bugün

asla ve asla.
ne yaLnızLık ne hüzün ne o eski şarkıLar
hiç biri dokunmuyor senin yokLuğun kadar
gece yağmur ve soğuk şehrin caddeLerinde
gözLerimde hayaLin hasretin yüreğimde.
Zaten bi insan ömrümün belkide yarısını para kazanmakla harcıyor , şu 5 yılın lafı bile olmaz ..
son 5 yılın yaşama kalitesi düşünüldüğünde evet veririm.
Askari ücrete ömrünün bir ayını veren insanlarla dolu bir ülkede sorulan ironik bir sorudur.
3500 tl maaşla sözleşmeli er olup kelle koltukta dağa gidiyor insanlar bu ülkede.
bu soruyu 10 yıl önce sorsan verirdim. ama şimdi gerek yok param pulum var elhamdülillah.
Verirdim büyük ihtimal ama aldığım anda ölmesi var. Hatta 1-2 sene borçlu bile çıkabilirim.
Nereye basvurmamiz gerekiyor ?
5 yılımı veririm birde isterse gotümü siktiririm.
Kaç yıl ömrüm kaldığına bağlı. 80 yaşına kadar yaşayacaksam veririm.
veren bulunur elbet sen paradan bahset.
1 milyon tl olsun 5 yıl verilir. cebinde paran yoksa gelirin yoksa hayatın boyunca 10 veya 15 yılın gidiyor. bazıları 20 yıl kaybediyor.
bin lira emekli maaşı için ömrünü veren güruha yöneltilen gereksiz soru.
Allahın verdiği nefesi boşuna tüketmeyin. Olmayacak duaya amin denmez. Her şey parayla satın alınsaydı mustafa koç ölmezdi. Öldü.
ömrümü versen 1 milyon dolar kazanamam ama gençliğimi para uğruna veremem.
Vermem.
250 bin doları alır, yaptığım birbuçuk yıl askerlik yıllarımı verirdim.

zaten ölmeden gelmem bile mucizeydi amk!
hangi 5 yıl olduğuna göre değişir. gençliğimi siksen vermem mesela. ama 80 yaşımın falan 5 yılının amına bile korum. ahahha.
Ben zaten 5-6 yıla ölecekmişim gibi hissediyom onu da vermem şahsen.
Ya 4 yılım kaldıysa?
insanlar bu para için nelerini veriyor be. 5 yıl daha yaşayıp ne yapayım, alır parayı keyfime bakarım.
-5 yılı kabul etmem. Ama hayatin 5 yıl uzasın mı 1 milyon mu derseniz genç yaşta 1 milyonu isterim. Çünkü muhtemelen 5 yılda 1milyon kazanamam.
bütün ömrümü harcayarak çalışsam yinede kazanamam o parayı. o yüzden ömrümün 5 yılını verir, 5 yıl daha kısa ama daha güzel, dolu dolu yaşardım.
+1 yılda bonus veririm.