bugün

facebook ta herkesin mutlu olması

facebook kullanmıyorum ama var böyle bir şey...

geçenlerde ablam gibi sevdiğim dostumun yanına gittim. arkadaşım bana bir kuzeninden bahsetti.

kız 40 lı yaşlarında ikinci evliliğini yapan bir adamla evlenmiş. ve adam oldukça cimri bir insanmış. ailesi "bak, evlenmiş olmak için evlenme" dese de ve birçok kişi adam hakkında iyi şeyler söylemese de -benim dostum da defalarca uyarmış- kız her kız gibi o mutluluğu tatmak için evlenmiş. ama adam 1 TL'lik şey için bile cebinden para çıkarmak istemeyen bir adammış iyi bir işi olmasına rağmen...
adam evlenmeden hemen önce anlaşmayı yapmış, "kesinlikle çocuk olmayacak, ona para harcayamayız" diye...ve kız ev hanımı olmasına rağmen eve 1 tl bile bile bırakmıyormuş, kız bir yıldır kocasından kuruş bile almamış. daha garibi, bu kıza benim dostum aylık olarak havale ile para gönderiyor eşi ona bakmadığı için...sadece bir yılda gelinen nokta bu...

sonra dostum facebook dan kızı gösteriyor bana...görünce öyle şaşırdım ki. telefonda ağlamasını duyduğum kız facebook da kocasıyla evlilik fotoğraflarını güncellemiş sürekli. gelinlikli fotoğraflar güncellenmiş daha dün gibi...

var ya böyle bir şey...günlük hayatında eşiyle imtihan olan tipler bile bunu yapıyorsa vardır böyle bir şey...