bugün

iş kadını saçmalığı

kadınların ekonomik özgürlüğünü kazanıp kendi ayakları üzerinde durmak istemesinin hala yadırgandığı bir ülkede yaşıyoruz malesef. işte bu yüzden türkiye yıllardır bir arpa boyu yol alamıyor. hala "evimin kadını çocuklarımın anası olacaksın" mantığında yaşayan insanlar çoğunlukta olduğu için geri kalıyoruz. halbuki bunu söyleyen aynı ayı üniversiteye alınmayan türbanlı kızlar için "ne dehalar harcanıyor biliyor musunuz?" diyen ayıyla aynı ayı. valla bak böğürmesinden tanıdım ayıyı. samimi değilsiniz ulan işte, elle tutulur bir yanınız yok sizin. ne olacak peki o kız okuyacakta? madem evde oturtacan niye bu kadar direniyorsun okusunda okusun diye?

efendim bakın kaç tane kadın millet vekilimiz var mecliste. net bir bilgim yok ama tahminimce 2 elin parmaklarından fazla değildir. olanlarda sayıca az kaldıkları için herhangi bir söz sahibi değiller aslında sadece göstermelik yani. peki bu mantıkla nereye kadar oğlum söylesene. yıllardır bir arpa boyu ilerleyememişsin işte durduğun yerde yerinde sayıyorsun. az biraz kafanı çalıştır lan, az biraz zorla kendini olmayacak şey değil valla. öptüm gıdıgından.