bugün

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

sözlük yazarlarından biri şu anda içiyor mesela. babasının " oğlum senin viskinden biraz içebilir miyim?" diye başladığı rica cümlesini babasının oğlu bir zorunluluk cümlesi haline getirdi mesela. çünkü babamdan aşağı kalır yanım hiç bir zaman olmadı. o bir duble viski mi içiyor mesela. hem de kola ile. ben onun oğlu olarak 2 duble içmek zorundayım. hem de sek. çünkü babamdan daha iyi olmalıyım. her anlamda. bu viski içmek olur bu kariyer olur. bu mesela daha çok para kazanmak olur. veya bu yanındaki kadını daha çok sevmek olur. veya bu çocuğunu daha çok sevmek olur. ben babamdan daha iyi olduğumu kanıtlamak zorundayım. çok para kazanmıyorum mesela şu anda . hatta hiç kazanmıyorum. çünkü ilk maaşımı almadım daha çalışacağım firmadan. ama biliyorum ki 2-3 yıla daha çok kazanacağım babamdan. babamın yanındaki kadından daha çok sevdim mesela. çünkü bir gariplik oldu ve babamın yanındaki kadınla ben babamdan daha iyi anlaştım. annemdi o benim. babam bir kadın olarak görmüştü onu ama öyle değildi o durum. babam çok susar mesela. suskunluğu ile meşhurdur bizim sülalede. bu suskunluk kimi zaman banadır. kimi zaman annemedir. kimi zaman kardeşimedir. kimi zaman da kendisinedir. ama babam hep susar mesela. ben ne kadar onu anlamak istesem de o susar. çünkü kendi babasından da susmayı öğrenmiştir. ben onun yirmibirinci yüzyıla damgasını vuran genetik mirası olarak susmuyorum. ama o mesela hala susmaktadır. susmaktadır çünkü o adam hep korkmaktadır kendi tohumunun kendisini geçebileceği ihtimalinden.

o yüzden mesela sözlük yazarları ne yapıyor diye sormak biraz mantıksız geliyor. çünkü hiç kimse çok da farklı bir şey yapmıyor. herkes kendisi ne yapması gerekiyorsa onu yapıyor. ve mesela bence çok da düşünülmesi gerekmiyor kimin ne yapıtğı hakkında. sen mesela herkesin senden farklı bir hayatının olduğunu düşünüyorsun ya mesela. bence güzel kardeşim herkes seninle aynı hayatı yaşıyor. sen neyi yapmak istiyorsan senin ile beraber büyüyenler veya seninle beraber büyüyüp senden farklı bir hayatı seçmiş olanlar yine bu hayatı yaşıyor.sen ne kadar da bu insanlardan farklı veya bu insanların senden farklı olduğunu düşünmek istesen de bunu düşünemezsin. çünkü sen de onlardan birisin sen her ne kadar farklı olduğunu iddia etsen de onlardan birisin. her ne kadar farklıyım desen de son vapuru kaçırdın.