bugün

igne deliginden iplik gecirmek

kolay gozukup adami rezil eden bir ugrasidir. igne deligi bozuk olmayan gozle rahatlikla gorulur. igne deligi ufaktir, heyecanli spikerler "heaaakhaagn topu igggne deliiyinden gecirdiiiah" derler mesela hakan isimli bir topcu cok zor bir pozisyonda gol attiginda.. o kadar zordur igne deliginden biseyler gecirmek. ama iplik igne deliginden incedir. iplik uretilen yerleri de gordum. yapimi tehlikelidir, isci sagligi kontrol edilmezse is kazasi cok olur, cok genc kizin cani yanmistir o atolyelerde. neyse, iplik incedir. ama o iplik igne deligine sokmaya calisinca insanin gozunde buyur. koordinasyon eksiligim olmamasina ragmen ipligi ilk seferde geciremeyip ipligin ucunu buzusturdugum zaman o hikayenin sonu gelmis demektir benim icin. kotudur. beni cok uzmustur. bi de makasa basvurulmazsa ve israrci olunursa o ipligi geciremeyen insanin sinirleri iyicene firlar ve "dikmiyorum gomlegimin dugmesini, havadar havadar gezerim" dersinizi bi anda. yok ben derim, belki baskasi baska bi sey der. bu sebeple igne ureticileri portfoylerine "iplik gecirici" gibi ufak ve garip gorunumlu bi aksesuar eklemislerdir. ben almistim ondan, uzulmustum..ne aci...