bugün

vesselam

sagopa kajmer'in yeni albümü olan "kötü insanları tanıma senesi" isimli albümün 12. parçası.

şu baş belası dilimi kesin, zilimi çalsın serzeniş,
içime dolsun üzüntü süreklilik ne zor bi iş, perişanlık, pişmanlık çekilmesi en güç dertmiş
sabır tüm sıkıntıların anahtarıdır, doğrudur. düş kırıklıklarım sonucu ruhum yorgundur.
ağaçlarımdan pişmanlık meyveleri sarkıyor, haydi topla!! gözlerimden uyku çalına, ara ve bul, patakla..
gönlümün dipte kalan kısmında, arşivlenmiş onca yara, yılan ve akreplerle dolu içinde bulunduğum yuva,
birileri haddini bildirmeli, ölüm okuna kafa tutan kalkanlara!
yaptıklarımdan sebep, yapacaklarına hazırlıklı sago, yüzüm sadık köpek, yüzün kedice pazarlıklı. (laaan!)
lan bi sen mi kaldın tek akıllı? bu tarla mayınlı, ummadığın yer tuzaklı vesselam!..

dil ateştir, biraz suyla söndürülmesi mümkündür.. tırnaklarını aşındıran, çözemediğim bu kör düğümdür.
üzgünümdür hayli vesselam! vuslatım gelmez mihman, beklerim.. Gurbetteyim, ne edeyim?

(hadi ver gazı, ver gazı)

Sen gözümde dikensin! bana hoş bir gül gerek. düşüncelerin yüzüne vurmalı, buna adam gerek.
Lakayıtın hedefi uğruna sadece yanan bir yığın emek, içinde şeytan himayede o sen değilsin, o an demek.
kum saati döner akan zaman saçlarımı söker. nursuz bir yüz, meyvesiz bir ağaca benzer, gülüver!
taş yerinde ağır, ağır ağır gazla diyarımdan, ey iştahı maymun nefis çekil gıyabımdan!!
el emeği mahsulünden geçin yunus.. dalaletin, delaleti olmak neyime desturum.
sorularınızın cevaplarını bakışlarımdan bulun, silahlarımın acılarını kurşunlarımdan sorun!
elbiselerin kibir kokulu, kalbinin içi fesat dolu. fikir-zikir aynı anda bitirir okulu. (aynı anda)
farkedilmez sandığın komik iblis oyunu, ezelden beridir ona elini veren kaptırmıştır kolunu..

dil ateştir, biraz suyla söndürülmesi mümkündür.. tırnaklarını aşındıran, çözemediğim bu kör düğümdür.
üzgünümdür hayli vesselam! vuslatım gelmez mihman, beklerim.. Gurbetteyim, ne edeyim?