bugün

atmayı seven hocaların anlattığı hikayeler

"Ilk çalıştığım iş aşçılıktı, bir gün yine mutfaktayız, çok iyi arkadaşım necatiyle. Bir birimize şakalar yapıyoruz derken necati bana birşey fırlattı, benim elimde ise yumurta vardı ve ani reflex olarak bende onu fırlattım ama amk necati eğil di, denk gelmedi ve yumurta mutfak ta bulunan servis penceresinden çıktığı gibi müşteri masasının ortasında çaaat diye kırılmazmı. Ben utançla masaya gittim hem temizliyorum hem yumurtanızı nasıl isterdiniz, böyle istemezdiniz sanırım gibi espirilerle gerginliği yumuşatmaya çalışıyorum. Ve tabi bu necati ile ilk oyunlarımız değildi bir kez de necati kedi sesleri yaparken bende gel buraya seni tavuk niyetine satcaz, kaçamazsın bir yere diye söyleniyordum müşteriler şaşkınlık içinde sesleri dinliyordu. Neyse siz sakın böyle şeyler yapmayın, işime maal oldu, o yumurta olayı bardağı taşıran son damla idi sanirim. Fakat şunuda söyliyim, beni patronum işten atmıştı, evet, fakat bir hırslandım bir hırslandım adama karşı, gittim restoraunt sağlık denetimcisi oldum okuyup, ve ilk işim devlet memuru olarak bu adamın yerini denetlemek oldu, bir sürü raporlar yazdım ve ağır cezalar yedi fakat kapatılmadı tabiki, zaten kapatmak istemedim ama en azın dan biraz olsun intikamımı az çok aldım patrondan çünkü beni denetici olarak gorduğunde kapıda tanıdı ve bana bay tekin diye hitab etti ve bu sadece intikamımın başlangıcıydı. Neyse ne diyorduk çocuklar, heh işte hayat bizlere neler öğretebiliyor dimi? Neyse süremizde dolmuş, vizelere iyi hazırlanın. Ve hayır korkmayın bu hikayeden soru sormıycam." Dersden de tek akılda kalan hikayeleriydi.