bugün

tim duncan

97 draftindan beri dikkatle ve saygiyla takip ettigim oyuncudur. Popovic kendisi ile ilgili anisini soyle anlatir.
Draft seciminde 1 numara bize aitti, bir kac oyuncu ile gorusuyorduk. Sira duncan ile gorusmeye geldiginde, kendimizi okyanusun kenarinda bira icerken bulduk. Elimizde biralar ve tum gun edilen koyu sohbet. Ayrilma vakti geldiginde bir seyi farketmistik, tum gun hic basketboldan konusmamistik. Onu sececegimizi ayrilirken kendisine soyledim ve sectik.
Popovic bu sene yaptigi aciklamada, ne zaman emekli olacaksiniz sorusuna; duncan ne zaman birakirsa ben de o gun birakacam demistir.
Kendisi gozumde bir basketbolcu degil, hayatini ve goruslerini hayatima yansitmaya calistigim bir rol modeldir.
Basarilarini saymak burada gereksizdir. Ama benim gozumde tarihin gordugu en iyi 4 numaradir.
Adini hatirlayamadigim bir caylak anisini anlatiyor duncan ile ilgili: Mactan once bana duncan'i tutacaksin dediklerinde cok heyecanlanmistim. Elimden gelen herseyi sahaya yansitip onu durduracagima inaniyordum. Mac basladi ve ben gayet iyi is cikardigimi dusunuyordum. Mucade ediyor, ribaund aliyor, savunuyordum duncan'i. Mac bittiginde nasildim diye kocuma sordugumda bana istatistik kagidini uzatti. Duncan'in 27 sayi 16 ribaund 4 asist ve 3 blok ile tamamladigini gordum. O gun ona saygim daha da artmisti diyor.
Bu adam hakkinda yazilacak o kadar cok sey var ki.
Kendisinin biraz sonra maci var. Onu izleyip uyumak en iyi gun sonu olacak.