bugün

suriyelileri istemiyoruz defolsunlar kampanyası

Kendilerini Sevmiyorum ve istemiyorum.

Ancak şunu da kabul etmek gerek ki bu adamlar pek çok kez günah keçisi ilan ediliyor.

Bunları o kadar güzel ağırladık ki.
Kızlarına hallenen amcalarımız 3 ile 20 bine onları 2.eş olarak onları satın aldı. Dertleri aşktı, evlilikti amcaların emin olun.

Suriyeli, afgan bir "kadının" öldürülmediği bir şehrimiz neredeyse kalmadı. Çünkü sahipsizdiler, kim onlara ne olduğunun derdine düşecekti. Fırsatın olan her kadına saldır. Namusu, hayatı kimin umrunda.

Sanki bizim içimizde apaçi yok gibi 3-5 apaçisi veya gösteriş budalası yüzünden hepsini günah keçisi ilan ettik. Sanki biz çok masummuşuz gibi.

Ha onların ülkesinin bu hale gelmesindeki payımıza değinmiyorum.

iş sorunu oldu onlarla birlikte.
10 liralık işte 3 liraya çalıştılar. Ama bu adamlar mı dedi biz yok parasına it gibi çalışalım abi diye. Senin doyumsuz işverenin o dönem 1 kuruşa muhtaç adamları suistimal etti.

Ancak her şeye rağmen 5 yılı aşkın misafirlik olmaz.
Ayrıca devlet onları kamplarda ağırlamak yerine "ayrıcalıklı vatandaşlar" gibi bir konuma getirdi. Bunun kabul edilebilir tek bir yanı yok ve bu sadece bizde öfke oluşturuyor. Evet suistimal vardı başta ama şuan suriyeliler lehine bir haksız rekabet var ve böyle olmaz.