bugün

akp lilerin hala olayı anlamaması

malesef bunu söylemekten bıktım ama neden hep ak partiye oy vermeyen yüzde 50 öne sürülüyor mhp hiç bir şekilde destek vermemiş yine saadet bbp has parti de bu yönde bir tavır koymamıştır sorun sadece ak parti iktidarını sindiremeyenlerin çareyi sokakta aramasıdır ama bilmedikleri ve anlamadıkları bu iş çözüm değildir. ben taksimde bir tane icraatları eleştiren yazı görmedim eğitim de mi yanlış yaptılar ulaşım da mı sağlık da mı ekonomide mi çıkıp bunları eleştirseler eyvallah ama bu yönde tek bir yazı pankart göremedik. gördüğümüz tek şey tayyip erdoğana yapılan hakaretlerdi. ya da polis şiddeti hikayeleri. elle tutulur tek bir eleştiri yoktu. isyan protestosu diyenlere sormak lazım neye karşı isyan hangi politikaya karşı isyan ortaya somut bir şey koysalar belki de insanlar saygı duyacaklar ama bunu da yapmadılar direniş neye direniş somut ol arkadaş bana elle tutulur bir şey göster. diğer yüzde 50 diye tanımladığın kesimle isyan ederken bir yandan da diğer yüzde 50 ye kendini anlat belki ordan da sizin gibi düşünenler çıkacak ama yok tek iş yıkmak yakmak.
herşeyi dikta eden başbakan mesela bunu açalım bana anlatın beni inandırın neyi dikta etmiştir hangi konuda baskıcı olmuştur hangi komutan suçsuz yere yatmaktadır? bence sokağa çıkıp ortalığı birbirine katmak yerine farklı kesimlerin kendilerini anlatmaları inandırıcı olmaya çalışmaları lazımdır.