bugün

uykusuza masallar

hemen her yönüyle klasik bir feridun düzağaç albümü. yine muhteşem...

yine ilk klibi çekilen tiki-rock bir piyasa şarkısı; söz ver [dipteyim sondayım depresyondayım tadında]
yine hemen akabinde gelen bir üst kesime hitap eden klipli güzel parça; beni bırakma [alev alev tadında. hani "feridun düzağaç?" dendiğinde "ooğğw rakı&balık&boğaz" diye türkiye'yi özetleyen turistler gibi "ya şu beni bırakma'yı söylüyodu ya neydi adıaa?" diye tanımayan kesime hitaben]

kalanlar birbirinden güzel. yani, yine 2 fireyle muhteşem bir albüm. yanlış anlaşılmasın söz ver ve beni bırakma da harika ama cafelerde barlarda çalına çalına boku çıkarılacağından alev alev klasmanına girecektir yakında. yüzün, tam bir klasik feridun düzağaç şarkısı olan kurumuş ölüyorken, "çoooook" derken yürekleri sızlatan çok aşık, farklı sözlerle yazılsaydı gelmiş geçmiş en iyi feridun düzağaç şarkılarından birisi olacak olan yeniköy ve diğerleri... birbirinden güzeller. her şarkı bittiğinde "tekrar dinleyim" deyip, o arada yeni başlayan şarkıya kaptırıp yine o şarkı biterken aynı duyguları yaşatan...

kısaca 2 yıl çok rahat idare eder bizi bu albüm.

teşekkürler, eline sağlık...