bugün

aşçı

şu an, haziran ortası için açmayı düşündüğüm butik otelim için fellik fellik aradığımdır. meziyetlerine göre maaşı 5.000 tl'ye kadar çıkacağım ama bu adamlar anladığım kadarıyla yemek yapmakla kafayı o kadar bozmuşlar ki yemekten başka bir şeye kafaları basmaz olmuş. alternatifleri artırmak için ilanı facebook'taki çeşitli aşçı gruplarına verdim ve aldığım cevaplar şöyle:
tel yaz
ara görüşelim
maaş kaç

yani hayırdır demek istiyorum yalnızca? ulan oraya e-mailimi yazmışım, taleplerimi söylemişim. bir cv hazırlamayı beceremeyen adama ben nasıl iş vereyim? bakın ben 2 sene boyunca işsiz gezdim. her iş görüşmemde iki dirhem bir çekirdek, saygıda kusur etmeden görüşmemi tamamladım. ben karşımda eğilip büzülecek insan aramıyorum. dik duruşu da severim ama bu düpedüz öküzlük. yani istiyorum ki mesleki eğitimi nerede almış, nerelerde çalışmış, kimler referans olabiliyor; aldığım cevap ''benim elim lezzetlidir, benim yaptığım yemeği herkes yer''. yok ya! benim kız arkadaşımın yaptığı yemeği de herkes yer ama o işler öyle olmuyor dediğimde ben kötü oluyorum.

varsa çevresinde tanıdığı olan mesaj kutumu yeşillendirsin.
not: bakmayın burada çemkirdiğime. gayet makul bir adamım aslında ama bu kafadaki adamlarla asla iş yapmam.