bugün

playstation

Paran yoksa, 1000 liralık, 1200 liralık bir bütçen varsa alıp, oynayabileceğin bir cihaz. fakat daha çok paran varsa, daha iyi görüntü ve üst düzey oyun tecrübesi istiyorsan toplarsın 5000 liralık bir pc, efsane oyun deneyimi kazanırsın.

pc ve playstation şeklindeki tartışmalar ise direk cahil işidir. ulan benim 3000-4000 liralık masaüstü bilgisayarım ile senin ps4'ünden 4 tane alabilirim sen neyi konuşuyorsun.

benim ekran kartım... bak sadece diyorum ki ekran kartım, yani kasanın içindeki tek bir parçam ile senin playstation 4 dediğin alet aynı fiyat.

bak kardeşim hele hele ben sana bilgisayarlardaki çift ekran kartlarından hiç bahsetmeyeyim yoksa utancından o playstation dediğin aleti götüne sokarsın.

SLI ve CROSSFIRE olayından hiç bahsetmeyeyim sana, kaçacak delik ararsın.

hani şu 1000 liralık ve daha pahalı ekran kartlarından iki tane alıp, makinaya takma olayından...

anladın mı bebem ?

o playstation 4'ün bile içindeki ekran kartı pc'lerin orta segment ekran kartı gücüne bile tekabül etmiyor.

kısacası playstation 4 ucuza oyun oynama sistemidir asgari şartlarda, asgari kalite ve oyun deneyimi sunar.

6000 liralık masaüstü pc'lerin içindeki o çift ekran kartı 32gb ramler, i7 işlemciler falan...

yani pc ve ps karşılaştırması cahillerin yapacağı bir karşılaştırmadır.