1906'dan örnek veriyor.
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, kalemlerin mürekkebini kurutacak kadar acı, yürek parçalayıcı bu durum için diyecek tek sözüm fakirin tarlasına hep dolu yağar.
ihmal ve yasam mucadelesinden dogan ic burkan faciadir. umarim isiklar icinde yatarlar.
(bkz: 13 mayıs 2014 soma katliamı)
Şimdi dua zamanı, siyasi söylemlere girmek çok büyük hatadır, işçilerin tamamı çıksın gerekenler elbet söylenecektir.
Ancak sorumsuz sorumluların Allah belasını versin.
Bir anne gözyaşına dünyayı yakan biz türklerin düştüğü hallere bak. Ağlamak bile faydasız, cansız bedenlerini gördükçe boğazım düğümleniyor. Ateş her zaman düştüğü yeri yaktı, Allah acılarını dindirsin.
görsel
Yazık, çok yazık...
maden ocağı sahibi, ilk verdiği demeçte "şu anda bakanlarla birlikteyim" demiş. Bilin ki her şey ama her şey ört bas edilecek. Daha cesetlerin tamamı madenden çıkmaya başlamadan üstünü örtme çalışmalar başlamış.

lan bakanlar! o adamla toplantı yapmayacaksınız. Çekeceksiniz karşınıza, hesap soracaksınız. Sonra da cumhuriyet savcısına havale edeceksiniz, soruşturmayı da takip edeceksiniz. o iş öyle olur agalar, böyle olmaz.

yazmak istemiyorum. sinirim acımın, mide bulantım sinirimin de önüne geçiyor. allah cümlemizi affetsin. hepimiz büyük günahkarlarız.
--spoiler--
Bedava dağıtılan kömür, bedava alınan ömür demekmiş.
--spoiler--
beyaz tv canlı yayınını izledim.
ardından faruk celik'i dinliyorum kanal 24'te.
goreceksiniz, kasıtlı yapıldı diyecekler.
alah belanızı versin.
kan emiciler.
cnn de mühendisler yangının trafodan değil daha önceden kullanılan bir damarın içten yanması sonucu çıktığını söylüyolar. eğer öyleyse o şirketin gaz müdahale sistemi yok mu ? gaz müdahale sistemiyle hemen ocaktan zehirli gaz boşaltılabiliyor bir kaç dakika içinde. hemen ocağın boşaltılmasına başlanıyo. neresinden tutarsan tut elinde kalıyor ve ülke başbakanı çıkıp herşey tam kader diyor.
soma da meydana gelen maden faciasıdır. ölenlere rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. umarım Türkiye cumhuriyeti devleti biraz olsun ders almıştır.
şehit sayımız 657.
gizleniyor.
allah şifalar versin inşallah kurtulurlar burada siyasilere suçu atıcagımıza bir fatiha okuyalımmadende kalanların kurtulması için dua edelim.
görsel